Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
taytay

Mesaj gönderen taytay » Pzt Eyl 24, 2012 10:31 pm

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

[quote]taytay tarafindan yazilan metin:

Merhabalar,

Benim vize basvurumun uzerinden 3 hafta gibi bir sure gecti ama gorusmeyi sizlerle paylasmak istedim.

Ben Ankara Alman Buyukelciligine 03.09.2012 tarihinde vize gorusmesi icin gittim. Randevum sabah olmasina ragmen yogunluktan dolayi ogleden sonraya kaldim. Neyse ki ogle arasindan sonra sira bana geldi. Gisedeki kisi bayandi.(Aslinda benden oncekiler girdiginden gisedeki bayan fazla agresifti ve gozum korkmustu.) Benden butun belgelerimi istedi ve 1 dk hic konusma gecmedi. Sonra bi belgemin eksik oldugunu soyledi ve sorunun neden kaynaklandgina dair gerekli aciklamayi detayli bir sekilde yaptim. Bana en kisa zamanda bu belgeyi fax ya da elden ulastirmam gerektigini soyledi. Sonra;
- Ne icin Almanya?
- Almanya icin kim yonlendirdi seni ya da sadece kendi arastirmalarinla mi tercih ettin dedi?
Kendi arastirmalarim ve okuldan bir Hocamin doktorasini Almanya\'da yapmis olmasinin tercih sebebi oldugunu soledim.(Kadin gulumsedi.) :)
- Doktora dusunuyor musun? (Bu soruyu 3 defa sordu araliklarla.)
Oyle bir planim yok dedim.
- Almancan var sanirim dimi dedi?
Evet Goethe\'den A2 sertifikam var su an icin dedim.
- Almanya\'da akrabalarimin olup olmadigini sordu?
Evet var dedim. Bunlar hakkinda bilgi istedi.
vs. vs. (baska konusmalarda gecti ama hepsini hatirlayamiyorum. Daha cok sohbet gibi bir konusmaydi.)
Eksik belge icin fax numarasi verdi ama ben elden teslim etmek istedigimi belirttim. Garanticisin yani diyerek guldu. Bekledigimden cok cok iyi yaklasti bayan. :)
Bu gorusmeden 3 gun sonra 06.09.2012 tarihinde eksik belgeyi teslim etmeye gittigimde yine ayni bayana denk geldim. Girer girmez gulumseyerek hosgeldin dedi.

Belgelerimin eksiksiz oldugunu ve 03.09.2012 tarihinde eksik belge haric hepsini gonderdiklerini soledi. Bu belgeyide hemen faxlayacaklarini belirtti ortalama 2-3 hafta icinden sonuclanabilecegini belirtti ve gorusme bitti.

3 hafta oldu ve halen bekliyorum. Umarim bu bilgiler sizlere de yardimci olur. :)[/quote]

Hayirlisi olsun umarim vizeni alirsin[/quote]

Umarim :) Cok tesekkurler :)

osman

Mesaj gönderen osman » Sal Eyl 25, 2012 11:20 am

vize basvuru formunda almanya federal cumhuriyetinde kalmak istediginiz yerin adini; bir akrabanin adresini verebilirmiyiz. ev yada yurt bulana kadar 1-2 hafta kalacagim desem konsolosluk bir sorun olusturur mu? ( benim abimde ayni sehirde kaliyor. evi kucuk oldugundan onun adresini veremedim. buda sorun yaratir mi? )

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eyl 25, 2012 11:39 am

[quote]osman tarafindan yazilan metin:

vize basvuru formunda almanya federal cumhuriyetinde kalmak istediginiz yerin adini; bir akrabanin adresini verebilirmiyiz. ev yada yurt bulana kadar 1-2 hafta kalacagim desem konsolosluk bir sorun olusturur mu? ( benim abimde ayni sehirde kaliyor. evi kucuk oldugundan onun adresini veremedim. buda sorun yaratir mi? )[/quote]

verebilirsin. abinin adresini vermemen sorun yaratmaz. sadece nedenini sorarlar. zaten almanyada akraban kimler var diye sorabilirler bana sormuslardi.

zaten buraya geldikten sonra kalacak yeri degistirme hakkin oldugunu konsolosluk ve yabancilar subesi de biliyo. bi tanidigin adresini ver, 1 hafta sonra yurda gec sorun cikmaz. ama adres beyanini unutma almanyaya geldikten sonra bu dedigim.

BLACK

Mesaj gönderen BLACK » Sal Eyl 25, 2012 12:14 pm

Herkese selamalar,

06.09.2012 tarihinde dil kursu + yuksek lisan egitimi icin Ankara da vize basvurusuna gittim. Istenilen belgeleri eksiksiz olarak teslim ettim.
Gorevli hanfendi " 29.09.2012 tarihine kadar Almanya da ki polis subesinden herhangi bir haber gelmez ise bizimle iltibata girin ve bizde vizenizi buradan verelim" sozleriyle gorusmeyi sonlandirdi.

Konsoloslugun polisten tehid almadan boyle bir onayi verebilme yetkisi varmidir?

Bilen arkadaslarin yardimetmesi dilegiyle.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Eyl 25, 2012 12:19 pm

Ben de 23 nisanda basvurmustum ankaradan bana boyle bir sey denmedi daha once ankaradan kimseye denildigini de duymamistim ama bir kac aydir ankaradan boyle cevap alan arkadaslar var.Bana oyalama taktigi gibi geliyor.Gecenler de buyukelcilikten arayan kadin bana yabancilar polisinden 3 ay haber gelmezse anck o zaman bir seyler yapmaya hakkimiz var gibisinden bir seyler soyledi.Bu da bana mantikli gelmedi.Ama zaten bu islerde artik mantik aramamayi ogrendim;)

taytay

Mesaj gönderen taytay » Sal Eyl 25, 2012 12:20 pm

[quote]BLACK tarafindan yazilan metin:

Herkese selamalar,

06.09.2012 tarihinde dil kursu + yuksek lisan egitimi icin Ankara da vize basvurusuna gittim. Istenilen belgeleri eksiksiz olarak teslim ettim.
Gorevli hanfendi " 29.09.2012 tarihine kadar Almanya da ki polis subesinden herhangi bir haber gelmez ise bizimle iltibata girin ve bizde vizenizi buradan verelim" sozleriyle gorusmeyi sonlandirdi.

Konsoloslugun polisten tehid almadan boyle bir onayi verebilme yetkisi varmidir?

Bilen arkadaslarin yardimetmesi dilegiyle.[/quote]

Forumda bu tarz olaylarin oldugunu cok duydum. Seninle ayni gun bende vize gorusmesindeydim ama bana boyle birsey soylemediler. Sanirim biraz da keyfi bi uygulama.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eyl 25, 2012 12:28 pm

[quote]BLACK tarafindan yazilan metin:

Herkese selamalar,

Bilen arkadaslarin yardimetmesi dilegiyle.[/quote]

evet var.

yabancilar subesinin teyiti gondermek icin yasal bir suresi var. bu sure yabancilar subesinin talebi uzerine uzatilabiliyo. sure gectigi anda teyit alinmis olarak geciyo ve konsolosluk tek basina vizeyi duzenleme yetkisine sahip oluyo.

bazi sartlar yerine geldiginde hic yabancilar subesine gondermeden konsolosluk da kendisi vize verebiliyo(ornek olarak 1 gunde vize alan arkadas vardi forumda).

konsolosluk bunu belgeleri ve durumu ve konusmasinda supheye rastlamadiklarina soyluyo sanirim. ya da verileceginden emin olduklarina.

yani ekstrem bi durum olmadikca buyuk ihtimal alicaksin vizeni :)

osman

Mesaj gönderen osman » Sal Eyl 25, 2012 12:30 pm

vize basvuru formunda

..............
yer tarih

boslik kismina ankara konsolosluga basvuracagim. \'\'yer\'\' yerine ankara mi yoksa kaldigimiz yer mi. tarihe de randevu tarihi mi yazacagim.

BLACK

Mesaj gönderen BLACK » Sal Eyl 25, 2012 12:32 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Ben de 23 nisanda basvurmustum ankaradan bana boyle bir sey denmedi daha once ankaradan kimseye denildigini de duymamistim ama bir kac aydir ankaradan boyle cevap alan arkadaslar var.Bana oyalama taktigi gibi geliyor.Gecenler de buyukelcilikten arayan kadin bana yabancilar polisinden 3 ay haber gelmezse anck o zaman bir seyler yapmaya hakkimiz var gibisinden bir seyler soyledi.Bu da bana mantikli gelmedi.Ama zaten bu islerde artik mantik aramamayi ogrendim;)[/quote]

Oncelikle cevabiniz icin tesekkurederim.
Peki bu vizenin takibini yapabilecegimiz bir iletisim bilgisi bulunmaktamidir? var ise paylasirsaniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Eyl 25, 2012 12:34 pm

Rica ederim.4555 330 bu numaradan ulasabilirsiniz ama hemen pes etmeyin;)

taytay

Mesaj gönderen taytay » Sal Eyl 25, 2012 12:38 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Rica ederim.4555 330 bu numaradan ulasabilirsiniz ama hemen pes etmeyin;)[/quote]

Bu numara Ankara Buyukelciligi\'nin mi acaba?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eyl 25, 2012 12:39 pm

[quote]osman tarafindan yazilan metin:

vize basvuru formunda

..............
yer tarih

boslik kismina ankara konsolosluga basvuracagim. \'\'yer\'\' yerine ankara mi yoksa kaldigimiz yer mi. tarihe de randevu tarihi mi yazacagim.[/quote]

ankaradan yapiyosan ankara, ve hangi tarihte basvuruyu konsolosluga veriyosan onu, yani randevu tarihi oluyo

mu5afactor

Mesaj gönderen mu5afactor » Çrş Eyl 26, 2012 12:54 pm

arkadaslar gidecegim sehirin yabancilar polisi teyit belgesini 21 eylulde ankaraya gondermis. bundan sonra yapilan islemler nedir tam olarak? ankara gelen belgenin durumuna gore vize icin onay yada red mi veriyor? ben 6 ekime ucak biletini almistim, vize cikarsa, pasaportun yetisme durumu nedir?

marijek

Mesaj gönderen marijek » Çrş Eyl 26, 2012 2:02 pm

arkadaslar merhaba,
31 agustosta vize randevum vardi,bana soyle denmisti:
25 eylule kadar barkod numarasini internette gormezsen gel vizeni al demisti.
bugun aradim bana vizemi gelip alabilecegimi soylediler.
kafama takilan ise ben Vanda oldugum icin izmire gittigimde son dakka golu yeme ihtimalim olup olmadigidir.var mi sizce oyle bir ihtimal?
tesekkurler

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Eyl 26, 2012 2:23 pm

[quote]mu5afactor tarafindan yazilan metin:

arkadaslar gidecegim sehirin yabancilar polisi teyit belgesini 21 eylulde ankaraya gondermis. bundan sonra yapilan islemler nedir tam olarak? ankara gelen belgenin durumuna gore vize icin onay yada red mi veriyor? ben 6 ekime ucak biletini almistim, vize cikarsa, pasaportun yetisme durumu nedir?[/quote]

konsolosluk almanyadan cevap aliyo vize basvurusuyla ilgili. bu almanyada bircok kuruma bildiriliyo(istihbarat, dis isleri falan filan). bunun sonucunda cevap olumlu olarak yani onay olarak giderse konsolosluktan da sorun yoksa 1-2 gun icinde vizenin duzenlenmesi gerek. izmir konsoloslugunda bana o sekilde soylemislerdi. onay geldikten 1-2 gun sonra alirsin vizeni diye ve o sekilde oldu.

sen ankarayi ara ya da mail at. yabancilar subesinden aldigin bilgiye gore onayin 21 eylulde gonderildigini, ellerine gecip gecmedigini sor ve geldiyse islem durumu nedir gibisinden bilgi iste. ucak biletini 6 ekime aldigini da belirt.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Eyl 26, 2012 2:25 pm

[quote]marijek tarafindan yazilan metin:

arkadaslar merhaba,
31 agustosta vize randevum vardi,bana soyle denmisti:
25 eylule kadar barkod numarasini internette gormezsen gel vizeni al demisti.
bugun aradim bana vizemi gelip alabilecegimi soylediler.
kafama takilan ise ben Vanda oldugum icin izmire gittigimde son dakka golu yeme ihtimalim olup olmadigidir.var mi sizce oyle bir ihtimal?
tesekkurler[/quote]

vize bolumu soylediyse onu ki zaten ordan baska yer soyleyemez, son dakka golu olmaz.

ben de mail ile ogrendim vizemin onaylandigini. internette gormeden maile guvenerek gittim pasaport teslimine, sorun cikmadan aldim bir gun sonra pasaportu ve vizeyi

taytay

Mesaj gönderen taytay » Çrş Eyl 26, 2012 2:30 pm

arkadaslar gidecegim sehirin yabancilar polisi teyit belgesini 21 eylulde ankaraya gondermis. bundan sonra yapilan islemler nedir tam olarak? ankara gelen belgenin durumuna gore vize icin onay yada red mi veriyor? ben 6 ekime ucak biletini almistim, vize cikarsa, pasaportun yetisme durumu nedir?[/quote]

Bu yabancilar polisi sadece bana cevap vermiyor sanirim :) Mail atiyorum ama hic cevap vermiyorlar. Sen nasil iletisime gectin acaba?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Eyl 26, 2012 3:11 pm

Bu yabancilar polisi sadece bana cevap vermiyor sanirim :) Mail atiyorum ama hic cevap vermiyorlar. Sen nasil iletisime gectin acaba?[/quote]

mail degil de telefonla kendin ya da almanca bilen bi tanidigin arasin. daha hizli cevap alirsin

mu5afactor

Mesaj gönderen mu5afactor » Çrş Eyl 26, 2012 6:12 pm

Bu yabancilar polisi sadece bana cevap vermiyor sanirim :) Mail atiyorum ama hic cevap vermiyorlar. Sen nasil iletisime gectin acaba?[/quote]

Ben aslinda daha direkt etkili olmasi icin kabul aldigim universiteden rica ettim yabancilar polisini arayabilirmisiniz diye onlarda kirmadi sagolsunlar aramislar.

esinties

Mesaj gönderen esinties » Çrş Eyl 26, 2012 8:35 pm

ya simdi ben sadece dil kursuna gidicem.rheinland privat a kayit olmustum kayit belgesinde ogrenim amacli yaziomus kadin beni o konuda sikistirdi dedi burda ogrenim icin yazio dedi sesini yukseltti.bende bilmiyodum oyle yazdigini dedim oyle bisey yok ben dil kursuna gidicem sadece dedim.ama burda oyle yaziyo dedi tekrar dedim bi bilgim yok kesinlikle oyle degil dondugumde calisicam satis pazarlamada dedim(firmadan belgemde vardi zaten) bisey demedi sonra.firmanin verdigi kagitta satista caliscagim yazmiodu buraya yazsaydiniz onuda dedi.dedim gerek duymadik ama niyet mektubumda belirttim onu dedim.bisey demedi.sonra baska sey sordu neden goethede gitmedin dedi.dedim tomerde gittim.dedi o alman kulturlu degil dedi goetheye niye gitmedin dedi.dedim 4 yil boyunca lisede gordum tomerdede gordum ve kendimde calistim ama konusma yetenegimi gelistiremedim.bu kursun sonunda konusabilcegime inaniyorum b1 biticek sonucta dedim.o b1in biticegini gormemis kurs kagidinda b1 biticekmi ki diye sordu evet dedim a2 den baslicam orda hii dogru filan dedi.genel olarak onemli sordugu sorular bunlar.akraban varmi dedi orda yok dedim.sonra ivir zivir bi kac soru. genel olarak nasil sizce :help

Kilitli