Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Berna

Bloke Hesap

Mesaj gönderen Berna » Sal Eyl 25, 2012 4:31 pm

Bu bloke hesap ile ilgili bilgi veren tek site burasi ve bu benim aklimi karistiriyordu acikcasi. Gecenlerde Hamburg\'dan gelen birisiyle tanistim ve hazir orada universite okuyan birisini bulmusken sorayim dedim. "ben de universite icin gittim ama bloke hesap ya da garantor diye bir seyden hic bahsedilmedi ama yeni cikmis olabilir sen yine de iyice bir arastir bosuna parani yatirma" dedi. Bloke hesabin gercekligi kesin degil mi?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Bloke Hesap

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Eyl 25, 2012 4:34 pm

taytay

Bloke Hesap

Mesaj gönderen taytay » Sal Eyl 25, 2012 4:59 pm

[quote]Berna tarafindan yazilan metin:

Bu bloke hesap ile ilgili bilgi veren tek site burasi ve bu benim aklimi karistiriyordu acikcasi. Gecenlerde Hamburg\'dan gelen birisiyle tanistim ve hazir orada universite okuyan birisini bulmusken sorayim dedim. "ben de universite icin gittim ama bloke hesap ya da garantor diye bir seyden hic bahsedilmedi ama yeni cikmis olabilir sen yine de iyice bir arastir bosuna parani yatirma" dedi. Bloke hesabin gercekligi kesin degil mi?[/quote]

Bu bahsettigin kisi nasil gitmis niye gitmis? Alman devleti\'nin herkese uyguladigi bir prosedur bu. DaaD bursu alarak gittiyse o ayri bir olay. Bunlari tam ogren bi istersen o kisiden.

ekn_oky

Bloke Hesap

Mesaj gönderen ekn_oky » Sal Eyl 25, 2012 5:35 pm

[quote]taytay tarafindan yazilan metin:

Bu bloke hesap ile ilgili bilgi veren tek site burasi ve bu benim aklimi karistiriyordu acikcasi. Gecenlerde Hamburg\'dan gelen birisiyle tanistim ve hazir orada universite okuyan birisini bulmusken sorayim dedim. "ben de universite icin gittim ama bloke hesap ya da garantor diye bir seyden hic bahsedilmedi ama yeni cikmis olabilir sen yine de iyice bir arastir bosuna parani yatirma" dedi. Bloke hesabin gercekligi kesin degil mi?[/quote]

Bu bahsettigin kisi nasil gitmis niye gitmis? Alman devleti\'nin herkese uyguladigi bir prosedur bu. DaaD bursu alarak gittiyse o ayri bir olay. Bunlari tam ogren bi istersen o kisiden.[/quote]

doktora anlasmali masterlarda bloke istemiyor ve doktorada bloke istemiyor.diger turlu erasmus yapmis kisilerden daha sonraki gidislerinde ailenin noter tastikli gecim karsilama belgesini kabul edebiliorlar,ama bloke ile yuzde 90 cikarken o yontem ile risk yuksegin yuksegi oluyor.bloke sart,garantor belgesi bile bos

ekn_oky

Bloke Hesap

Mesaj gönderen ekn_oky » Sal Eyl 25, 2012 5:36 pm

Bu bahsettigin kisi nasil gitmis niye gitmis? Alman devleti\'nin herkese uyguladigi bir prosedur bu. DaaD bursu alarak gittiyse o ayri bir olay. Bunlari tam ogren bi istersen o kisiden.[/quote]

doktora anlasmali masterlarda bloke istemiyor ve doktorada bloke istemiyor.diger turlu erasmus yapmis kisilerden daha sonraki gidislerinde ailenin noter tastikli gecim karsilama belgesini kabul edebiliorlar,ama bloke ile yuzde 90 cikarken o yontem ile risk yuksegin yuksegi oluyor.bloke sart,garantor belgesi bile bos

Kullanıcı avatarı
welly275

Bloke Hesap

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Eyl 26, 2012 1:10 am

[quote]mehmetozkan89 tarafindan yazilan metin:

doktora anlasmali masterlarda bloke istemiyor ve doktorada bloke istemiyor.diger turlu erasmus yapmis kisilerden daha sonraki gidislerinde ailenin noter tastikli gecim karsilama belgesini kabul edebiliorlar,ama bloke ile yuzde 90 cikarken o yontem ile risk yuksegin yuksegi oluyor.bloke sart,garantor belgesi bile bos[/quote]

garantorle geldim almanyaya. 1 lira dahi para falan yatirmadim. onemli olan temel seviyede ya da gereken tum seviyeyi turkiyede tamamlayip, bir uniden sartli kabul belgesi ya da kabul belgesi alip, gorusmede sorulara supheye dusurucu sekilde cevap vermedikten sonra, diger belgeleri de istedikleri minimum sekilde tamamlarsan vizeyi %90dan fazla ihtimalle alirsin.

ben garantor belgesi, testDaf TDN 3, bi okuldan kabul belgesi, bi okuldan da basvuru teyit belgesi sunarak vizeyi aldim. turkiyede lisans bitirdim ve almanyada tekrar lisansa kaydoldum. biraz uzun surede cikti vize bunu da konsolosluk kendilerinden kaynaklanan teknik bir hata olarak dile getirdi.