Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Brusk

Mesaj gönderen Brusk » Cmt Eki 06, 2012 12:14 am

wellyy tesekkur ederim bilgilendirmen icin.
Basarinin dort sarti;bilmek,istemek,cesaret etmek ve susmak...

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Eki 06, 2012 1:24 pm

[quote]buseb tarafindan yazilan metin:

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar,bu sabah itibariyle Braunschweig Universitesi\'nden kabul almis bulunmaktayim. -sonunda:)- Konsolosluk vizenin cikmasinin 1-2 ay sureceginden dolayi dun Goethe Institut\'e kayit yaptirdim en azindan A1\'i bitiriyim diye.Daha once de yazmistim 2 kez giris cikisim da var.Merak ettigim sizce sorun cikar mi vizede?Artik cok yoruldum da.:)[/quote]

Giris cikis almanya mi ? Ve gotheden alacagin belge cok isine yarar[/quote]

Evet,ikisinde de ayni tarihte gidip ayni tarihte gelmisim hatta.:D[/quote]

O nasil oluyor ?
So geht nicht !

buseb

Mesaj gönderen buseb » Cmt Eki 06, 2012 8:45 pm

Merhaba arkadaslar,bu sabah itibariyle Braunschweig Universitesi\'nden kabul almis bulunmaktayim. -sonunda:)- Konsolosluk vizenin cikmasinin 1-2 ay sureceginden dolayi dun Goethe Institut\'e kayit yaptirdim en azindan A1\'i bitiriyim diye.Daha once de yazmistim 2 kez giris cikisim da var.Merak ettigim sizce sorun cikar mi vizede?Artik cok yoruldum da.:)[/quote]

O nasil oluyor ?[/quote]

6 Agustos\'da girdim,27 Agustos\'ta ciktim.1999\'da ve 2011\'de de fark etmeden ayni tarih olmus.:)
the brain is wider than the sky.

h0oney

Mesaj gönderen h0oney » Pzt Eki 08, 2012 1:00 pm

Neredeyse bitiricem vize ani defterini :) kim almis, cikmissaokurken heyecanlandim, sevindim resmen..
:ap;)

Bu aralar randevuyu kac gun sonraya veriyorlar ? 2 belgem eksik yetismez diye basvurmuyorum.

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Pzt Eki 08, 2012 3:39 pm

Almanya ya gelecek arkadaslarim,
Vize de cekdigimiz sorunlar almanyaya gelmek icin degmez kanimca. Fazlada hefes yapmayin derim size.
Vizeniz cikmasa bile hic uzulmeyin. :)

izzy

Mesaj gönderen izzy » Pzt Eki 08, 2012 4:22 pm

Neye dayanarak degmez diyorsun? Hangi acidan degmez ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Eki 08, 2012 7:15 pm

[quote]Metin K tarafindan yazilan metin:

Almanya ya gelecek arkadaslarim,
Vize de cekdigimiz sorunlar almanyaya gelmek icin degmez kanimca. Fazlada hefes yapmayin derim size.
Vizeniz cikmasa bile hic uzulmeyin. :)[/quote]

vizede bize cikarilan sorunlar 10-15 sene once cikarilmiyodu. bunun sebebi zamaninda almanyayi altin yumurtlayan tavuk gibi gorup, butun aciklari kullanip almanyaya kacak gelmeye calisanlar yuzunden olmaktadir.

hatta bazilarimiz yol yordam bilmeden karsilarina ciktigi icin adamlar hem kibirli hem de onlara muhtacmisiz gibi davraniyo.

yani tum suc onlarda degil bizde(millet olarak soyluyorum) de suc var :)

almanyaya gelmek deger mi degmez mi bakis acisina gore degisir ama almanyadan diploma sahibi olmanin turkiyede ne kadar prim yaptigi gercegini de goz ardi etmemek gerekir.

schill

Mesaj gönderen schill » Pzt Eki 08, 2012 7:39 pm

Herkese merhaba,
Tam 2 ay 2 gunluk sikintili bir bekleyisin ardindan bugun vizemin ciktigini ogrendim.
Sureci yasayan tum arkadaslari bol sabir diliyorum zira benim fazlasiyla ihtiyacim oldu.
Umarim hepiniz en kisa surede vizelerinize kavusursunuz.

Bu arada Berlin\'de olucam, Berlin\'e gidecek arkadaslar varsa iletisimde olmak fena olmaz:)

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt Eki 08, 2012 7:46 pm

O nasil oluyor ?[/quote]

6 Agustos\'da girdim,27 Agustos\'ta ciktim.1999\'da ve 2011\'de de fark etmeden ayni tarih olmus.:)[/quote]

Sorun olmaz sonucta girip cikmisin turistik icinse tabi..
So geht nicht !

alevv

Mesaj gönderen alevv » Sal Eki 09, 2012 11:20 am

Merhaba arkadaslar, forumda birara Almanya buyukelciligine mail atilmamasiyla ilgili bir konusma gecmisti o konuda yazmak istedim genel bilgi olarak;

Ben iletisim kismindan kultur bolumune ve info lu mail adresine mail atip aciliyetimi belirttim. Kultur bolumu ertesi gun cevap verdi mail olarak,2 gun sonra falanda telefonla aradilar hangi asamada oldugunu soylediler. Iki tarafada mail atmak en iyisi olur. Ankara\'da oturmayan arkadaslar konsolosluga gidemiyorsa bu sekilde deneyebilirler.

osman

Mesaj gönderen osman » Sal Eki 09, 2012 9:43 pm

[quote]schill tarafindan yazilan metin:

Herkese merhaba,
Tam 2 ay 2 gunluk sikintili bir bekleyisin ardindan bugun vizemin ciktigini ogrendim.
Sureci yasayan tum arkadaslari bol sabir diliyorum zira benim fazlasiyla ihtiyacim oldu.
Umarim hepiniz en kisa surede vizelerinize kavusursunuz.

Bu arada Berlin\'de olucam, Berlin\'e gidecek arkadaslar varsa iletisimde olmak fena olmaz:)[/quote]

iyi gunler. garantor mu bloke hes. mi kullandin.hangi bolumu okuyacaksin yada bitirdin.birde dil sertifikal varmiydi.hic red yedin mi. kusura bakma konsoloslugun sordugu sorular gibi.:)

kathleen

Mesaj gönderen kathleen » Çrş Eki 10, 2012 6:36 pm

Merhaba arkadaslar,

bende dil kursu icin gecen ocak basvuru yapmistim. Berlin de kalicak yer falanda bulmustum. Ilk yesil passaportumla gittim diye 3 ay ardindan dondum hemen 3 ay da konsolosluktan istedim dil kursu kaydim belgelerim tamdi.
Kadin vermedi... Izmirde kalicak yer bul burda goethe de ogren diye... hayir diyorum ki c1 ogrencisi sikintisi var oyuzdn kurs acmiyorlar yuksek seviyelere falan yine de vermemisti. (red de vermedi para mi geri odedi kabulle gel dedi :S )
birde istedigin zamanbole yesil pasaportla gidip gelemezsiniz yaa demisti bana :S Galiba kafasimi iyi anlamadim ama iste kafama gore gidip geldim :D:D

boleside beni buldu.

Simdi slartli kabulumsle gidicem 19 Ekimde. Ama bir sorum var vizede entegrasyon ve aksam kurslari olmaz 18 saatlik kurslar yaziyor. bn bir tane aksam kursu buldum 20* saat haftada. almanca yogun ve ucuz. amaa simdi konsolosluk aksam diye kabul etmez mi? yardi edebilir misiniz?

bir de bu kurs yerinde 3 ay bir kur. ama bn 4 aylik kayit yaptiricam. bu sorun olur mu illa 2 kurluk mu kayit gerikiyor? ( yoksa 3 ayi assa yeter mi?

alevv

Mesaj gönderen alevv » Çrş Eki 10, 2012 6:44 pm

kurs kisimlarini bilmiyorum ama senin dedigini bende yapmistim:) gec kaldim diye yesille gitmistim sonra geldim ama banada yanlis oturum yapmissin diye tepki gosterdiler, ama okuldaki kordinatorun mektubu uzerine 2 saatte yeni vize verdiler o ayri. Ama benim erasmustu ve tursitik olmayan hersey icin vize gerekiyor sanirim. Bende hic arastirmamistim bu durumu sorun olmaz sanmistim:)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Eki 10, 2012 8:08 pm

Kabul etmez bence riske girme.

seynifa

Mesaj gönderen seynifa » Prş Eki 11, 2012 2:59 pm

merhaba arkadaslar, ben de nihayet vize icin randevumu alabildim..17 ekimde ankarada vize gorusmesi icin randevum var...

kafami karistiran bir durum var ve sizlere sorayim dedim.cunku su almanyaya gidis surecinde aklima takilan ne soru varsa sizlerden yardim alarak cevap bulabildim:) o yardimlariniz icin oncelikle cok tesekkurler:)

simdi durumum hakkinda biraz bilgi vereyim ben wuppertal universitesi pedagoji bolumune kabul edildim. bana gelen evrakta ekim sonu yapilacak olan DSH sinavina girmem gerektigi yaziyor..

ben daha once almanyada 2002-2005 seneleri arasi bulundum, o donem sosyoloji bolumune kayitliydim.test-daf sinavini kazanip okula kayit yaptirdiktan sonra bir donem okuyup,ozel sebeblerden dolayi birakip geri gelmek zorunda kaldim.simdi tekrardan gitmek istiyorum.

ben daha once test-daf sinavina girmistim ve kazanmistim ancak kabul edilmedi ve tekrardan DSH sinavina girmem gerektigi soylendi bana.gittigimde girerim o sinava sorun degil.

benim kafama takilan durum su; ben almanyada herhangi bir dil kursuna kayit yaptirmadim,cunku Bremen Goethe enstitusunden aldigum B2 sertifikam var ve Test-daf Sinav sonucum var.gerek duyadim.

simdi vize basvurusuna gittigimde benden herhangi bir dil kursuna kayit yaptirmis olmam gerektigini soylerler mi bana?? bu konu kafami karistirdi baya:((
yardimci olursaniz sevinirim

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Eki 11, 2012 7:24 pm

Degisik bir durum.Benim fikrime gore istemezler b2 belgen var ve gidince sinava gireceksin.Ama ekim sonuna hem de ankara gibi bir yerde yetismen cok cok zor.

h0oney

Mesaj gönderen h0oney » Prş Eki 11, 2012 8:34 pm

Ama durumun istisna cabuk cikma ihtimali cok yuksek :)
Bir sorum olacak vize randevusunu en erken kac gune veriyorlar bu aralar?

Ezgii-

Mesaj gönderen Ezgii- » Prş Eki 11, 2012 9:55 pm

Ben Izmir konsoloslugundan aldim randevu bana 30 gun sonrasina randevu verdiler yani 1 kasima ama bir arkadasimda Istanbul konsoloslugundan aldi benden sonra olmasina ragmen ona 18 ekime verdiler ile gore degisiyor sanirim

h0oney

Mesaj gönderen h0oney » Prş Eki 11, 2012 10:07 pm

Ankarada giricem..:|

Ezgii-

Mesaj gönderen Ezgii- » Prş Eki 11, 2012 10:13 pm

En az 10-15 gun sonraya verirler sen ona gore ayarla kendini

Kilitli