Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Ogretmenlik

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Gaffgarion

Almanya\'da Ogretmenlik

Mesaj gönderen Gaffgarion » Çrş Eki 31, 2012 9:15 pm

Oncelikle merhaba arkadaslar, umarim konuyu dogru yere acmisimdir ve simdiden uzun mesajim icinde kusura bakmayin.

Sonunda bilgi alabilecegim guzel bir site buldum. Ben su anda Ingilizce Ogretmenligi 2. sinifta okuyorum. Almanya\'da Ogretmenlik yapmayi dusunuyorum. Acikcasi daha onumde 2 sene var fakat simdiden bilgi alirsam kendimi ona gore gelistirecegimi dusunuyorum. Duisburg\'ta bulundum ve arastirdigim kadariyla Almanya\'da ogretmen olanlarin en azindan 2 ders(Or:Turkce-Ingilizce)\'e girmesi gerekiyormus. Ben zaten mezun olunca Ingilizce Ogretmeni olacagim ve sanirim 2010-2011 yillarinda yururluge giren bir yasaya gore ise Turkce C1 sertifikasi alirsam Almanya\'da Turkce Ogretmenligi\'de yapabiliyormusum. Yani tam olarak istenen 2 ders\'e girebilme kuralina da uymus oluyorum. Fakat aklima takilan soru Almanya\'da Ogretmenlik yapmam mumkun mu? Cogu sitede arastirmalarima gore denklikte problem cikabiliyormus, onu gectim bazilari ise Yuksek Lisans okumadan yapilamayacagini yazmis. Universitem Bologna surecine dahil, mezun oldugumda Ingilizce olarak diploma icerigini de veriyorlar. Ayrica 2 derse\'de girebilecegimden oturu Yuksek Lisans lazim mi onu ogrenmem lazim. Acikcasi ben direk ogretmen olarak baslayip hem para yonunden hem de Almanca yonunden kendimi ayarladiktan sonra Master yapmayi dusunuyorum. Goethe Enstitusunun sayfasina baktigim da ise Ogretmenler icin Almanca derslerinin oldugunu gordum. Eger direk okullara basvurabiliyorsam oraya\'da gidip Almanca ogrenebilirim. Simdiden az bucuk kendi capimda Almanca ogrenmeye calisiyorum ki sonradan bana fazla sikinti cikarmasin. Simdiden cevaplarinizi dort gozle bekliyorum, tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
welly275

Almanya\'da Ogretmenlik

Mesaj gönderen welly275 » Prş Kas 01, 2012 1:34 am

[quote]Gaffgarion tarafindan yazilan metin:

Oncelikle merhaba arkadaslar, umarim konuyu dogru yere acmisimdir ve simdiden uzun mesajim icinde kusura bakmayin.

Sonunda bilgi alabilecegim guzel bir site buldum. Ben su anda Ingilizce Ogretmenligi 2. sinifta okuyorum. Almanya\'da Ogretmenlik yapmayi dusunuyorum. Acikcasi daha onumde 2 sene var fakat simdiden bilgi alirsam kendimi ona gore gelistirecegimi dusunuyorum. Duisburg\'ta bulundum ve arastirdigim kadariyla Almanya\'da ogretmen olanlarin en azindan 2 ders(Or:Turkce-Ingilizce)\'e girmesi gerekiyormus. Ben zaten mezun olunca Ingilizce Ogretmeni olacagim ve sanirim 2010-2011 yillarinda yururluge giren bir yasaya gore ise Turkce C1 sertifikasi alirsam Almanya\'da Turkce Ogretmenligi\'de yapabiliyormusum. Yani tam olarak istenen 2 ders\'e girebilme kuralina da uymus oluyorum. Fakat aklima takilan soru Almanya\'da Ogretmenlik yapmam mumkun mu? Cogu sitede arastirmalarima gore denklikte problem cikabiliyormus, onu gectim bazilari ise Yuksek Lisans okumadan yapilamayacagini yazmis. Universitem Bologna surecine dahil, mezun oldugumda Ingilizce olarak diploma icerigini de veriyorlar. Ayrica 2 derse\'de girebilecegimden oturu Yuksek Lisans lazim mi onu ogrenmem lazim. Acikcasi ben direk ogretmen olarak baslayip hem para yonunden hem de Almanca yonunden kendimi ayarladiktan sonra Master yapmayi dusunuyorum. Goethe Enstitusunun sayfasina baktigim da ise Ogretmenler icin Almanca derslerinin oldugunu gordum. Eger direk okullara basvurabiliyorsam oraya\'da gidip Almanca ogrenebilirim. Simdiden az bucuk kendi capimda Almanca ogrenmeye calisiyorum ki sonradan bana fazla sikinti cikarmasin. Simdiden cevaplarinizi dort gozle bekliyorum, tesekkurler.[/quote]

sadece bologna sureci hakkinda bisey soyleyebilirim. digerleri hakkinda bilgim yok.

denklik dedigin sanirim senin almanyada yuksekogrenim yapmana girme hakkinla alakali ki bunun bologna sureciyle alakasi yok diye dusunuyorum. bologna sureci derslerin denkligi ve kredi sistemiyle alakali bi standardizasyon. ben turkiyede lisans mezunuyum ve benim uni de bologna surecine dahil fakat yine denklikte standart olarak istedikleri tum belgeleri sunmam gerekti.

yani bologna surecinin pek bi artisi yoktu.

Gaffgarion

Almanya\'da Ogretmenlik

Mesaj gönderen Gaffgarion » Pzr Kas 04, 2012 6:35 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

[quote]Gaffgarion tarafindan yazilan metin:

Sonunda bilgi alabilecegim guzel bir site buldum. Ben su anda Ingilizce Ogretmenligi 2. sinifta okuyorum. Almanya\'da Ogretmenlik yapmayi dusunuyorum. Acikcasi daha onumde 2 sene var fakat simdiden bilgi alirsam kendimi ona gore gelistirecegimi dusunuyorum. Duisburg\'ta bulundum ve arastirdigim kadariyla Almanya\'da ogretmen olanlarin en azindan 2 ders(Or:Turkce-Ingilizce)\'e girmesi gerekiyormus. Ben zaten mezun olunca Ingilizce Ogretmeni olacagim ve sanirim 2010-2011 yillarinda yururluge giren bir yasaya gore ise Turkce C1 sertifikasi alirsam Almanya\'da Turkce Ogretmenligi\'de yapabiliyormusum. Yani tam olarak istenen 2 ders\'e girebilme kuralina da uymus oluyorum. Fakat aklima takilan soru Almanya\'da Ogretmenlik yapmam mumkun mu? Cogu sitede arastirmalarima gore denklikte problem cikabiliyormus, onu gectim bazilari ise Yuksek Lisans okumadan yapilamayacagini yazmis. Universitem Bologna surecine dahil, mezun oldugumda Ingilizce olarak diploma icerigini de veriyorlar. Ayrica 2 derse\'de girebilecegimden oturu Yuksek Lisans lazim mi onu ogrenmem lazim. Acikcasi ben direk ogretmen olarak baslayip hem para yonunden hem de Almanca yonunden kendimi ayarladiktan sonra Master yapmayi dusunuyorum. Goethe Enstitusunun sayfasina baktigim da ise Ogretmenler icin Almanca derslerinin oldugunu gordum. Eger direk okullara basvurabiliyorsam oraya\'da gidip Almanca ogrenebilirim. Simdiden az bucuk kendi capimda Almanca ogrenmeye calisiyorum ki sonradan bana fazla sikinti cikarmasin. Simdiden cevaplarinizi dort gozle bekliyorum, tesekkurler.[/quote]

sadece bologna sureci hakkinda bisey soyleyebilirim. digerleri hakkinda bilgim yok.

denklik dedigin sanirim senin almanyada yuksekogrenim yapmana girme hakkinla alakali ki bunun bologna sureciyle alakasi yok diye dusunuyorum. bologna sureci derslerin denkligi ve kredi sistemiyle alakali bi standardizasyon. ben turkiyede lisans mezunuyum ve benim uni de bologna surecine dahil fakat yine denklikte standart olarak istedikleri tum belgeleri sunmam gerekti.

yani bologna surecinin pek bi artisi yoktu.[/quote]

Bologna surecini yazmamin sebebi acikcasi orada ogretmenlik yapabilirsem. Ogretmenlik yaparken Yuksek Lisansada basvurmayi dusunuyorum o yuzden ondan bahsettim. Kucuk kuzenimin gittigi bir Grundschule\'ye Ingilizce ve Almanca mail attim bakalim dort gozle mesaji bekliyorum. Yardimci olabilecek baska arkadaslar varsa gercekten benim icin cok iyi olur simdiden tesekkurler :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanya\'da Ogretmenlik

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Kas 04, 2012 8:17 pm

Almanya da direk olarak ogretmenlik yapabiliyorsunuz. Fakat tavsiyem, vize surecini egitim vizesi olarak yapin. Ilk olarak bir universiteden on kabul almaya calisin, daha sonra buraya gelip C1 seviyesini bitirdikten sonra denklik basvurularini Bezirksregierung larda yapiyorsunuz.

Gaffgarion

Almanya\'da Ogretmenlik

Mesaj gönderen Gaffgarion » Pzr Kas 04, 2012 9:59 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Almanya da direk olarak ogretmenlik yapabiliyorsunuz. Fakat tavsiyem, vize surecini egitim vizesi olarak yapin. Ilk olarak bir universiteden on kabul almaya calisin, daha sonra buraya gelip C1 seviyesini bitirdikten sonra denklik basvurularini Bezirksregierung larda yapiyorsunuz.[/quote]

Hocam gercekten cok tesekkur ederim verdiginiz bilgilerden dolayi. Bu yazdiginiz mesajdan sonra Almanyadaki akrabalari aradim ve bu dediklerinizi soyledim gercekten cok sevindiler. Duisburg-Essen Universitesi var akrabalarimin yasadigi yerde acaba orada ogretmenlik ile ilgili ya da Ingilizce ile ilgili bolumlere tekrar bakacagim en son baktigimda fazla bilgi bulamamistim ve Toefl ibt ile girilen bolum sayisi cok azdi diye hatirliyorum. Hayirlisi olsun artik bir sekilde almancayi ogrenecegim. Gercekten beni cok mutlu ettiniz. Ne kadar tesekkur etsem azdir.