Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

bloke hesap belgesi vize basvurusuna yetismezse!!

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
kadir12

Mesaj gönderen kadir12 » Çrş Eki 10, 2012 11:02 pm

arkadaslar benim tum evraklarim tamam ama vize gorusmesine bloke hesap ytismeyecek gibi gorunuyor, sizce red mi alirim?? birkac gun sonra bloke hesap acildigina dair belgeyi gotursem basvuruda hersey hallolur mu??

bir de benim vizemin en gec 3 hafta icinde cikmasi lazim, araya kurban bayrami da giriyor, nasil bisey soylemeliyim ki islemler daha hizli halledilsin?

dil kursuna gidecegim oradan faxla bi almanca yazi gotursem ne kadar faydali olur, yada direkt baskonsolosluga faxlatsam kursun su tarihte basladigina dair bi rica yazisi gibi?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Eki 10, 2012 11:06 pm

Ya basvurunu kabul etmezler ya da parayi yatirdigina dair belgeyi daha sonra getir derler.Nerden basvurdugun onemli istanbul ise taviz gosterebilirler ama digerleri biraz kati.Belgelerinin fax ile gonderilmesini isteyebilirsin eger anlayisliysa ise yarayabilir.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Eki 10, 2012 11:11 pm

[quote]kadir12 tarafindan yazilan metin:

arkadaslar benim tum evraklarim tamam ama vize gorusmesine bloke hesap ytismeyecek gibi gorunuyor, sizce red mi alirim?? birkac gun sonra bloke hesap acildigina dair belgeyi gotursem basvuruda hersey hallolur mu??

bir de benim vizemin en gec 3 hafta icinde cikmasi lazim, araya kurban bayrami da giriyor, nasil bisey soylemeliyim ki islemler daha hizli halledilsin?

dil kursuna gidecegim oradan faxla bi almanca yazi gotursem ne kadar faydali olur, yada direkt baskonsolosluga faxlatsam kursun su tarihte basladigina dair bi rica yazisi gibi?[/quote]

almanlar herseyi tam gormeden basvurunu alsalar bile isleme sokmazlar tam. hesabi actin diyelim parayi gormek isterler.

istersen yaziyi gondert ama benim tahminim yine paranin yattigina dair belge gormek isticeklerdir. baska care yoksa o sekilde dene. bazen iyi birine denk geldiginde yapmadiklari seyleri de yaptiklarini gormedim degil :)

kadir12

Mesaj gönderen kadir12 » Çrş Eki 10, 2012 11:12 pm

istanbuldan basvuruyorum. dil kursunun bana oranin ogrencisi olduguma dair gonderdigi belge yarin elimde olacak. o olmadan bloke hesap basvurusu yapamiyormusum okuduklarima gore.

sonra cuma gunu konsoloslugun hukuk bolumune gidip imzalari atip, bloke hesap acmak icin gerekli islemleri yapip ups ile hamburga gondermeyi dusunuyorum. pazartesi ellerine ulassa belge, benim gorusmem persembe gunu. yetisecegini pek sanmiyorum.

bildigim kadariyla oradan bi iban numarasi veriliyor, yani hamburgdan gelen cevapta, ondan sonra parayi yatiriyorsun. bu sebeple buyuk ihtimalle parayi da yatiramamis olacagim.

dil kursunun ucretinin odendiginin belgesini ve ups ile hamburga postaladigimin belgelerini gotursem bana bikac gun sure vermezler mi acaba??

umarim anlayisli cikarlar.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Eki 10, 2012 11:21 pm

istanbuldan basvuruyorum. dil kursunun bana oranin ogrencisi olduguma dair gonderdigi belge yarin elimde olacak. o olmadan bloke hesap basvurusu yapamiyormusum okuduklarima gore.

sonra cuma gunu konsoloslugun hukuk bolumune gidip imzalari atip, bloke hesap acmak icin gerekli islemleri yapip ups ile hamburga gondermeyi dusunuyorum. pazartesi ellerine ulassa belge, benim gorusmem persembe gunu. yetisecegini pek sanmiyorum.

bildigim kadariyla oradan bi iban numarasi veriliyor, yani hamburgdan gelen cevapta, ondan sonra parayi yatiriyorsun. bu sebeple buyuk ihtimalle parayi da yatiramamis olacagim.

dil kursunun ucretinin odendiginin belgesini ve ups ile hamburga postaladigimin belgelerini gotursem bana bikac gun sure vermezler mi acaba??

umarim anlayisli cikarlar.[/quote]

sure verirler buyuk ihtimal... ama dedigim gibi beklemeye alma ihtimalleri yuksek.

umarim diledigin gibi gecer gorusme

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Çrş Eki 10, 2012 11:41 pm

[quote][quote]kadir12 tarafindan yazilan metin:

dil kursuna gidecegim oradan faxla bi almanca yazi gotursem ne kadar faydali olur, yada direkt baskonsolosluga faxlatsam kursun su tarihte basladigina dair bi rica yazisi gibi?[/quote][/quote]

Istanbul konsoloslugundan basvuran bir arkadasimin da yetismemisti ve basvurusunu almamislardi.Acele etme sen hesabin acilmasini bekle,herseyi hallet oyle basvur ki sonra basin agrimasin ;)

kadir12

Mesaj gönderen kadir12 » Prş Eki 11, 2012 12:09 am

gecen hafta aldim randevuyu, randevu gunu saati degistirilemiyor biliyorum.

acele etmem lazim cunku 22 kasimda kursum basliyor ve ona yetismem lazim.

acikcasi hukuk burosuna gittigim zaman sorucam boyle boyle islem yetismezse ne olur gibisinden.

yine olumlu dusunmeye calisiyorum da bi gunde hallolur dedigim o kadar cok sey 3-4 gunumu aldi ki, biraz umudum kirildi...pazartesi hamburgda olan belgenin carsamba onaylanmis sekilde istanbulda olmasi zor gibi de insallah konsolosluktakiler belgeyi getirmem icin bir iki is gunu sure verirler.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Eki 11, 2012 12:41 am

gecen hafta aldim randevuyu, randevu gunu saati degistirilemiyor biliyorum.

acele etmem lazim cunku 22 kasimda kursum basliyor ve ona yetismem lazim.

acikcasi hukuk burosuna gittigim zaman sorucam boyle boyle islem yetismezse ne olur gibisinden.

yine olumlu dusunmeye calisiyorum da bi gunde hallolur dedigim o kadar cok sey 3-4 gunumu aldi ki, biraz umudum kirildi...pazartesi hamburgda olan belgenin carsamba onaylanmis sekilde istanbulda olmasi zor gibi de insallah konsolosluktakiler belgeyi getirmem icin bir iki is gunu sure verirler.[/quote]

bazi kargo firmalari biraz yuksek ucretle hemen 1 gun sonrasinda eline teslim ediyo belgeyi. tukiyeden almanyaya gondermek 60tlden mi dolardan mi ne basliyodu. almanyadan ne kadar bilmiyorum

benim gibi o kadar para veremem diyosan; ben benim belgelerin elime hizlica gecmesi icin akrabalara ucakla turkiyeye gelen birine verdirdip burda havaalanindan aliyodum o kisiden. tabi biraz sancili oluyo derdini anlatman gerekiyo iyice

kadir12

Mesaj gönderen kadir12 » Prş Eki 11, 2012 12:54 am

keske ordaki gorevliye, "ups ile gonderin lutfen ben parasini burdan oderim" desem de hizlica halledebilsem.

inan bana yakin bi akrabam yok almanyada, hani desem bu isin pesinden kostur. didisinin didisi var, hele hamburgda hic yok.

forumlardaki yorumlari okudum, belge ellerine ulastiktan 3 gun sonra iban numarasi veriyolarmis, yatirdiginin ertesi gunu yada iki gun sonrasi pdf dosyasi seklinde geliyormus konsolosluga goturecegim belge.

ama ben dil kursundan belgemi neredeyse bi haftada aldim, hergun defalarca mail atmama ragmen..

bir de hukuk burosu yalnizca sabah 11 bucuga kadar acikis, o yuzden cumadan itibaren hesap ettigimde keske bi iki gun sonrasina alsaymisim randevuyu diyorum.

ama olumlu dusunuyorum, belgeleri gosterdigimde insallah arkadasin yazdigi gibi sikinti cikarmazlar. yoksa bi daha mi telefonla randevu almak zorunda kalicam bilmiyorum.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Eki 11, 2012 12:57 am

keske ordaki gorevliye, "ups ile gonderin lutfen ben parasini burdan oderim" desem de hizlica halledebilsem.

inan bana yakin bi akrabam yok almanyada, hani desem bu isin pesinden kostur. didisinin didisi var, hele hamburgda hic yok.

forumlardaki yorumlari okudum, belge ellerine ulastiktan 3 gun sonra iban numarasi veriyolarmis, yatirdiginin ertesi gunu yada iki gun sonrasi pdf dosyasi seklinde geliyormus konsolosluga goturecegim belge.

ama ben dil kursundan belgemi neredeyse bi haftada aldim, hergun defalarca mail atmama ragmen..

bir de hukuk burosu yalnizca sabah 11 bucuga kadar acikis, o yuzden cumadan itibaren hesap ettigimde keske bi iki gun sonrasina alsaymisim randevuyu diyorum.

ama olumlu dusunuyorum, belgeleri gosterdigimde insallah arkadasin yazdigi gibi sikinti cikarmazlar. yoksa bi daha mi telefonla randevu almak zorunda kalicam bilmiyorum.[/quote]

durumu anlattiginda bir iki gunluk sure verip belgelerini icerde beklemeye alirlar bence. eksik evrak dolayisiyla o sekilde isini halleden baya bi kisi var

kadir12

Mesaj gönderen kadir12 » Prş Eki 11, 2012 12:58 am

biraz daha icim rahatladi, neler oldugunu buraya yazicam.

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

ama olumlu dusunuyorum, belgeleri gosterdigimde insallah arkadasin yazdigi gibi sikinti cikarmazlar. yoksa bi daha mi telefonla randevu almak zorunda kalicam bilmiyorum.[/quote]

durumu anlattiginda bir iki gunluk sure verip belgelerini icerde beklemeye alirlar bence. eksik evrak dolayisiyla o sekilde isini halleden baya bi kisi var[/quote]

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Eki 11, 2012 1:09 am

biraz daha icim rahatladi, neler oldugunu buraya yazicam.

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

durumu anlattiginda bir iki gunluk sure verip belgelerini icerde beklemeye alirlar bence. eksik evrak dolayisiyla o sekilde isini halleden baya bi kisi var[/quote][/quote]

tamam. hatta ben de o kisilerdenim. diplomalari goturmemistim onceki basvuruda diplomayi dikkate dahi almadiklari icin. anlattim neden goturmedigimi. tamam yarin getirirsin demisti gisedeki gorevli bana :) kolay gelsin simdiden

izzy

Mesaj gönderen izzy » Prş Eki 11, 2012 12:27 pm

PTS ile gonder 38 tl ye, ertesi gun orda oluyor, herhalde daha ucuz ve hizli baska sirket yok.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Prş Eki 11, 2012 12:28 pm

Birde unutmadan formda bos olan bloke hesap tutarina 7908 yazmayi unutma.

kadir12

Mesaj gönderen kadir12 » Prş Eki 11, 2012 1:13 pm

[quote]izzzyy tarafindan yazilan metin:

PTS ile gonder 38 tl ye, ertesi gun orda oluyor, herhalde daha ucuz ve hizli baska sirket yok.[/quote]

hadi ya, ben ilk defa duydum bu sirketi, ups\'i aradim demin 91 lira istediklerini soylediler hamburg\'a..ne kadar guvenilir bu sirket? zamanim cok az ve hemen ertesi is gunune yetismesi lazim belgenin.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Eki 11, 2012 1:52 pm

Ben 2 kere gonderdim birin de ertesi sabah gitmisti belgelerim almanyaya.Merkezi pttlere git.Bazi memurlarin haberi yok ama sen israr et.Aps de daha kolay islem yaptiklari icin pts yi pek sevmiyorlar bu yuzden yokmus gibi davraniyorlar.

kadir12

Mesaj gönderen kadir12 » Prş Eki 11, 2012 2:13 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Ben 2 kere gonderdim birin de ertesi sabah gitmisti belgelerim almanyaya.Merkezi pttlere git.Bazi memurlarin haberi yok ama sen israr et.Aps de daha kolay islem yaptiklari icin pts yi pek sevmiyorlar bu yuzden yokmus gibi davraniyorlar.[/quote]

taksim civarindan gondericem de aradim simdi pts\'yi saat en gec 2-3 gibi teslim etmeniz lazim diyor, fazla kuyruk olmazsa (ki ptt\'lerde kargo kuyrugunu az cok biliyorum) bu sekilde halletmeye calisicam, tesekkurler bilgi icin.