Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap Nasil Acilir ? - 3 -

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
esinties

Mesaj gönderen esinties » Cum Eyl 21, 2012 7:12 pm

simdi yeni ogrendim is bankasida bloke hesap aciomus ve kisa surede oluyomus pazartesi 11 de gorusmem var 8 bucukta aricam almanyadaki subesini belki bi sekilde hallolur.konsoloslougada durumu soylicem gorusemeye gidip belki bisey onerirler diye dusunuyorum.siz ne dersiniz?bu arada yeni randevu pazrtesiden sonra alabiliyomusum oda 5ekim yada 8 ekim olucak en erken :(

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Eyl 21, 2012 9:06 pm

[quote]esinties tarafindan yazilan metin:

simdi yeni ogrendim is bankasida bloke hesap aciomus ve kisa surede oluyomus pazartesi 11 de gorusmem var 8 bucukta aricam almanyadaki subesini belki bi sekilde hallolur.konsoloslougada durumu soylicem gorusemeye gidip belki bisey onerirler diye dusunuyorum.siz ne dersiniz?bu arada yeni randevu pazrtesiden sonra alabiliyomusum oda 5ekim yada 8 ekim olucak en erken :([/quote]
randevunu biraz ileriye aldir su bloke hesap islerini halletmeni oneriyorum.Almanyaya biraz gec gidersin ama eksik bi basvuru yapmazsin.Garantorluk yada bloke hesap olayi onlar icin temel kaynak,kesinlikle bu konuda eksik bi basvuru yapma kanimca :)
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

esinties

Mesaj gönderen esinties » Cum Eyl 21, 2012 10:43 pm

biraz ilerisi olsa keske ama en erken 5 ekime verebiliyolarmis randevu:( ama durumu soylersem konsolosluk erken cagirabilirmis.o yuzden randevu gunumde gidip durumumu anlaticam. basvuru yapmam ama en azindan bilsinler neden randevuyu iptal ettigimi en iyisi bu sanirim :( sansliysam anlayisli olup bloke hesap actirdigim anda beni kabul ederler 5 ekimi beklemek zorunda kalmam belki

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Eyl 21, 2012 10:49 pm

[quote]esinties tarafindan yazilan metin:

biraz ilerisi olsa keske ama en erken 5 ekime verebiliyolarmis randevu:( ama durumu soylersem konsolosluk erken cagirabilirmis.o yuzden randevu gunumde gidip durumumu anlaticam. basvuru yapmam ama en azindan bilsinler neden randevuyu iptal ettigimi en iyisi bu sanirim :( sansliysam anlayisli olup bloke hesap actirdigim anda beni kabul ederler 5 ekimi beklemek zorunda kalmam belki[/quote]
hayirlisi
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

izzy

Mesaj gönderen izzy » Sal Eki 02, 2012 2:52 pm

Arkadaslar bloke hesap formlari uzerindeki tutar yanlis, bu yuzden bunu 7908 euro seklinde duzeltmeyi unutmayin, konsoloslugun gozunden kaciyor sonra hesapta yanlis tutar bloklaniyor.

sabonis

Mesaj gönderen sabonis » Sal Eki 02, 2012 7:09 pm

merhaba benim 2 hafta sonrasina vize basvuru gorusmem var ve bloke hesap isini bir an once halletmek istiyorum, insallah yetistirebilirim.

forumda yazilmislinki gordum deutschebank la ilgili olani.
ingilizce olani indirdim ama almanca olani hata veriyor, ingilizce veya almanca olmasi basvuru formunun farkeder mi? yoksa her ikisiyle de mi basvurmak gerekiyor?

daad\'yi aradim bana hamburgtan actirmam gerektigini soyledi bu hesabi, ama benim indirdigim formda leipzig filan yaziyor, bir sikinti olur mu?

bir soru daha garanti yada yapi kredi bankasindan yapmayi dusunuyorum islemleri, sizce hangisi daha dogru bi tercih olur? yada tercih edilebilecek baska bankalar var mi?

cok strese girdim, ya gelmezse belgem deutschebanktan nasil olacak? bilen biri aciklarsa cok rahatliycam, sevgiler.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Eki 02, 2012 8:53 pm

Ingilizce olani doldursan da olur. Onceden hep hamburg du ama bu ara bir kac kisi de daha duydum leipzig i .Konsoloslukta onaylatirken bir kez daha sorarsin.Hangisi daha az kesinti yapiyorsa onu tercih et.Ben HSBC internet bankaciligi ile 30 tl masrafla gondermistim.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Sal Eki 02, 2012 10:40 pm

Hamburg adresine yolla 3 gun icinde aciyorlar hesabi, ingilizce formu yollayabilirsin formu doldururken bloklanacak hesap tutarini duzeltmeyi unutma.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Eki 02, 2012 10:42 pm

3 gunden fazla surme ihtimali cok daha yuksek.

sabonis

Mesaj gönderen sabonis » Sal Eki 02, 2012 11:53 pm

https://www.deutsche-bank.de/pbc/downlo ... udents.pdf

buradaki linkte indirdigim ingilizce formda (muraterguna tesekkurler) Leipzig yaziyor ben nasil Hamburg olarak degistirecegim ki bunu???

ustunde Leipzig yazmasi onemli degil mi yoksa? Hani dusundum genel merkez filan Leipzig\'dedir de ben Hamburg subesinde actirmak istiyorum gibisinden mi dusunmeli, soylemelyim?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Eki 03, 2012 12:05 am

Dedigim gibi yeni formlar da boyle yaziyor galiba bence bu adrese yollamalisin ama konsolosluga da sor tabi.

sabonis

Mesaj gönderen sabonis » Çrş Eki 03, 2012 12:21 am

"Basvuru sahibi db.student@db.com internet adresinden bloke hesap actirmak icin gerekli belgelerin
gonderilmesini talep eder. Bu belgeler kendisine yine e-posta yoluyla Almanca veya Ingilizce dillerinde
gonderilir. Basvuru sahibinin bu formlar uzerine atacagi imzasi ve pasaportunun fotokopisi
Almanya`nin yetkili yurtdisi temsilciligi (Hukuk ve Konsolosluk Dairesi) tarafindan tasdik edilmesi
gerekir. Ardindan basvuru sahibi, doldurulmus ve tasdik edilmis formlari Deutsche Bank`in Hamburg
burosuna gonderir ve Almanya’da ikamet edecegi adresi bildirir. Bankanin Hamburg’taki burosu,
basvuran kisinin ikametine gore yasayacagi yerde bulunan subede hesabin acilmasini saglar ve
acilan hesabin numarasini kisiye postayla ve ayni zamanda e-posta yoluyla bildirir. Basvuran kisi
acilan hesaba gerekli olan tutari havale yoluyla yatirdiktan sonra paranin hesaba yatirildigini yetkili
Almanya temsilciligine belgeler"

resmi siteden aldim bu yaziyi, Hamburg\'a yatirip nerede yasiyorsan orada hesap acacaklarmis.

ama sanirim benim once dil kursuyla ilteisime gecip bir an once kurs ucretini yatirip kaydolmam gerek bir iki gune. o belgeyi de istiyorlar cunku.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Eki 03, 2012 6:48 am

Ben de hamburga gonderdim ve pasaport fot. haric ekstra belge de koymadim icine.Yeni bir sistem mi geldi bilmiyorum tabi.Ama bence formun ustunde yazan adrese gondermelisin.

natur06

Mesaj gönderen natur06 » Çrş Eki 03, 2012 5:51 pm

Selam sabonis,
Bloke hesap isini gecen hafta hallettim.Leipzig yaziyordu bende de ama Hamburga yolladim..25 Eylul aksama dogru isbankasindan gonderdim(sadece isbankasinin toplam masrafi 125 tl) 28 Eylulde Deutsche Bank parayi aldiklarina dair Mail atmisti...
Kolay gelsin

kadir12

Mesaj gönderen kadir12 » Çrş Eki 03, 2012 6:35 pm

natur 06, bisey daha sorucam ama cok mu komik olur??
ya ben belgeleri cikarttim ama siyah-beyaz fotokopiler bisey olur mu?
yoksa ille de renkli mi cikartmak lazim?

ben hsbc banki dusunuyordum sira olmaz diye ama bankadan bankaya sure farkeder mi bilmiyorum.
verdigin bilgiler icin tesekkurler.

sabonis

Mesaj gönderen sabonis » Çrş Eki 03, 2012 6:36 pm

cok tesekkur ederim verdigin bilgiler icin, ben de is bankasindan yaptirmayi dusunuyorum ama dil kursuna parayi yatirmam lazim oncelikle, yarin o isi halleder, cuma da bloke hesap isiyle ugrasirim, cok mersi ;)

sabonis

Mesaj gönderen sabonis » Prş Eki 04, 2012 2:00 pm

arkadaslar ben belgeleri indirip cikartmistim internetten su adresten
https://www.deutsche-bank.de/pbc/downlo ... udents.pdf

ama daad\'den gelen bloke hesap acma formu daha degisik
http://www.daad.de/miniwebs/icistanbul/ ... index.html

benim hangisini doldurmam gerekiyor???

natur06

Mesaj gönderen natur06 » Prş Eki 04, 2012 3:21 pm

Selam kadir 12,
Sorunun komigi olmaz..Siyah beyaz olmasi birseyi etkilemez..HSBC bankasi belki daha hizli ve ucuzdur bilemiyorum en iyisi git sor kac gunde gider diye..Bence birkac saatini ayirip bankalar konusunda bilgi alabilirsin..Hangisiyle havale edeceksen bir an once orda Euro hesabi actir cunku hesabin acilmasi bile en az birkac saatine mal olur..Benim isim cok acele oldugundan daldim is bankasina Allahtan hizli gitti de pisman olmadim.Bankadan bankaya havale suresi bence farkeder..Mesela ben orda 4 yil yasadim ve her buyuk sehirde Ziraat ve is Bankasi vardi ama digerlerine nadiren rastladim.Biraz da bu yuzden is bankasini kullandim...Sormak istediklerin varsa sorabilirsin..

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Prş Eki 04, 2012 7:09 pm

Is bankasi 26 tl havale ediyor daha ucuzu ben bulamadim varsa yazin arkadaslar uyeler bilgilensin
So geht nicht !

kadir12

Mesaj gönderen kadir12 » Cum Eki 05, 2012 12:44 am

tesekkurler natur verdigin bilgiler icin, dilerim 2 hafta sonrasina yetistirebilirim bunlari.

Kilitli