Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Zulassungsbescheid ve sonrasi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
stylusdotnet

Mesaj gönderen stylusdotnet » Prş Ağu 05, 2010 1:02 am

Merhabalar,

Su ana kadar HS Regensburg, FH Rosenheim, Uni Augsburg ve FH Augsburg\'dan Zulassungsbescheid aldim.

Ben 1 yildir Munihteyim ve halen dil kursundayim. Fakat Eylul - Ekim gibi girmem gereken DSH sinavlarini henuz basarabilecegimi dusunmuyorum.

Simdi sorularim sunlar;

1) Zulassungsbescheid\'larin gecerliligi ne kadardir? Yani ben seneye tekrar ayni basvurulari yeniden yapmak zorundamiyim? Yoksa bu gelenlerden birine kayit mi olmam gerekiyor?

2) Eger bunlardan herhangi birine kayit yaptirmam gerekiyorsa, dil sinavini gecmeden nasil kayit yaptiracagim?

3) Eger kayit yaptirabilirsem, duyduguma gore universite bunyesinde dil sinavini gecemeyenlere bir sonraki sinava kadar ucretsiz kurs veriliyormus dogru mu?

4) Eger kayit yaptiramaz isem ve DSHyi veremez isem onumdeki surecte ne yapmam gerekecek?

5) Genel olarak, dil sinavini gecmeden Zulassungsbescheid ile kayit yaptirip ogrenci sifati alabiliyormuyum?

Amacim, eger ogrenci olursam AOK saglik sigortasi, universite yurtlarindan bir oda, indirimli tren bileti, 90 gunluk calisma izni vs. gibi imkanlardan faydalanabilmek.

Cevaplar icin tesekkurler

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Prş Ağu 05, 2010 1:34 am

[quote]stylusdotnet tarafindan yazilan metin:
Merhabalar,

Su ana kadar HS Regensburg, FH Rosenheim, Uni Augsburg ve FH Augsburg\'dan Zulassungsbescheid aldim.

Ben 1 yildir Munihteyim ve halen dil kursundayim. Fakat Eylul - Ekim gibi girmem gereken DSH sinavlarini henuz basarabilecegimi dusunmuyorum.

Simdi sorularim sunlar;

1) Zulassungsbescheid\'larin gecerliligi ne kadardir? Yani ben seneye tekrar ayni basvurulari yeniden yapmak zorundamiyim? Yoksa bu gelenlerden birine kayit mi olmam gerekiyor?

2) Eger bunlardan herhangi birine kayit yaptirmam gerekiyorsa, dil sinavini gecmeden nasil kayit yaptiracagim?

3) Eger kayit yaptirabilirsem, duyduguma gore universite bunyesinde dil sinavini gecemeyenlere bir sonraki sinava kadar ucretsiz kurs veriliyormus dogru mu?

4) Eger kayit yaptiramaz isem ve DSHyi veremez isem onumdeki surecte ne yapmam gerekecek?

5) Genel olarak, dil sinavini gecmeden Zulassungsbescheid ile kayit yaptirip ogrenci sifati alabiliyormuyum?

Amacim, eger ogrenci olursam AOK saglik sigortasi, universite yurtlarindan bir oda, indirimli tren bileti, 90 gunluk calisma izni vs. gibi imkanlardan faydalanabilmek.

Cevaplar icin tesekkurler[/quote]

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Prş Ağu 05, 2010 2:26 am

eger zulassungsbescheid belgesinde semesterinin ne zaman baslayacagi hangi belgeleri getirmen gerekli gibi bir bilgi yaziyorsa,o sadece o semester icin gecerli.ama dsh yada testdaf sinavlarini gectikten sonra unide okuyabilirsiniz gibi bir aciklama varsa o belgeyle dil kursuna kaydolursun unide,hem vize rahat uzatilir hemde sinav basardiktan sonra belgeleri verip okula baslarsin. madem munihtesin bu unilere ya mail at yada yakin olanlara git sor bu belgeler ne kadar gecerli diye.

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Prş Ağu 05, 2010 4:18 pm

senle ayni durumdayim tek fark benim zulasungum yok sinavi bu sene gecemeyecigimi dusunerek zulassung almaya zahmet etmedim... 1 senen doldugunda ve sinavi veremedigini varsayarsak 2 ay daha vize veriyorlar diye biliyorum eger garantor yada bloke hesabinda yeterli paran varsa dil kursu ayagina 1 senelik daha vize alabiliyorsun ... bu arada sartli kabulle alan uniler ve bolumler var ama sormak lazim mesela dsh 2 ile alan bi bolume arkadasim dsh 1 alarak kaydoldu 1 semester okudu ama sene sonuna kadar dsh 2 kazandi belgesini goturmesi lazim.

eger ogrenci olursam demissin sigorta olayi haric zaten calisma izni var dilkursu yapan ogrecilerin 90 gun ve biletlerde oyle buyuk bir indirim yok sadece eyalet ici tren sefeleri belese geliyor... zulassungun varsa uni yurtlarinda kalabilirsin ogrenci olmana gerek yok ama odaya gercekten ihtiyacin oldugunu belli etmen lazim...