Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum Alma Islemleri

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
ekn_oky

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen ekn_oky » Prş Eki 18, 2012 7:33 pm

bende bisey sorucam arkadaslar ya. simdi ben bugun oturum uzatmaya gittim,imzaladik ettik,ikamet kagidini verdi ama birde elektronik kart icin termin verdi.kasim22sine.Ben konusma sirasinda calisma izni istedigimi soyledim ama kadin tamam elektronik karti alirken vericez falan dedi ama normalde de sizde de oyle mi oldu nasil oldu.Elektronik karti teslim alirken mi veriyorlar calisma iznini yoksa belgeleri imzaladiginiz terminde mi?

alevv

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen alevv » Cum Eki 19, 2012 11:58 am

[quote]izzy tarafindan yazilan metin:

Oyle ama kabul belgesinin uzerinde kayit icin gerekli belgelerde oyle yazinca suphelendim.[/quote]

Bendede cv istiyor uzerinde pasaport resminiz olsun diyor ki benim pasaport resmim baya eski yani, guncel resim olmali mantiken. Yaziyolar iste oyle seyler:)

izzy

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen izzy » Cum Eki 19, 2012 2:58 pm

Ya o pasaport resmi dedigi vize resmi. Yoksa pasaport resmi 5x6 cm nereye sigdircan onu.

alevv

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen alevv » Cum Eki 19, 2012 4:46 pm

[quote]izzy tarafindan yazilan metin:

Ya o pasaport resmi dedigi vize resmi. Yoksa pasaport resmi 5x6 cm nereye sigdircan onu.[/quote]
benim yeni pasaportlardan degil, ben aldigimda normal vesikalik boyutundaydi, ama sahsen ben en guncel resmimle vercem cunku sacimi falan boyattim vs benzemiyor:)

haycanozcan

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen haycanozcan » Prş Eki 25, 2012 9:42 pm

Merhaba arkadaslar ben de bu konuyla ilgili bir sey soracagim. viye uzatma islemi yabancilar polisinde mi yoksa rathaus da mi yapiliyor bir de dil kursuna kayit yaptirmadan vize uzatabilirmiyim? sartli kabulum var eylul 2013e kadar

ekn_oky

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen ekn_oky » Prş Eki 25, 2012 10:01 pm

rathausa gittim ben ordanda ikinci kattaki yabancilar polisine gectim,ikisi ayni binadaydi bnm gittigim yerde

Kullanıcı avatarı
welly275

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eki 26, 2012 12:32 am

[quote]haycanozcan tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar ben de bu konuyla ilgili bir sey soracagim. viye uzatma islemi yabancilar polisinde mi yoksa rathaus da mi yapiliyor bir de dil kursuna kayit yaptirmadan vize uzatabilirmiyim? sartli kabulum var eylul 2013e kadar[/quote]

yabancilar subesinde yaptiriyosun. auslaenderbehorde diye gecer genelde ama bazi yerlerde degisik isimle geciyo. bazen degisiklik gosteriyo. rathaus binasinda da olabilir. baska bi yerde de olabilir. google dan gidecegin sehrin ismiyle birlikte aratirsan adresi, acilis saatleri, randevu islemleri, gereken belgeler gibi bircok konuda bilgi alabilirsin. dil kursuna kayit belgen olmadan yapmazlar gibi geliyo bana, cunku aldigin oturum ogrenim amacli ve gidicegin kurs ya da okula bagli oluyo ve oturum uzerinde isimleri yaziyo. bu konuda yabancilar subesinden kesin bir bilgi alabilirsin

haycanozcan

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen haycanozcan » Cum Kas 02, 2012 11:26 am

Merhaba arkadaslar bugun yabancilar polisinde oturum almak icin gittim akrabalarimla. Ben hannover universitesi\'nden sartli kabul aldim fakat kalacagim ve almanca kursuna gidecegim sehir siegen. Su an volkshochschule\'de almanca kursuna gidiyorum. randevuda gorevlinin dedigi volkshochschule\'nin benim icin yetersiz oldugu hannover\'de veya siegen\'da universite kursuna gitmem gerektigi. siegen universitesi\'nin en yakin kursunun nisanda ve ona da kayit olacagimizi soyledik ama belge istedi. akrabalarim siegen\'da oturdugu icin siegen\'da kalmak istiyorum. bu arada amneldung\'u imzaladi gorevli onu aldik ama oturum izni belli degil.

Hannover\'e gidip oradan randevuya gitmeden siegen universitesi\'nin nisan kursuna kayit olup oturum izni alabilir miyim?

Yoksa oturum alabilmem icin Hannover\'e gidip oradan ev tutup formaliteden kurs ayarlayip oturum izni alana kadar kalmam gerekir mi?

bir de sanirim bizim gorustugumuz gorevli biraz ters biriydi bilmem siz ne dusunursunuz.

ideen12

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen ideen12 » Cum Kas 02, 2012 12:58 pm

gerek yok hocam sen siegen desin boon yada koln yakin sana orda ozel dil kurslari var oturumunu uzatmadi ise git onlardan birine kayit ol onla uzatir . bisey derse kursu ara sor dersin yaptigi cakalik yabancilar dairesinin fakat seninde iyligine vhs cogu dsh icin iyi degil nisanda gider siegene kayit olur belkide siegen dsh cok basit nisana kalmadan gecersin

haycanozcan

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen haycanozcan » Cum Kas 02, 2012 1:19 pm

tamamdir tesekkurler hocam ben Siegen\'dan bulabilirsem ozel bir dil kursuna kayit olacagim bir de nisandaki siegen universitesi\'nin kursuna kayit olacagim.

tulay

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen tulay » Cum Kas 02, 2012 3:38 pm

Bugun Almanya\'dan dil okul vizemi aldim sonunda. vize suresi 3 aylik Almanya\'da oturum izini alacagim. Fakat vizem gec geldigi icin dil okul baslangic tarihimi yaklasik 1 ay erteletmistim. Ve Vizeye gitmeden once sigortami eski tarihlere gore yaptirmistim. Yani bu sartlar altinda dil okulum mayista bitiyor fakat sigorta tarihim nisan ayina kadar. Oturma izini alirken bu sorun olur mu? Gitmeden sigortami uzatmali miyim 1 ay daha? Bu arada Axa Sigortadan yaptirdim sigortami. Bu sigorta sirketi kabul edilir degil mi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Kas 02, 2012 4:10 pm

Selamlar tulay , vizen icin tebrikler... Sadece 3 aylik vize mi aldin orasini tam anlayamadim.. ?
( \'\' - vize suresi 3 aylik Almanya\'da oturum izini alacagim \'\' )

Degilse , 3 aylik oturum almayacaksin , bu aldigin vize sana Almanya\'da 3 ay icerisinde yabancilar dairesine gitmene olanak taniyor , daha sonra oturumun uzatiliyor..

Turkiye\'de yaptirdigin vize Almanya\'da gecerli degil oturum alirken...O sadece seyahat saglik sigortasi.

Almanya\'da dil kursuna gidenler icin ozel sigortalar var , aylik yaklasik 30 Euro civarinda onlardan yaptirmalisin ki oturumun uzatilsin.
Biz Care-Concept adli firmayi tasiye ediyoruz , uygun fiyatindan oturu.
http://www.care-concept.de/
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

tulay

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen tulay » Cum Kas 02, 2012 4:26 pm

Oturum izini icin tekrar sigorta yaptirmam gerektigini bilmiyordum tesekkurler :)
Vize surem 3 aylik. Yani vizem ocak ayina kadar. Ama dil kursum 6 aylik. Polise gidip oturma izini almam gerektigi soylenmisti.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Kas 02, 2012 7:20 pm

Rica ederim. 3 aylik suren dolmadan gidip oturum alman gerekiyor o zaman artik ne kadar suren kaldiysa dil kursunda ona gore sigorta yaptirirsin.

izzy

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen izzy » Pzt Kas 12, 2012 5:37 pm

Ikamet bildirmek icin Rathaus\' un hangi burosuna gidecegiz? Wuppertal\' da bir suru farkli buro var ve adresleri farkli.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Kas 12, 2012 11:39 pm

Sirasiyla ;

- Burgeramt
- Anmeldung bei der Meldebehorde

mehmetcobanlar

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Sal Kas 20, 2012 3:22 pm

Arkadaslar,
Bir yakinima yabancilar subesinden oturum alma islemlerini baslatmak icin termin veriliyor,fakat o biraz gec kalmasindan dolayi azarlanip,ona bi daha oturum icin tarih verilmeyeceginden bahsedilerek sanirim almanyadan o tarihden sonra ayrilmasi isteniyor ? boyle birseyin ne derece mumkun oldugu konusunda fikrim yok,bilgili olan arkadaslardan yorumlar bekliyorum.
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

GK

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen GK » Sal Kas 20, 2012 3:38 pm

yok ole bi dunya hastaligi var saligi var her termin i kacirdigimizda geri donelim ozaman turkiyeye :)
arasin bidaha termin alsin

Borumu

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Borumu » Sal Kas 20, 2012 5:39 pm

Arkadaslar ogrenci vizesi icin benden yabancilar polisi vize vermek icin 100 euro istiyor bu normal mi? Birde benden antragsformular diye birsey istiyorlar bune oluyor.

Kullanıcı avatarı
welly275

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen welly275 » Sal Kas 20, 2012 9:09 pm

[quote]Borumu tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar ogrenci vizesi icin benden yabancilar polisi vize vermek icin 100 euro istiyor bu normal mi? Birde benden antragsformular diye birsey istiyorlar bune oluyor.[/quote]

110 degil miydi? ben 110 odedim. 3 hafta icinde de elektronik oturum kartim geldi.

antragsformular-basvuru formu oluyo. bunun yaninda finansman icin kanit, kaldigin yer, ogrenci belgesi gibi belgeler de isteniyo. benden istediler.