Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

At/11 Belgesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
derya23

At/11 Belgesi

Mesaj gönderen derya23 » Cum Eyl 28, 2012 7:05 pm

Arkadaslar bu basligi daha once gordum ve inceledim ve bugun bu belgeyi teslim aldim. simdi almanyaya gidince ne yapacagim AOK\'dan saydiracakmiyim anlamadim ne olacagini? bi de cok sinirliyim adamlar somerstr somestr veriyorlarmis. ver 1 senelik beni de delirtme!

karanlik

At/11 Belgesi

Mesaj gönderen karanlik » Cum Eyl 28, 2012 9:50 pm

[quote]derya23 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar bu basligi daha once gordum ve inceledim ve bugun bu belgeyi teslim aldim. simdi almanyaya gidince ne yapacagim AOK\'dan saydiracakmiyim anlamadim ne olacagini? bi de cok sinirliyim adamlar somerstr somestr veriyorlarmis. ver 1 senelik beni de delirtme![/quote]

AOK ya gideceksin o belgeyle birlikte ve Versicherungsfrei olacaksin. Onlar biliyor zaten..

Peki o belgeyi nasil aldin?Benimde almam gerekir ama almanyadayim suanda..illaki oraya bizzat gitmelimiyim, Ogrenci belgesinin aslimi gerekli(Studentenausweis)yoksa faks falanda kabul ediyorlar mi?
Baska bir belge gerekli mi?

derya23

At/11 Belgesi

Mesaj gönderen derya23 » Cmt Eyl 29, 2012 11:39 pm

[quote]karanlik tarafindan yazilan metin:

[quote]derya23 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar bu basligi daha once gordum ve inceledim ve bugun bu belgeyi teslim aldim. simdi almanyaya gidince ne yapacagim AOK\'dan saydiracakmiyim anlamadim ne olacagini? bi de cok sinirliyim adamlar somerstr somestr veriyorlarmis. ver 1 senelik beni de delirtme![/quote]

AOK ya gideceksin o belgeyle birlikte ve Versicherungsfrei olacaksin. Onlar biliyor zaten..

Peki o belgeyi nasil aldin?Benimde almam gerekir ama almanyadayim suanda..illaki oraya bizzat gitmelimiyim, Ogrenci belgesinin aslimi gerekli(Studentenausweis)yoksa faks falanda kabul ediyorlar mi?
Baska bir belge gerekli mi?[/quote]

tesekkur ederim . o belge icin ogrenci belgen lazim okulunun kabul belgesi , ogrenci kimlik kartin ya da. faks yollasan turkiyede 1. dereceden yakinin gidip alabilir. bu arada somestr somestr veriyorlar.

karanlik

At/11 Belgesi

Mesaj gönderen karanlik » Cmt Eyl 29, 2012 11:48 pm

Ben telefonla Ssk da birisiyle konustum. Bana ogrenci belgesi getirmemi ve Yok ten bir yazi almam gerektigini soyledi.Benim okudugum okulun denkliginin olup olmadigina dair.Birde bu belgeleri turkceye cevirtmek zorundamiyiz?

Tesekkurler!

ybrk

At/11 Belgesi

Mesaj gönderen ybrk » Pzr Eyl 30, 2012 2:39 pm

[quote]karanlik tarafindan yazilan metin:

Ben telefonla Ssk da birisiyle konustum. Bana ogrenci belgesi getirmemi ve Yok ten bir yazi almam gerektigini soyledi.Benim okudugum okulun denkliginin olup olmadigina dair.Birde bu belgeleri turkceye cevirtmek zorundamiyiz?

Tesekkurler![/quote]

YOK\'ten alacagin belge zaten Turkce olacak. Bunu SGK aslinda kendi de alabilir. Bende mesela SGK YOK\'e yazi yazmisti bu okulun denkligini yollayin diye. Bu is de birkac ay suruyor.

Senden istenen ogrenci belgesi Immatrikulationsbescheinigung. Hani su her somestr verilen ufak kuponlardan.

Normalde SGK\'nin bu ise bakan birimleri o kuponlari taniyor ve ceviriye gerek olmuyor. SGK\'ya kisisel olarak muracaat etmene gerek yok, ailenden biri gerekli belgeleri teslim edip islemini yapabilir.

@derya

Sen aldigin AT/11 belgesiyle Almanya\'da AOK\'ya gitmelisin. AOK\'da sigorta yaptiriyorsun ve bu belgeyi onlara veriyorsun. Boylece AOK\'ya para odemiyorsun.

AOK AT/11 olan uyelerine sigorta karti vermiyordu. Hala oyle mi bilmiyorum.
Hasta oldugunda once AOK\'ya gidip kagit almak gerekiyordu, sonra doktora gidiliyordu.
Eger hala kart vermiyorlarsa, Abrechnungsscheine diye bir sey var. AOK\'dan sana bunlardan gondermelerini iste. Birkac tane kagit yolluyorlar, atiyorum Pazar gunu hasta oldun AOK falan kapali, elinde kagidin hazir oluyor, direkt doktora gidebiliyorsun.

akliselim

At/11 Belgesi

Mesaj gönderen akliselim » Pzt Eki 01, 2012 11:54 am

faruk arkadasimiza sgkdan at11 belgesinin alinabilmesi icin|; tc kimlik fotokopisi, ogrenci belgesi tercumesi ve faruk arkadasimizin burada yayimlayacagi pdf dosyasinin doldurulup ikamet edilen sehrin il merkezindeki sgk merkezine gonderilmesi gerekiyor