Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

eksik evraktan dolayi yeniden izmir konsolosluguna :(

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Pzt Eyl 24, 2012 6:31 pm

merhaba
benim a1 sertifikam eksikti ve bugun okula gonderdim ancak yabancilar polisi belgeleri izmire gonderdigini ve yeniden basvuru yapmam gerektigini soylemis ancak benim 1 ekimde seviye sinavim var . Ben randevu almadan konsolosluga girip tekrar ayni belgeleri gondertebilirmiyim ?sadece benim eski belgelerimin icine sertifika yi koyup fax edecek tekrar bunu yaparlar mi ?polis ile gorustuk belgeleri bi sekilde gonder yeter dedi ?

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzt Eyl 24, 2012 6:51 pm

[quote]yildiz tarafindan yazilan metin:

merhaba
benim a1 sertifikam eksikti ve bugun okula gonderdim ancak yabancilar polisi belgeleri izmire gonderdigini ve yeniden basvuru yapmam gerektigini soylemis ancak benim 1 ekimde seviye sinavim var . Ben randevu almadan konsolosluga girip tekrar ayni belgeleri gondertebilirmiyim ?sadece benim eski belgelerimin icine sertifika yi koyup fax edecek tekrar bunu yaparlar mi ?polis ile gorustuk belgeleri bi sekilde gonder yeter dedi ?[/quote]
haftaici 1-2 saat arama bilgi alma bolumu var,izmir konsoloslugunun sitesinden bakabilirsin.Her kim ne derse desin once onlara danis,burada vakit kaybetme.
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt Eyl 24, 2012 8:09 pm

merhaba
benim a1 sertifikam eksikti ve bugun okula gonderdim ancak yabancilar polisi belgeleri izmire gonderdigini ve yeniden basvuru yapmam gerektigini soylemis ancak benim 1 ekimde seviye sinavim var . Ben randevu almadan konsolosluga girip tekrar ayni belgeleri gondertebilirmiyim ?sadece benim eski belgelerimin icine sertifika yi koyup fax edecek tekrar bunu yaparlar mi ?polis ile gorustuk belgeleri bi sekilde gonder yeter dedi ?[/quote]

Polis neden bu olaya karisiyor anlamadim ama Imzir konsoslugun polisleri masalah vize ile ilgili yardimci da oluyor(mus) Egitim atesigine mail at izmir konsosluguna ya da ara ila ki kabul ederler ama ekstra para isterler bunlar
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Eyl 24, 2012 8:12 pm

merhaba

aynen burda fazla zaman kaybetme direk konsolosluga gidip derdini anlat. onlar seni daha iyi yonlendireceklerdir. ama ben yeniden randevu al ve yeni basvuru yap derler diye dusunuyorum.

yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Pzt Eyl 24, 2012 9:46 pm

ciktik yola bakalim yarin izmir de olacagim . Ya istesinler 60 euro veririz ama yeniden randevu falan demesinler.aslinda benim belgelerin icine sadece sertifika yi ekleyip tekrar gonderecekler olay bu :(

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Eyl 24, 2012 10:53 pm

ciktik yola bakalim yarin izmir de olacagim . Ya istesinler 60 euro veririz ama yeniden randevu falan demesinler.aslinda benim belgelerin icine sadece sertifika yi ekleyip tekrar gonderecekler olay bu :([/quote]

yeni basvuru yaparsan eskisinden belge alip yenisine eklemezler diye dusunuyorum. en azindan izmir konsoloslugunu tanidigim kadariyla diyeyim. sen yine belgeleri tam olarak yaninda gotur. tamam randevusuz alalim derlerse belgelerden sorun cikmasin en azinda.

yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Sal Eyl 25, 2012 2:11 am

sadece vize basvuru formlari ve fotokopileri yok yaninda :( orjinal belgelerin hepsini goturuyorum yaninda . Zaten tekrar basvuru derlerse benim okul isi bitiyor .eksik belge var diye girmeyi dusunuyorum .isterlerse 60 euro da goturuyorum :)

eses26

Mesaj gönderen eses26 » Sal Eyl 25, 2012 4:43 am

hangi okuldu? lisans? yuksek lisans? hazirlik icin mi belge istenmisti?

yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Sal Eyl 25, 2012 6:27 am

[quote]eses26 tarafindan yazilan metin:

hangi okuldu? lisans? yuksek lisans? hazirlik icin mi belge istenmisti?[/quote]
paderborn universitesi .yuksek lisans.a.1 sertifikasi istendi.ben temel almanca kursunu kacirmistim onlarda sertifika istedi bende vermeye gidiyorum :)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eyl 25, 2012 11:02 am

sadece vize basvuru formlari ve fotokopileri yok yaninda :( orjinal belgelerin hepsini goturuyorum yaninda . Zaten tekrar basvuru derlerse benim okul isi bitiyor .eksik belge var diye girmeyi dusunuyorum .isterlerse 60 euro da goturuyorum :)[/quote]

peki sana bi sonuc geldi mi ret diye falan ?... eger sonuclanip dosya kapanmadiysa bi ihtimal var

yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Sal Eyl 25, 2012 11:11 am

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

sadece vize basvuru formlari ve fotokopileri yok yaninda :( orjinal belgelerin hepsini goturuyorum yaninda . Zaten tekrar basvuru derlerse benim okul isi bitiyor .eksik belge var diye girmeyi dusunuyorum .isterlerse 60 euro da goturuyorum :)[/quote]

peki sana bi sonuc geldi mi ret diye falan ?... eger sonuclanip dosya kapanmadiysa bi ihtimal var[/quote]
yok dun ben sertifikayi gonderdim. polis ben belgeleri geri izmire gonderdim demis. bizde izmir konsolosluguna mail attik. sabah beni aradilar konsolosluktan ve gerekli belgeleri soylediler(dilekce ve sertifika). bunlari gorevliye verdim. yani anlAsilan daha ret kesinlesmemis ki benden ek belgeyi istediler.bu arada yabancilar polisi bi mail yazmis:)
iste crashkursu neden kacirdin? vize basvuru tarihi 7 eylul cok gec diye:(
sen hangi bolumu bitirdin?bachelor mu yoksa sertifika mi diye(ben marmara tekstil ogretmenligi mezunuyum)
neden ekonomi bolumunu sectiniz ve lisans mi yoksa yuksek lisans mi okuyacaksiniz diye isi zora kosan sorular :(( bakalim ne olacak .durup bekleyecegiz.,

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eyl 25, 2012 11:48 am

peki sana bi sonuc geldi mi ret diye falan ?... eger sonuclanip dosya kapanmadiysa bi ihtimal var[/quote]
yok dun ben sertifikayi gonderdim. polis ben belgeleri geri izmire gonderdim demis. bizde izmir konsolosluguna mail attik. sabah beni aradilar konsolosluktan ve gerekli belgeleri soylediler(dilekce ve sertifika). bunlari gorevliye verdim. yani anlAsilan daha ret kesinlesmemis ki benden ek belgeyi istediler.bu arada yabancilar polisi bi mail yazmis:)
sen hangi bolumu bitirdin?bachelor mu yoksa sertifika mi diye(ben marmara tekstil ogretmenligi mezunuyum)
neden ekonomi bolumunu sectiniz ve lisans mi yoksa yuksek lisans mi okuyacaksiniz diye isi zora kosan sorular :(( bakalim ne olacak .durup bekleyecegiz.,[/quote]

yabancilar subesi gondermis deyince ben basvurun sonuclandi sandim.

hep zora kosuyolar ve ortaya cikan bi sorunda da burunlarindan kil aldirmiyolar :)

hadi hayirlisi bakalim. umarim alirsin vizeyi :)

yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Sal Eyl 25, 2012 12:46 pm

neden ekonomi bolumunu sectiniz ve lisans mi yoksa yuksek lisans mi okuyacaksiniz diye isi zora kosan sorular :(( bakalim ne olacak .durup bekleyecegiz.,[/quote]

yabancilar subesi gondermis deyince ben basvurun sonuclandi sandim.

hep zora kosuyolar ve ortaya cikan bi sorunda da burunlarindan kil aldirmiyolar :)

hadi hayirlisi bakalim. umarim alirsin vizeyi :)[/quote]

insaalah welly . evet ya o konuda haklisin. zora kosmak icin elinden geleni yapiyorlar.