Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Wuppertal Universitesine giden?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
izzy

Mesaj gönderen izzy » Pzr Eki 07, 2012 11:52 pm

Hem bu okula gidenlerle tanismak icin hemde okulla ilgili merak edilen sorular cevaplansin diye bu basligi aciyorum. Bu okula giden, okul hakkinda sorusu olan veya bu okul hakkinda bilgisi olanlar yazarlar ve sonucta faydali bir baslik ortaya cikar diye dusunuyorum. Ilk soruda benden gelsin;

Bugun bakarken dikkatimi cekti kayit icin gerekli evraklarda, gecerli oturma izni olan pasaport diyor. Simdi okula kaydolmadan oturma izni icin yabancilar subesine mi gitmem gerekiyor? Cunku bunun icin vaktim yok hemen okula kaydolup oturma iznini ondan sonra hallederim diye dusunuyordum.

seynifa

Mesaj gönderen seynifa » Çrş Eki 10, 2012 11:59 am

merhabalar bende wuppertal universitesinden pedagoji bolumunden kabul aldim...1,5 aydir evraklarimi tamamlamaya calisiyorum.onumuzdeki hafta garantorluk belgem gelecek ve bende vize icin bekleyise baslayacagim.umarim hersey yolunda gider ve vize mi en kisa sure alabilirim.

izzzyy sen hangi bolume kabul edildin? suan almanyada misin yoksa gitmedin mi?

izzy

Mesaj gönderen izzy » Çrş Eki 10, 2012 2:58 pm

Endustriyel otomotiv muhendisligi bolumune kabul aldim. Ben herseyi hallettim gibi vizenin gelmesini bekliyorum, en sancili surecteyim yani. Okul haftaya aciliyor haberin vardir, umarim cabucak vizeni alirsin yoksa cok gec kalicaksin.
Hatta bu hafta boyunca uni-hall\' da "Welcome Week" var. Keske yetisebilseydik cok guzel etkinlikler oluyor.

seynifa

Mesaj gönderen seynifa » Prş Eki 11, 2012 2:44 pm

merhaba..benim haftaya vize gorusmem var yani 17 ekimde:( zaten bana evragim 23 eylulde ulasti.ancak garantorluk belgesini ve diger evraklari tamamlayabildim. umarim vize verme sureci cok uzun surmez yada umarim vize verirler:)

ben gidince DSH sinavina giricem, yani bana gelen evrakta oyle yaziyor.sanirim ondan sonra okula kayit yaptirabilicem.
ben daha once test-daf sinavina girmistim ve kazanmistim ama kabul etmediler o yuzden tekrar giricem:(
benim korkum DSH sinavini kazanamazsam ne olacagi:|

kabul belgem winter semester 2012/2013 icin gecerli...sanirim bu sure icinde o sinavi mutlaka vermem gerekecek:(

senin herhangi bir bilgin var mi eger kazanamazsam o sinavi, tekrradan sinava giris hakkim vardir degil mi mantiken..

izzy

Mesaj gönderen izzy » Prş Eki 11, 2012 6:35 pm

Ruhr Universitat bochum\' a basvur onlar tesdafi kabul ediyorlar. Dsh\'i veremessen muhtemelen tekrar basvuru yapmak zorunda kalacaksin.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Prş Eki 11, 2012 6:42 pm

Ayrica sordugum sorunun cevabina ulastim, oturma iznine gerek yok, gecerli vize olan pasaport yeterli okula kayit yaptirmak icin.

seynifa

Mesaj gönderen seynifa » Cum Eki 12, 2012 1:28 pm

umarim orada beni cok ugrastirmazlar :) ne diyeyim artik bekleyip gorucem...
bu almanya sureci gercekten insana sabirli olmayi, sakin kafayla dusunmeyi ogretiyor:))

bakalim onumuze daha neler cikacak...

izzy

Mesaj gönderen izzy » Cum Eki 12, 2012 1:40 pm

Kalacak yer sorununu falan hallettin mi?

seynifa

Mesaj gönderen seynifa » Cum Eki 12, 2012 1:43 pm

[quote]izzzyy tarafindan yazilan metin:

Kalacak yer sorununu falan hallettin mi?[/quote]

evet bir sorun yok o konuda...
ev ayarladim,is falanda ayarladim. su vize isinde bir sikinti cikmasinda oraya gidince hallederim herseyi...

senin durumun nedir?vize sonucunu bekliyorsun sanirim degil msi?

izzy

Mesaj gönderen izzy » Cum Eki 12, 2012 2:25 pm

Aynen vizeye basvurdum onu bekliyorum. Ev olayini nasil hallettin? Hatta isi nasil buldun ya :D

seynifa

Mesaj gönderen seynifa » Cum Eki 12, 2012 2:30 pm

Aynen vizeye basvurdum onu bekliyorum. Ev olayini nasil hallettin? Hatta isi nasil buldun ya :D[/quote]

ben neredeyse her 6 ayda bir almanyaya arkadaslarimi gormeye giderim. almanyada okula basvurmaya karar verince is falanda bakistirmistim son gidisimde.ev sorununuda arkadaslarim var demistim ya onlarla birlikte kalicam:)

seynifa

Mesaj gönderen seynifa » Cum Eki 12, 2012 2:31 pm

Aynen vizeye basvurdum onu bekliyorum. Ev olayini nasil hallettin? Hatta isi nasil buldun ya :D[/quote]

buarada sen gorusmeye hangi konsolsoluga gittin??

izzy

Mesaj gönderen izzy » Cum Eki 19, 2012 3:03 pm

Biraz gec oldu ama gozumden kacmis. Istanbul konsoloslugundaydi benim gorusmem.