Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
izzy

Mesaj gönderen izzy » Cmt Eki 13, 2012 4:05 pm

Veriyorlarmis yalniz vize ciktiginda geri donup vizeni bastirman lazim.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Eki 13, 2012 5:03 pm

O saydiklarin ben dede vardi ama maalesef red verdiler.
Bence isteme pasaportunu yabancilar polisiyle konsoloslukla konus bence cok surmeden vizen gelir.

alevv

Mesaj gönderen alevv » Pzr Eki 14, 2012 5:03 pm

[quote]h0oney tarafindan yazilan metin:

Bugun okula gittim.Transkript falan aldim gitmisken iyi niyet mektubu icin yardim alayim dedim, yok anlayan cikmadi. Almanca ogretmeni vardi, gidip gelmis kizi kuzenide Almanyada okuyormus.Anlattim iste boyle boyle iyi niyet mektubu yazicam .\'Oyle seye gerek yok konsoloslugun sayfasinda yazmiyor hic baktinmi\' dedi .Bakmadigimi ama istedigi belgeleri bildigimi soyledim. Hatta orada yazmayanlari bile eksik evrak diye gosterebiliyolar dedim velhasil daha once bi ogrencisinin mektubunu duzenlemis Almancaya cevirmis red cevabinda da sizin Almancanz gayet iyi duzeyde demis vsvss dedim evraklari tam oldugu halde red alanlar var , onlar kulaktan dolma bilgilerle red almistir dedi.:o :|[/quote]

sen iyi niyet mektubu yaz canim ankara\'da girceksin. benden istemdiler ama yanimdaki kizdan istediler kiz saat 2 de tekrar gelip teslim etti mesela.cv ve niyet mektubu ikisinide istediler ondan

aygiz07

Mesaj gönderen aygiz07 » Pzt Eki 15, 2012 2:08 am

merhaba arkadaslar
ben lisans mezunu ebeyim.almanyada hannover unisine master basvurusunda bulundum.bunu bi araci ile yaptim.yani ben ewraklari arkadasa yolladim arkadas ewraklari okula werdi.sonrada kabul belgemi o alip bana yolladi .
ben evraklarimi o yuzden kimseye kontrol ettirme geregi duymadim.beni bioloji dalinda master icin kabul ettiklerini saniorum arkadasimda acele bi sekilde yolladigindan incelemeden yollamis oda oyle saniomus.bugune kadar...bugun ogrendimki bu bir lisans kabul belgesi imis.durumlar karisti yani.
Benim anlamadigim lisans icin basvuru ypmadigim halde neden bole bisey olsun?
Zate biyoloji dalinda lisansa kabul etmeleri icin once benim burada bu sene biyoloji yada baska bi bolume yerlesmis olmam lazim diye biliorum.
Yarin arkadas uniye sormaya gitcek.ama benim yardima ihtiyacim var ne yapmaliyim.??
benim sali sabah 7.45 te almanya vize randevum var.
elimde olan belgeler;
nufus kayit ornegi,lise diploma,uni.diploma ,transkript,oss sonuc belgesi,hannover uni kabul belgesi,ozel dil okuluna iki aylik kayit belgesi,seyahat sigortasi 3 aylik(allianz),garantor belgesi
sorularim;
1)bunlarin hepsinin cevirisi lazim mi?
2)ben uni kabul belgemi gostermesem sadece dil okulunun belgesini gostersem dil okuluna gidiorum desem olur mu?

izzy

Mesaj gönderen izzy » Pzt Eki 15, 2012 2:11 am

[quote]aygiz07 tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar
ben lisans mezunu ebeyim.almanyada hannover unisine master basvurusunda bulundum.bunu bi araci ile yaptim.yani ben ewraklari arkadasa yolladim arkadas ewraklari okula werdi.sonrada kabul belgemi o alip bana yolladi .
ben evraklarimi o yuzden kimseye kontrol ettirme geregi duymadim.beni bioloji dalinda master icin kabul ettiklerini saniorum arkadasimda acele bi sekilde yolladigindan incelemeden yollamis oda oyle saniomus.bugune kadar...bugun ogrendimki bu bir lisans kabul belgesi imis.durumlar karisti yani.
Zate biyoloji dalinda lisansa kabul etmeleri icin once benim burada bu sene biyoloji yada baska bi bolume yerlesmis olmam lazim diye biliorum.
Yarin arkadas uniye sormaya gitcek.ama benim yardima ihtiyacim var ne yapmaliyim.??
elimde olan belgeler;
nufus kayit ornegi,lise diploma,uni.diploma ,transkript,oss sonuc belgesi,hannover uni kabul belgesi,ozel dil okuluna iki aylik kayit belgesi,seyahat sigortasi 3 aylik(allianz),garantor belgesi
sorularim;
2)ben uni kabul belgemi gostermesem sadece dil okulunun belgesini gostersem dil okuluna gidiorum desem olur mu?[/quote]

Peki bunun vize ani defteri ile ne alakasi var?

aygiz07

Mesaj gönderen aygiz07 » Pzt Eki 15, 2012 2:20 am

sali gunu vizeye gorusmesine gideck biri olarak vize konusunda tecrubeli arkadaslarla paylasilabilir bi konu oldugunu dusundum baslik bukadar onemli ise o sorunuzun yerine; bunun icin bu baslikta deilde su baslikta yardim alabilirsiniz deseydiniz mesela daha yardimci olmus olurdunuz...

volkan662

Mesaj gönderen volkan662 » Pzt Eki 15, 2012 2:57 am

merhaba arkadaslar
elimde olan belgeler;
sorularim;
2)ben uni kabul belgemi gostermesem sadece dil okulunun belgesini gostersem dil okuluna gidiorum desem olur mu?[/quote]

yardimci olur mu bilmiyorum;
lise diploma,uni.diploma ,transkript,oss sonuc belgesi bunlar tercumeli olmasi gerekiyor.Seyahat sigortasini da sigorta sirketinden ingilizce ciktisi ile alidysan tercumeye gerek yok

izzy

Mesaj gönderen izzy » Pzt Eki 15, 2012 3:12 am

sali gunu vizeye gorusmesine gideck biri olarak vize konusunda tecrubeli arkadaslarla paylasilabilir bi konu oldugunu dusundum baslik bukadar onemli ise o sorunuzun yerine; bunun icin bu baslikta deilde su baslikta yardim alabilirsiniz deseydiniz mesela daha yardimci olmus olurdunuz...[/quote]

Aceleyle yazdim dikkat etmedim, biraz ters gibi durmus cumle oyle birsey tabiki soz konusu degil, sadece forum duzeni acisindan uyarmak amaciyla yazdim.

Genel hatlariyla Almanya vizesi basligidir bunun yeri buyrun;

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ad_id=2610

Burasi vize ani defteri yani vize gorusmesinden sonra buraya yazmalisin.

aygiz07

Mesaj gönderen aygiz07 » Pzt Eki 15, 2012 10:47 am

izzy yardimin icin tesekkur ederim..siteye pek hakim deilim ve bu karsiklik yuzunden biraz panik durumdayim...site duzenine dikkat etmeye calisicam:)

atalay3307

Mesaj gönderen atalay3307 » Pzt Eki 15, 2012 10:20 pm

12 eylulde ogrenci adayi vizesi icin gorusmeye girdim 2 saat boyunca beklemedigim sorular sordu cok sasirdim o sorulara benden oss yerlesme belgesiyle diploma cevirisini istedi onlari ertesi gun goturdum ve beklemeye gectim ses cikmayinca ablam yabancilar subesini aramis ve red yedigimi mektubun coktan bana ulasmasi gerektigini soylemisler ama gelen giden yokk. ayrica vize dosyasinin hala kapanmadigini soylemisler bu ne demek onu anlayamadim zaten suan mektubu bekliyorum yarin dilekce yazacagim sureci nasil hizlandirabilirim lutfen yardimci olun ayrica benim almanyada herhangi bi okula ne kaydim nede sartli kaydim var kursu da orda yapacagim acaba o yuzden mi red yedim diye dusunmeye basladim simdiden tesekkur ederim..

ilhandalmidyat

Mesaj gönderen ilhandalmidyat » Pzt Eki 15, 2012 10:34 pm

En nihayetinde 2,5 ayda bende onayi aldim pasaportta iki gun sonra elimde olacak. Allah bekleyenlerin yardimcisi olsun...Sabir,Sabir, Sabir Arkadaslar...:D

sway

Mesaj gönderen sway » Pzt Eki 15, 2012 10:37 pm

[quote]ilhandalmidyat tarafindan yazilan metin:

En nihayetinde 2,5 ayda bende onayi aldim pasaportta iki gun sonra elimde olacak. Allah bekleyenlerin yardimcisi olsun...Sabir,Sabir, Sabir Arkadaslar...:D[/quote]

hayirli olsun :)

h0oney

Mesaj gönderen h0oney » Pzt Eki 15, 2012 10:52 pm

ilhandalmidyat hayirli olsun;)

Arkadaslar benim okul kabulum Duisburgda dil kursuna Bochumda gidicem. oradada kalicam. Ama garantorum Hagende bir sorun olur mu?

buseb

Mesaj gönderen buseb » Pzt Eki 15, 2012 11:54 pm

Merhabalar,ben de bugun belgelerimi cevirmene verdim,artik basvurmak kaldi geriye.Cok gerginim.Universitede gorecegim Almanca kursum 4 Subat\'ta basliyor.Burada da A1\'i Goethe\'de aliyorum su an.Kabulum falan her seyim tamam,garantorum de baya iyi daha oncede iki kez Schengen vizem var ama alamazsam diye cok korkuyorum ya.:| Cok zorluyorlar mi hala? :(
the brain is wider than the sky.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Sal Eki 16, 2012 12:10 am

[quote]buseb tarafindan yazilan metin:

Merhabalar,ben de bugun belgelerimi cevirmene verdim,artik basvurmak kaldi geriye.Cok gerginim.Universitede gorecegim Almanca kursum 4 Subat\'ta basliyor.Burada da A1\'i Goethe\'de aliyorum su an.Kabulum falan her seyim tamam,garantorum de baya iyi daha oncede iki kez Schengen vizem var ama alamazsam diye cok korkuyorum ya.:| Cok zorluyorlar mi hala? :([/quote]

Korkacak ne var, okul seni yeterli gormus kabul etmis, Almanya\' ya okumak icin gidiyorsun, ortada supheli bir durum yok. Gir gorusmeye, kendinden emin bir sekilde kisa net cevaplar ver cik.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Eki 16, 2012 12:20 am

[quote]atalay3307 tarafindan yazilan metin:

12 eylulde ogrenci adayi vizesi icin gorusmeye girdim 2 saat boyunca beklemedigim sorular sordu cok sasirdim o sorulara benden oss yerlesme belgesiyle diploma cevirisini istedi onlari ertesi gun goturdum ve beklemeye gectim ses cikmayinca ablam yabancilar subesini aramis ve red yedigimi mektubun coktan bana ulasmasi gerektigini soylemisler ama gelen giden yokk. ayrica vize dosyasinin hala kapanmadigini soylemisler bu ne demek onu anlayamadim zaten suan mektubu bekliyorum yarin dilekce yazacagim sureci nasil hizlandirabilirim lutfen yardimci olun ayrica benim almanyada herhangi bi okula ne kaydim nede sartli kaydim var kursu da orda yapacagim acaba o yuzden mi red yedim diye dusunmeye basladim simdiden tesekkur ederim..[/quote]

Once konsoloslukla irtibata gec ,durum nedir ogren.Red eline ulastimi hemen itiraz et.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Eki 16, 2012 12:22 am

[quote]h0oney tarafindan yazilan metin:

ilhandalmidyat hayirli olsun;)

Arkadaslar benim okul kabulum Duisburgda dil kursuna Bochumda gidicem. oradada kalicam. Ama garantorum Hagende bir sorun olur mu?[/quote]

Sorun olmaz.Vize gorusmesin de sorar zaten sen de mantikli sekil de anlatirsin.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Eki 16, 2012 12:24 am

[quote]buseb tarafindan yazilan metin:

Merhabalar,ben de bugun belgelerimi cevirmene verdim,artik basvurmak kaldi geriye.Cok gerginim.Universitede gorecegim Almanca kursum 4 Subat\'ta basliyor.Burada da A1\'i Goethe\'de aliyorum su an.Kabulum falan her seyim tamam,garantorum de baya iyi daha oncede iki kez Schengen vizem var ama alamazsam diye cok korkuyorum ya.:| Cok zorluyorlar mi hala? :([/quote]

A1 i alman , 2 kez almanyaya gidip gelmen hep avantajli. Ama maalesef hala zorluyorlar. Nereden girecegin de onemli tabi.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Sal Eki 16, 2012 12:35 am

[quote]ilhandalmidyat tarafindan yazilan metin:

En nihayetinde 2,5 ayda bende onayi aldim pasaportta iki gun sonra elimde olacak. Allah bekleyenlerin yardimcisi olsun...Sabir,Sabir, Sabir Arkadaslar...:D[/quote]

Hayirli olsun fakat vizeyi aldim, bekleyen arkadaslara sabir deyip kestirip atma. Hangi konsolosluktan basvurdugundan, gorusmenin nasil gectiginden, surecin nasil ilerlediginden biraz bahset ki diger arkadaslara faydasi olsun.

denizby61

Mesaj gönderen denizby61 » Sal Eki 16, 2012 9:23 am

15 Ekim gunu sabah bende Ankara Alman Konsoloslugu\'ndaydim. Oldukca yogundu ve girdigimde 3005\'ten gidiyordu, elimdeki 3011 nolu siraya gelene kadar 1.5 saat gecmisti.

Neyse 4 nolu giseye girdim. bayan evraklari aldi, bloke hesap belgesini incelerken "himm bloke hesaaap" dedi ve pembe ispirtolu bir kalemle belgedeki bazi yerlerin ustunden gecti. daha sonra " Oss\'ye kac defa girdin? " dedi. 3 defa dedim. "hangi yillar? " dedi, 2007 (liseden ilk mezun oldugum yil), 2008 ve 2011 dedim. "nicin biraktin 2 yillik okulunu? " dedi, ailemin zorlamasiyla yazmistim, aslinda istememistim dedim. "Gumushane\'de kazandigin bolum 4 yillik mi? " dedi, evet dedim. "peki derslere gidiyor musun? " dedi, hayir deyince, "nicin? " dedi, bende, dondurdum dedim ( ama niye oyle dedigimi bilmiyorum, cunku dondurmamistim. neyse duzeltirim dedim) "nerede kalacagin belli mi? " dedi, ayarlayacagim dedim, "evet zaten zaman var" dedi. ""Peki akraban var mi almanyada" dedi, bende var dedim. "isimleri ve yasadiklari yerleri istiyorum" dedi, bende "yalan olmasin yilladan beri gormedigim icin aslinda 3 tane kuzenim var ama, 2\'sinin ismini biliyorum" diyince guldu ve tamam olur onlari soyle dedi, soyledim sehirde Sindelfingen galiba dedim, "peki yazdim, yeterli" dedi. "simdi beni bekle seni cagiracam" dedi. yaklasik 1- 1.5 saat sonra cagirdi, tekrar girdigimde, "simdi amirim sana sormam icin bana 2-3 tane soru verdi, bunlari sana soracagim" dedi, bende tabi buyrun dedim. ilk bolumde sordugu soruyu tekrar sordu, "nicin gitmedin gumushaneye" dedi, bende dondurmak icin belge verilmesi gerekli midir? dedim. "galiba evet" dedi. o zaman ben dondurmadim dedim. "peki o zaman derslerden devamsizliktan kalmis olmuyor musun? " evet ama sistemde 2. sinif olarak gorunuyorum diyince nerdeyse gozunden yas gelircesine guldu :D ve gulerken yalnizca "iyi" diyebildi. bu arada yeniden sebep sordu ve bende "siyaset bilimi aslinda hep okumak istedigim bolumdu ve ben istedigim bolumu yurtdisinda okumak istedim dedim. Bunun icinde gumushaneyi yazdim" dedim, basini anlasildi anlaminda sallayarak "tamam" dedi. "ha birde dedi, demin akrabalarin hakkinda soylediklerinde emin misin? " dedi yine gulerek bende gulerek evet dedim, "3.nun ismini hatirlamiyor musun" dedi, bende gercekten hayir dedim. " hersey tamam bu kadar" dedi, ama yanindaki bir kadina donup birseyler dedikten sonra " senden 2 yillik okulunun transkrip\'tini istiyoruz, bunu bize fakslar misin" dedi, bende icim kan aglayarak, tabi dedi. peki bunu bize erkenden yollamaya calis tamam mi, tamam dedim, bay bay dedi ayrildim. yani genel olarak beni zorlamadi aslinda.

belgelerde eksik hic birsey yok ama, bence transkripti yollayinca cokta iyi olmayacak, ne dersiniz dostlar ?

bu arada tum bekleyen arkadaslarima iyi dileklerimle...

Kilitli