Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
tevfik1

Mesaj gönderen tevfik1 » Prş Eyl 27, 2012 11:02 pm

eren_f2007 tesekkur ederim. Bana bir dilekce ornegi yollayabilir misiniz mumkunse ? tesekkurler

taytay

Mesaj gönderen taytay » Prş Eyl 27, 2012 11:28 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

[quote]alevv tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar, bende bugun ankara elcilikte gorusmeye girdim. Burda muamele daha farkli oluyormus istanbuldaki arkadaslara gore gormus oldum. Oncelikle birsru soru soruyorlar. Almanyadaki akrabalarin isimlerinden kalcagim evin kapi nosuna ne bilim oss ye kac kere girdigime ve klasik niye almanya,doktora yapcakmisin, mezun olunca nerde caliscaksin gibi...

Ama asil deginmek istedigim konu faxla islem hizlandirma. Bana gorevli kadin oyle birsey olamaz burasi resmi kurum diye baya parladi. Kibar kibar acikladim boyle bir uygulama oldugunu duydugum icin mumkun mu diye sormak istedim dedim ama ne yapmami istiyosun yani simdi olmaz oyle sey anca biri olurse vs dedi azari basdi.. hatta kadini benim egitimin ingilizce olduguna bile ikna edemedim biyerde gordugu seyden dolayi ama halbuki flyer vardi orda yaziyordu.

Oglenden sonra cagirdi tekrar. Bu sefer cok kibardi. Bana kizma ama fax cekemeyiz ama isleme koyduk arayacagiz seni dedi. Bende kimseye kizmadim zaten okulum basladi bile sadece cok gec kalmak istemiyorum dedim:)

Yani boyle arkadaslar bakalim neler olcak, ankarada gorusmeye girceklere simdiden sabirlar. ben kendimi multeci gibi hissettim[/quote]

Gecmis olsun.Ankara boyle maalesef ozellikle son donemlerde;) 150 gune yakindir vize bekliyorum ama halen telefonda sizin ogrenci vizesi oldugu icin acele ediyoruz diyor:) Ama sen cabuk alirsin dil sorunu olmamasi onemli.[/quote]

eren 150 gune yakindir bekliyorum demissin. Konsoloslukla ya da yabancilar subesiyle hic iletisime gecmedin mi?

natur06

Mesaj gönderen natur06 » Cum Eyl 28, 2012 12:46 am

Selam,
5 Eylulde Ankaradan vize basvurusunda bulundum ancak bloke hesaba parayi 25 Eylulde havale ettim!Dekontu faksladim.Ertesi gun konsolosluktan aradilar.Eksik evrakiniz nerde kaldi diye.Ben de faksladim dedim.O da ama Deutsche Bankin onayi lazim deyince biliyorum dedim sadece parayi gonderdim haberiniz olsun diye faksladim,ordan onay gelince onu da gondercegimi soyledim.Harika super dedi.Peki vizemde olumsuz birsey varmi deyince su ana dek oyle birsey yok hersey yolunda dedi...1 Ekimde gidip soracagim..Sizce de verecekler midir?Cunku gorusmemde 28 eylule kadar Almanyadan cevap gelmezse gel 1 Ekimde vizeni verecegiz
demislerdi...

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eyl 28, 2012 12:53 am

[quote]tevfik1 tarafindan yazilan metin:

Merhaba ben 15 gun once kadar Almanya Vizesi icin basvuruda bulundum fakat ret karari cikmis. Vizeyi ablamin dugunune gitmek icin istemistim fakat cikmadi. Dokuz eylul uni\'de ogrenciyim. Tekrar itiraz etmek istiyorum nasil yapabilirim ve nerden yapabilirim bana yardimci olabilir misiniz ? Ne ya da neler yapsam itirazi kabul edebilirler ve vize verirler. Dugune 1 ay kadar kisa bi zaman kaldi.. Tesekkurler simdiden[/quote]

sanirim schengen vizesine basvuru yaptin. ben simdiye kadar 7 kez schengen vizesi aldim. bunlardan 2sini de ret yedikten 1 hafta sonra tekrar basvuru yaparak aldim. itiraz etmek istersen sen bilirsin. itirazda ret sebeplerini sorabilirsin ama schengen vizelerindeki retlerde genelde biz bunu su tarihli su anlasmaya gore aciklamak zorunda degiliz diyebiliyolar ki ret yedikten sonra ters bi memura sordum ikinci gorusmede ayni bu sekilde soylemisti. eger ikinci kez yeni basvuru yapmak istersen asagida anlattiklarimi uygulayabilirsin. konsoloslugun gerekli belgeler diye belirttiklerine ek olarak soyluyorum bunlari. orda yazanlari mutlaka eksiksiz gotur.

davetiyeleri, dugunle ilgili belgeleri, mesela dugunu organizasyon firmasi duzenliyosa ordan bi belge de isteyebilirsiniz. Bescheinigung olarak su tarihte su kisinin dugunu var tarzinda. eger turkiyede okul disinda seni baglayan bisey varsa onlari da ekle belge olarak. mal varligiyla ilgili belgelerin sunulmasini ve talep edilmesine karsi olsam da bazi durumlarda bunun pozitif etkisi oldugunu gordum vize basvurularinda.

bunun disinda iyi niyet yazisi yaz, turkiyede bunu yapiyorum falan filan, mezun olunca amaclarim sunlar, almanyaya ablamin dugunu amaciyla gidiyorum diye fazla goze batirmadan guzel bi belge yazip tarih ve imzali bi aciklama metni verebilirsin.

buna ek olarak benim ret aldigim basvurularda ek olarak verdigim tek belge aslinda hicbir hukuki baglayiciligi olmayan bir belgeydi ama sanirim schengeni almamda etkili olmustu. sana davetiyeyi kim gonderdiyse o kisinin yazip imzaladigi bi belgeyi yabancilar subesinde muhur vurdurup onaylatip(cok zordur bunu yaptirmak zamaninda baya bi dil dokmustu babam) sana gonderip konsolosluga verebilirsin. o belge de babam oglumun almanyaya sadece turistik amacla geldigini ve burada kalmayacagini garanti ederim gibi bi belgeydi.

gecmis olsun ama madem ki 1 aya yakin sure var ve ablanin dugunu hemen vazgecme. dokuz eylul dedigine gore izmirden basvurdun sanirim. sadece cuma gunleri saat 12:45-13:45 arasinda 0232-488 88 82 nolu telefon acik olur ve izmir konsoloslugu bu telefon uzerinden ucretsiz randevu verir. bu randevu sadece 1 hafta sonrasi icin olur. svt\'de suanki randevu yogunlugu ne bilmiyorum ama bu sekilde hem 1 hafta sonrasina hem de ucretsiz randevu alabilirsin. bu randevu sadece schengen vize basvurulari icin gecerli. uzun sureli vize basvuru yapacaklara vermiyolar.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eyl 28, 2012 1:32 am

[quote]natur06 tarafindan yazilan metin:

Selam,
5 Eylulde Ankaradan vize basvurusunda bulundum ancak bloke hesaba parayi 25 Eylulde havale ettim!Dekontu faksladim.Ertesi gun konsolosluktan aradilar.Eksik evrakiniz nerde kaldi diye.Ben de faksladim dedim.O da ama Deutsche Bankin onayi lazim deyince biliyorum dedim sadece parayi gonderdim haberiniz olsun diye faksladim,ordan onay gelince onu da gondercegimi soyledim.Harika super dedi.Peki vizemde olumsuz birsey varmi deyince su ana dek oyle birsey yok hersey yolunda dedi...1 Ekimde gidip soracagim..Sizce de verecekler midir?Cunku gorusmemde 28 eylule kadar Almanyadan cevap gelmezse gel 1 Ekimde vizeni verecegiz
demislerdi...[/quote]

sikinti yok bence. cok buyuk ihtimalle alirsin vizeni

natur06

Mesaj gönderen natur06 » Cum Eyl 28, 2012 1:56 am

Tesekkur ederim welly,umarim alirim...senin durumun ne alemde

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eyl 28, 2012 2:38 am

Tesekkur ederim welly,umarim alirim...senin durumun ne alemde[/quote]

ben aldim vizeyi... munihteyim suan kaydimi yaptirdim okula ve pztsi dersler basliyo :)

natur06

Mesaj gönderen natur06 » Cum Eyl 28, 2012 3:05 am

Senin adina sevindim welly,,Darisi basimiza.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eyl 28, 2012 11:42 am

tesekkur ederim. umarim en kisa surede alirsiniz siz de :)

volkan662

Mesaj gönderen volkan662 » Cum Eyl 28, 2012 12:36 pm

Merhaba;

Bu gun Istanbul konsoloslugunda vize gorusmesinde yasadiklarimi bende sizlerle paylasmak istedim.

Iceriye girdigimde klasik ups ve evrak duzenlemek icin gerekli gorevliyle islerimi tamamladiktan sonra sirami beklemeye basladim.Bu arada tabi iceride olan gorevlileri suzmeye calistim ki iri gozume takildi ve onun gelmemesi icin butun dualari okudum:))Tam o sirada o istemedigim gorevli bosa cikti ve bir an dugme basacak ve iceri girmek zorunda kalacagimi hissedince heyecan sardi. Dualarim kabul oldu sanirim o sirada ve diger gorevli bosa cikip benim siram ona gecince heyecan kendiliginden yerini sevince birakti.

Gorevliye evraklari teslim ettim.Bir sey sormadan evraklarimi inceledi basvuru formunda bir kac yeri eksik oldugunu onlari tamamlamami istedi.O sirada deutche bankasinin 7990 euro luk hesabtan her ay 638 euro halinde bloke edildigini bunu normalda 659 euro olmasi gerektigini soyledi. Bir an telasa kapildim fakat hemen ama hesabimda su kadar meblag olmasi lazim bankadan kaynakli bir problem nasil cozebiliriz dedim. Bloke hesap formunun birini bana geri verdi.Bankayla konusup bunu duzeltmelerini isteyin ve bize getirin deyince rahatladim.Sonrasinda bir iceride turladi ve geldi :))Klasik olan neden almanya ya gidiyorsun sorusunu sordu.Universite egitimim icin oncelikli olarak gerekli cevabini verdim. Sonra siz osym sonuc belgesini getirmissiniz ama bu 2 yillik bu sartta almanya da egitim alamazsiniz demezmi:)) O on lisans icin sonuc belgem ben on lisans mezunuyum deyince olsun yine olmaz dedi.Bir panik ne oluyoruz dedim.Ama bu hakkimiz olmasa nasil bu kabulleri alacagiz deyince iceriden yildiz hanim diye birine sordu boyle bir duzenleme varmi diye.Tabi cevap belli evet okuyabilir.Sonuc belgesi de isteyebiliyorlar o nedenle getirmistir dedi.Ben tebessum ettim.Gorevli bana bakarak kaslari catti.1-0 one gecmistim kolay mi?:)))Sonrasinda nerede kalacagimi sordu.Daha sonra bir sure konusmadi ve hissediyordum hangi ara bu maglubiyeti beraberlige getirecek diye ki o an yasimi sordu 28 deyince volkan bey siz ne zaman calismayi dusunuyorsunuz dedi.Durum oldu 1-1 :)))Egitimi tamamlayim calisirim dedim. ve o gulmeye basladi :)Sonra evraklarimin almanya ya gonderilecegini cevabin 4-6 hafta surebilecegini evraklarimin takip numarasinin formu oldugunu diyerek formu kutuya koydu. Bu kadar volkan bey diyerek ugurladi.

Simdi bu olanlara nazaran vize alma sansim siz nasil :)

sway

Mesaj gönderen sway » Cum Eyl 28, 2012 12:41 pm

[quote]volkan662 tarafindan yazilan metin:

Merhaba;

Bu gun Istanbul konsoloslugunda vize gorusmesinde yasadiklarimi bende sizlerle paylasmak istedim.

Iceriye girdigimde klasik ups ve evrak duzenlemek icin gerekli gorevliyle islerimi tamamladiktan sonra sirami beklemeye basladim.Bu arada tabi iceride olan gorevlileri suzmeye calistim ki iri gozume takildi ve onun gelmemesi icin butun dualari okudum:))Tam o sirada o istemedigim gorevli bosa cikti ve bir an dugme basacak ve iceri girmek zorunda kalacagimi hissedince heyecan sardi. Dualarim kabul oldu sanirim o sirada ve diger gorevli bosa cikip benim siram ona gecince heyecan kendiliginden yerini sevince birakti.

Gorevliye evraklari teslim ettim.Bir sey sormadan evraklarimi inceledi basvuru formunda bir kac yeri eksik oldugunu onlari tamamlamami istedi.O sirada deutche bankasinin 7990 euro luk hesabtan her ay 638 euro halinde bloke edildigini bunu normalda 659 euro olmasi gerektigini soyledi. Bir an telasa kapildim fakat hemen ama hesabimda su kadar meblag olmasi lazim bankadan kaynakli bir problem nasil cozebiliriz dedim. Bloke hesap formunun birini bana geri verdi.Bankayla konusup bunu duzeltmelerini isteyin ve bize getirin deyince rahatladim.Sonrasinda bir iceride turladi ve geldi :))Klasik olan neden almanya ya gidiyorsun sorusunu sordu.Universite egitimim icin oncelikli olarak gerekli cevabini verdim. Sonra siz osym sonuc belgesini getirmissiniz ama bu 2 yillik bu sartta almanya da egitim alamazsiniz demezmi:)) O on lisans icin sonuc belgem ben on lisans mezunuyum deyince olsun yine olmaz dedi.Bir panik ne oluyoruz dedim.Ama bu hakkimiz olmasa nasil bu kabulleri alacagiz deyince iceriden yildiz hanim diye birine sordu boyle bir duzenleme varmi diye.Tabi cevap belli evet okuyabilir.Sonuc belgesi de isteyebiliyorlar o nedenle getirmistir dedi.Ben tebessum ettim.Gorevli bana bakarak kaslari catti.1-0 one gecmistim kolay mi?:)))Sonrasinda nerede kalacagimi sordu.Daha sonra bir sure konusmadi ve hissediyordum hangi ara bu maglubiyeti beraberlige getirecek diye ki o an yasimi sordu 28 deyince volkan bey siz ne zaman calismayi dusunuyorsunuz dedi.Durum oldu 1-1 :)))Egitimi tamamlayim calisirim dedim. ve o gulmeye basladi :)Sonra evraklarimin almanya ya gonderilecegini cevabin 4-6 hafta surebilecegini evraklarimin takip numarasinin formu oldugunu diyerek formu kutuya koydu. Bu kadar volkan bey diyerek ugurladi.

Simdi bu olanlara nazaran vize alma sansim siz nasil :)[/quote]

Insaallah alirsin kardesim . umudunu kaybetme

volkan662

Mesaj gönderen volkan662 » Cum Eyl 28, 2012 12:46 pm

[quote]bilgisizadam tarafindan yazilan metin:

Merhaba;

Insaallah alirsin kardesim . umudunu kaybetme[/quote]

Tesekkur ederim.Sende suan umudu kaybetmemi gerektirecek bir sonuc mu belirdi :( Tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eyl 28, 2012 1:33 pm

Merhaba;

kotu bir durum gecmemis. bence notr yani belli olmaz. simdi bekleme zamani ki en zor surectir :)

mu5afactor

Mesaj gönderen mu5afactor » Cum Eyl 28, 2012 3:39 pm

ankara vize bolumune telefonla ulasmak imkansiz gibi birsey.benim son durum soyle : yabancilar subesi teyit belgesini ayin 20sinde ankaraya yollamis. 8 ekimde okul basliyor.

acaba ankaradan bir yakinim barkod numarami ve pasaport fotokopimi kullanarak vize bolumune gidip bilgi alabilir mi?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eyl 28, 2012 3:56 pm

[quote]mu5afactor tarafindan yazilan metin:

ankara vize bolumune telefonla ulasmak imkansiz gibi birsey.benim son durum soyle : yabancilar subesi teyit belgesini ayin 20sinde ankaraya yollamis. 8 ekimde okul basliyor.

acaba ankaradan bir yakinim barkod numarami ve pasaport fotokopimi kullanarak vize bolumune gidip bilgi alabilir mi?[/quote]

1 haftada belgenin geldigini varsayarsak bir iki gun icinde ses cikmasi lazim vizenden. kapida kalacaktir buyuk ihtimal ama kapidakilere durum boyle boyle onay geldi mi gelmedi mi yabancilar subesinden ogrenebilirmisiniz diye ricada bulunarak bilgi alabilirsin belki

marijek

Mesaj gönderen marijek » Cum Eyl 28, 2012 4:10 pm

saat 8:00-10:30 arasi pasaport teslim saatleridir izmirde. kapida pasaportunu alirlar sana saat 11:00 gibi gel derler. kapidan biri cikar ve beyanat verir. uzerinde adres beyanidir, yanlis bilgi vermedim tarzinda bikac bilgi var ve bilgilendirildim diye imzaliyosun. arkasina da giris yapmak istedigin tarihi yani vizenin baslamasini istedigin tarihi yaziyosun. zaten sirayi onlar belirlemis oluyo beyanatlarin uzerinde. o sekilde siraya girip iceri giriyosunuz. bi gise ayri olarak size calisiyo olcak. guzel bi konusma geciyo ve bu tarihte yazmissin baslama tarihini dogrumudur ya da ne zaman baslasin diye soruyo. bilgisayara giriyo bilgileri ve tamamdir. bir gun sonra saat 13:00-13:30 arasi pasaport dagitim saatleridir. gidip alirsin vizeni.

ayni gun de alabilirsin ama kanit gostermen lazim. ben girdigimde birinin bileti varmis istanbula gitmesi gerekiyomus aksam. bileti goster dedi yanimda degil deyince baya bi haslamisti gisedeki memur :)[/quote]

tesekkur ettim.cok saol.

marijek

Mesaj gönderen marijek » Cum Eyl 28, 2012 4:20 pm

arkadaslar bu krankenversicherung hakkinda detayli bilgisi olan var mi?universiteye sordum ayda 77 euro odemem gerektigini soylediler.burda da arkadaslar bazi yerlerde 30-40 euroya yaptirabilecegimi soylemisti.bu konuda bilgisi olan var mi?

alevv

Mesaj gönderen alevv » Cum Eyl 28, 2012 4:36 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

[quote]alevv tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar, bende bugun ankara elcilikte gorusmeye girdim. Burda muamele daha farkli oluyormus istanbuldaki arkadaslara gore gormus oldum. Oncelikle birsru soru soruyorlar. Almanyadaki akrabalarin isimlerinden kalcagim evin kapi nosuna ne bilim oss ye kac kere girdigime ve klasik niye almanya,doktora yapcakmisin, mezun olunca nerde caliscaksin gibi...

Ama asil deginmek istedigim konu faxla islem hizlandirma. Bana gorevli kadin oyle birsey olamaz burasi resmi kurum diye baya parladi. Kibar kibar acikladim boyle bir uygulama oldugunu duydugum icin mumkun mu diye sormak istedim dedim ama ne yapmami istiyosun yani simdi olmaz oyle sey anca biri olurse vs dedi azari basdi.. hatta kadini benim egitimin ingilizce olduguna bile ikna edemedim biyerde gordugu seyden dolayi ama halbuki flyer vardi orda yaziyordu.

Oglenden sonra cagirdi tekrar. Bu sefer cok kibardi. Bana kizma ama fax cekemeyiz ama isleme koyduk arayacagiz seni dedi. Bende kimseye kizmadim zaten okulum basladi bile sadece cok gec kalmak istemiyorum dedim:)

Yani boyle arkadaslar bakalim neler olcak, ankarada gorusmeye girceklere simdiden sabirlar. ben kendimi multeci gibi hissettim[/quote]

Gecmis olsun.Ankara boyle maalesef ozellikle son donemlerde;) 150 gune yakindir vize bekliyorum ama halen telefonda sizin ogrenci vizesi oldugu icin acele ediyoruz diyor:) Ama sen cabuk alirsin dil sorunu olmamasi onemli.[/quote]

150 gun mu:S benim okul basladi bile. Dil sorunu olmadigi kavradilarsa tabi. Benim ing ama eksik kredi var lisanstan onlari almanca alcaksiniz yaziyo kabul mektubunda. kadinda tutturdu ille seninki almanca diye. almanca olsa okul almaz kabule niye karisiyor konsolosluk anlamadim koca universitede herkes salak zaten. Bakalim nolcak . Senin ne zaman aciliyor okul?

taytay

Mesaj gönderen taytay » Cum Eyl 28, 2012 11:45 pm

Selam,
demislerdi...[/quote]

Simdi benim merak ettigim bi konu var. Konsolosluk bloke hesap icin para yattigina dair teyit almadigi surece nasil oluyorda "gel su tarihte vizeni verelim" diyebiliyor. Cok ilginc bu gercekten?

taytay

Mesaj gönderen taytay » Cum Eyl 28, 2012 11:51 pm

[quote]BLACK tarafindan yazilan metin:

Herkese selamalar,

06.09.2012 tarihinde dil kursu + yuksek lisan egitimi icin Ankara da vize basvurusuna gittim. Istenilen belgeleri eksiksiz olarak teslim ettim.
Gorevli hanfendi " 29.09.2012 tarihine kadar Almanya da ki polis subesinden herhangi bir haber gelmez ise bizimle iltibata girin ve bizde vizenizi buradan verelim" sozleriyle gorusmeyi sonlandirdi.

Konsoloslugun polisten tehid almadan boyle bir onayi verebilme yetkisi varmidir?

Bilen arkadaslarin yardimetmesi dilegiyle.[/quote]

Bu konuda bizleride bilgilendirirsen cok seviniriz :)

Kilitli