Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sartli kabul icin yapilmasi gerekenler

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Eyl 24, 2012 4:09 pm

ben TUM\'a basvurucaktim ama mail ile sordum sartli kabul var mi diye, basvuru icin sitede yazan dil sartlarini karsilamam gerektigini soyleyen mail almistim. TUM\'da yok diye biliyorum yani

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzt Eyl 24, 2012 6:52 pm

Hayir TUM 0 almancayla kabul vermiyor.

0 Almanca ile su okullardan kabul alabilirsin : Duisburg-Essen Universitaet , Paderborn Universitaet , Wuppertal Universitaet.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Sal Eyl 25, 2012 12:53 am

Sifir Almanca ile kabul veren baska okullarda var, fakat en cok bilinenler bunlar.
Idristas siteyi okumak yerine israrla forumda onlarca kez cevaplanmis sorulari soruyorsun, sanki sartli kabul icin basvurdun veya basvurma asmasindasinda, insanlarin bu konudaki tecrubelerini merak ediyormussun gibi baslik acmissin. Kusura bakmada bu kafayla bu ise kalkisacaksan simdiden vazgec. Cunku bu is oyle forumda soracagin 3-5 soru ile olmaz, sistematik bir sekilde arastirma yapacaksin. 15 gun forumu oku nedemek istedigimi anlayacaksin. Senin gelecegin bu biraz arastir, caba sarfet, sonra takildigin kisim olursa burdaki insanlar zaten seve seve sana yardimci olurlar.

caramel

Mesaj gönderen caramel » Sal Eyl 25, 2012 9:04 pm

[quote]izzzyy tarafindan yazilan metin:

Sifir Almanca ile kabul veren baska okullarda var, fakat en cok bilinenler bunlar.
Idristas siteyi okumak yerine israrla forumda onlarca kez cevaplanmis sorulari soruyorsun, sanki sartli kabul icin basvurdun veya basvurma asmasindasinda, insanlarin bu konudaki tecrubelerini merak ediyormussun gibi baslik acmissin. Kusura bakmada bu kafayla bu ise kalkisacaksan simdiden vazgec. Cunku bu is oyle forumda soracagin 3-5 soru ile olmaz, sistematik bir sekilde arastirma yapacaksin. 15 gun forumu oku nedemek istedigimi anlayacaksin. Senin gelecegin bu biraz arastir, caba sarfet, sonra takildigin kisim olursa burdaki insanlar zaten seve seve sana yardimci olurlar.[/quote]
Merhaba,
sifir almanca ile kabul veren diger universiteler hangileri acaba bilgilendirirseniz cok sevinirim.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Çrş Eyl 26, 2012 12:06 am

Acikcasi cok ilgilenmedigim icin isimlerini hatirlamiyorum, bu konuda forumda bilgili insanlar var onlar gorurlerse bu basligi, yazarlar. Sende biraz arastirirsan, ulasirsin. Bende arastirirken denk gelmistim zamaninda.

tasido

Mesaj gönderen tasido » Prş Eyl 27, 2012 6:25 pm

[quote]izzzyy tarafindan yazilan metin:

Idristas siteyi okumak yerine israrla forumda onlarca kez cevaplanmis sorulari soruyorsun, sanki sartli kabul icin basvurdun veya basvurma asmasindasinda, insanlarin bu konudaki tecrubelerini merak ediyormussun gibi baslik acmissin. Kusura bakmada bu kafayla bu ise kalkisacaksan simdiden vazgec. Cunku bu is oyle forumda soracagin 3-5 soru ile olmaz, sistematik bir sekilde arastirma yapacaksin. 15 gun forumu oku nedemek istedigimi anlayacaksin. Senin gelecegin bu biraz arastir, caba sarfet, sonra takildigin kisim olursa burdaki insanlar zaten seve seve sana yardimci olurlar.[/quote]

sen merak etme dostum emin ol senin hayatin kadar arastirmisimdir...burda sov yapma sen kardesim.. yardimci olacaksan eyvallah ama en kolayina kacip elestireceksen baska yere yaz...

sway

Mesaj gönderen sway » Prş Eyl 27, 2012 7:12 pm

peki arkdaslar myo mezunu olarak 3.00 gibi bir ortalama ve a2 tomer e sahip olucam.

bunlarala sartli kabul alma sansim var heralde degilmi? :|

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Eyl 27, 2012 9:48 pm

Var.

kadir12

Mesaj gönderen kadir12 » Prş Eyl 27, 2012 11:54 pm

turkiyedeki diploma notumuzun almanyadaki karsiliginin ne oldugunu nasil ogrenebiliriz peki? bir formulu var midir?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eyl 28, 2012 12:59 am

[quote]kadir12 tarafindan yazilan metin:

turkiyedeki diploma notumuzun almanyadaki karsiliginin ne oldugunu nasil ogrenebiliriz peki? bir formulu var midir?[/quote]

benim bachelor mezuniyet notum 63,93tu sanirim 100 uzerinden. almanyada denklikte 3,1 e denk gelmis.

nonearthling2

Mesaj gönderen nonearthling2 » Cum Eyl 28, 2012 6:13 pm

Sartli kabul icin gereken belgeler hangi baslik altinda?