Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite kazandi belgesi ve OGRENCI ISLERI SORUNU

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzt Eyl 24, 2012 7:10 pm

Selam arkadaslar , simdi yazacagim olayi 2.defa yasadigim icin sizden bi gorus istiyorum

Kardesim lisansi bitirdi TRde ve master sartli kabul icin basvuru yapacagiz.
Bugun ogrenci islerine gitmis ve Universite kazandi belgesini veremeyeceklerini soylemisler , internetten veya osymden alabilirsiniz demisler.
Simdi ;
1- Internete sifre ve tc giriliyor ama site pert oldugu icin 2009 sinav sonuclarini kaldirmislar , yani o sans yok.
2-universiteye kaydolurken , kayit esnasinda ogrenci islerine teslim edilen Universite kazandi belgesi simdi nereye kayboldu ?Ogrenciye ait olan dosyanin icindeki belgelerde nasil olmaz ? Adammi kandiriyor bu serefsizler , aynisini banada yapmislardi , en sonunda ogrenci isleri mudurune sikayet ettim , bunlara bi ayar cekti hemen isimi halletiler. Illa bunu mu yapmak lazim ?
3- Master basvurusu icin universite kazandi belgesini neden isterler ? Zaten mastere basvuran kisi lisansi bitirmis kisi degilmidir , yani uni. kazandi belgesini istemekteki amac nedir ? veya ondan ziyade gercekten o belge sartmidir ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Eyl 24, 2012 7:48 pm

[quote]MiTRaLYoZ tarafindan yazilan metin:

Selam arkadaslar , simdi yazacagim olayi 2.defa yasadigim icin sizden bi gorus istiyorum

Bugun ogrenci islerine gitmis ve Universite kazandi belgesini veremeyeceklerini soylemisler , internetten veya osymden alabilirsiniz demisler.
Simdi ;
1- Internete sifre ve tc giriliyor ama site pert oldugu icin 2009 sinav sonuclarini kaldirmislar , yani o sans yok.
2-universiteye kaydolurken , kayit esnasinda ogrenci islerine teslim edilen Universite kazandi belgesi simdi nereye kayboldu ?Ogrenciye ait olan dosyanin icindeki belgelerde nasil olmaz ? Adammi kandiriyor bu serefsizler , aynisini banada yapmislardi , en sonunda ogrenci isleri mudurune sikayet ettim , bunlara bi ayar cekti hemen isimi halletiler. Illa bunu mu yapmak lazim ?
3- Master basvurusu icin universite kazandi belgesini neden isterler ? Zaten mastere basvuran kisi lisansi bitirmis kisi degilmidir , yani uni. kazandi belgesini istemekteki amac nedir ? veya ondan ziyade gercekten o belge sartmidir ?[/quote]

konsoloslugun mantiksiz bir hareketi ama iste naparsin.. bana da elimde bayern denklik kurumundan tum bolumlere giris hakkimi gosteren belge olmasina ragmen ben bunu kabul etmiyorum senin diplomalarin gecerli benim icin ne var yoksa getir yarin deyip durdu :)

ben celal bayardan mezun oldum ve bana ben istemeden verdiler. en azindan yerlesti belgesinin onayli suretini alabilmesi lazim. onu da vermiyoruz demesi sacma olur. seve seve vermezlerse, sikayettir falan sesini cikartti mi kuzu kuzu verirler sonra :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Eyl 24, 2012 7:58 pm

Okul bana da vermemisti serkan.Nerde oturuyor bilmiyorum ama ankara bilkente osym binasi var oradan alabilir.

derya23

Mesaj gönderen derya23 » Pzt Eyl 24, 2012 8:03 pm

internet ciktisi olsaydi iyi olurdu. gokhan osym binasina gitsin yasadigi sehirdeki. orasi yeni bir sifre veriyor o sifreyle girer alir internetten

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt Eyl 24, 2012 8:06 pm

Simdi ;
3- Master basvurusu icin universite kazandi belgesini neden isterler ? Zaten mastere basvuran kisi lisansi bitirmis kisi degilmidir , yani uni. kazandi belgesini istemekteki amac nedir ? veya ondan ziyade gercekten o belge sartmidir ?[/quote]

Uni vermesi lazim cko garip uygulama OSYM telefon acin sikayet edin Zaman kaybetmemk icinde Ankara bilkente osym merkezine gidin oradan alabilirsiniz ila ki
So geht nicht !

Schrodinger

Mesaj gönderen Schrodinger » Pzt Eyl 24, 2012 8:35 pm

3- Ne master basvurum icin, ne de konsolosluk gorusmesinde kazandi belgesi diye birseyin adi gecmedi. Diploma var elinde var mi otesi

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Sal Eyl 25, 2012 2:38 pm

[quote]Schrodinger tarafindan yazilan metin:

3- Ne master basvurum icin, ne de konsolosluk gorusmesinde kazandi belgesi diye birseyin adi gecmedi. Diploma var elinde var mi otesi[/quote]

bende anlamadim ki, yani mantikli olan da senin soyledigin zaten.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Sal Eyl 25, 2012 2:40 pm

[quote]derya23 tarafindan yazilan metin:

internet ciktisi olsaydi iyi olurdu. gokhan osym binasina gitsin yasadigi sehirdeki. orasi yeni bir sifre veriyor o sifreyle girer alir internetten[/quote]

ama sinava 2009da girmisti , hala yeni bi sifre alabilir mi ? cunku sonuclari gosteren site zaman asimina ugramis , tc ve sifre dogru oldugu halde vermiyor sonucu.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Sal Eyl 25, 2012 2:56 pm

Okuldan belgenin orjinalini vermiyorlar bu heryerde boyle neyazikki. Fakat fotokopinin uzerine belgenin asli ogrenci dosyasindadir bu belge asli gibidir muhru basip imzaliyorlar. Yinede uni-assist OSYM kullanici adi ve sifreni istiyor, internetten teyit etmek icin. O yuzden OSYM\' nin herhangi bir burosuna gidip bu olayi bir danis cunku ben 2005 sonucumu bile gorebiliyorum internet uzerinden.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Sal Eyl 25, 2012 3:03 pm

[quote]izzzyy tarafindan yazilan metin:

Okuldan belgenin orjinalini vermiyorlar bu heryerde boyle neyazikki. Fakat fotokopinin uzerine belgenin asli ogrenci dosyasindadir bu belge asli gibidir muhru basip imzaliyorlar. Yinede uni-assist OSYM kullanici adi ve sifreni istiyor, internetten teyit etmek icin. O yuzden OSYM\' nin herhangi bir burosuna gidip bu olayi bir danis cunku ben 2005 sonucumu bile gorebiliyorum internet uzerinden.[/quote]

ben uni assistle basvurmayacagim , belgeler benim adrese gelecek ve okula elden basvuru yapacagim. Osym burosundan yeni sifre almak en mantiklisi o zaman.

derya23

Mesaj gönderen derya23 » Sal Eyl 25, 2012 10:12 pm

[quote]derya23 tarafindan yazilan metin:

internet ciktisi olsaydi iyi olurdu. gokhan osym binasina gitsin yasadigi sehirdeki. orasi yeni bir sifre veriyor o sifreyle girer alir internetten[/quote]

ama sinava 2009da girmisti , hala yeni bi sifre alabilir mi ? cunku sonuclari gosteren site zaman asimina ugramis , tc ve sifre dogru oldugu halde vermiyor sonucu.[/quote]

gokhan ben 2007\'de girdim ve zaman asimina ugradi diye bir sey yok sistem hala veriyor sonuclari. kardesinin sifresinde hata vardir. herhangi bir osym binasina gitsin ve alsin sifreyi hatta oradan osym ciktisini verirler kendisine. ayrica yanlis yonlendirme yapmayalim master basvurusunda osym yerlestirildi belgesi isteyen 3 universiteyle karsilastim.adamlar kesin kanit istiyorlar herseyi didik didik ediyorlar bunlari dusunursek yandik