Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize\'ye red geldi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ferit007

Vize\'ye red geldi

Mesaj gönderen ferit007 » Pzr Eyl 16, 2012 12:19 pm

merhaba arkadaslar...Vize basvuruma malesf red geldi...neden olark bunu yazmslar..

Nach sorgfaltiger Prufung der von ihnen vorgelegten Unterlagen sowie ihrer Angaben bei der Vorsprahe unter Abwagung der offentlichen Interessen der Bundesrepublik Deutschland und ihren soweit schutzurdigen privaten Interessen ist festzustellen, dass es ohne weiteres moglich und ihnen zuzumuten ist, den beabsichtigten Sprachkurs in der Turkei zu besuchen.Im ubrigen bestehen Zweifel an einer erfolgreichen Aufnahme und Absolvierung ihres sich moglicherweise anschliessenden Studiums.

Der Antrag muss daher abgelehnt werden.

Simdi arkadaslar sormak istedgm sorular bunlar

1) Ogrenci vizesine bir daha basvursam ayni cevabi alirmiyim?

2) itiraz etsem bir anlami olur mu?

tskler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize\'ye red geldi

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eyl 16, 2012 12:23 pm

Oncelikle gecmis olsun.

Mutlaka itiraz dilekcesi yazip konsolosluga sunmani tavsiye ederim. Red gerekcelerini ayrintili olarak istiyorum diye dilekce vermelisin. Gelen cevaba gore de tekrar basvuru yapip yapmayacagina karar verebilirsin.

ferit007

Vize\'ye red geldi

Mesaj gönderen ferit007 » Pzr Eyl 16, 2012 12:36 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Oncelikle gecmis olsun.

Mutlaka itiraz dilekcesi yazip konsolosluga sunmani tavsiye ederim. Red gerekcelerini ayrintili olarak istiyorum diye dilekce vermelisin. Gelen cevaba gore de tekrar basvuru yapip yapmayacagina karar verebilirsin.[/quote]

tskler Physiker...bu itiraz dilekcesini nerde bulabilirim?

immortal

Vize\'ye red geldi

Mesaj gönderen immortal » Pzr Eyl 16, 2012 3:03 pm

Hangi konsolosluktan basvurmustun ?
..

Kullanıcı avatarı
welly275

Vize\'ye red geldi

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Eyl 16, 2012 3:37 pm

evet itiraz dilekcesi ver once.

almanca kursu ve sonrasinda dil kursu icin basvurmussun sanirim ve sartli kabulun var galiba ?

udemir

Vize\'ye red geldi

Mesaj gönderen udemir » Pzr Eyl 16, 2012 5:53 pm

Oncelikle gecmis olsun.

Mutlaka itiraz dilekcesi yazip konsolosluga sunmani tavsiye ederim. Red gerekcelerini ayrintili olarak istiyorum diye dilekce vermelisin. Gelen cevaba gore de tekrar basvuru yapip yapmayacagina karar verebilirsin.[/quote]

red sebebi nedir anlayabildiniz mi ? ne yazmislar tam olarak.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize\'ye red geldi

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eyl 16, 2012 11:15 pm

[quote]ferit007 tarafindan yazilan metin:

Oncelikle gecmis olsun.

tskler Physiker...bu itiraz dilekcesini nerde bulabilirim?[/quote]

Betreff: Remonstrationsantrag

Sehr geehrte Damen und Herren,

am XX.XX.XXXX(vize basvuru tarihi) habe ich in Ihrer Botschaft fur Studiumvisum beantragt. Jedoch wurde mein Antrag abgelehnt.

ich bitte darum, dass mir umgehend eine schriftliche Begrundung der Visumablehnung ubermittelt wird. In dieser schriftlichen Begrundung sind alle Verwaltungsvorschriften und Anweisungen der ubergeordneten Behorde , die ihre Ablehnungsgrunde zum Gegenstand haben, sowie einen Vorschlag zur Heilung der von Ihnen vorgebrachten Ablehnungsgrunde, die nach meiner Auffassung nicht vorhanden sind bzw. versehentlich unterstellt wurden, ohne dabei die Sachlage ausreichen zu wurdigen aufzufuhren .

Mit freundlichen Grußen

Isim soyisim-

ferit007

Vize\'ye red geldi

Mesaj gönderen ferit007 » Pzr Eyl 16, 2012 11:19 pm

Oncelikle gecmis olsun.

tskler Physiker...bu itiraz dilekcesini nerde bulabilirim?[/quote]

Betreff: Remonstrationsantrag

Sehr geehrte Damen und Herren,

am XX.XX.XXXX(vize basvuru tarihi) habe ich in Ihrer Botschaft fur Studiumvisum beantragt. Jedoch wurde mein Antrag abgelehnt.

ich bitte darum, dass mir umgehend eine schriftliche Begrundung der Visumablehnung ubermittelt wird. In dieser schriftlichen Begrundung sind alle Verwaltungsvorschriften und Anweisungen der ubergeordneten Behorde , die ihre Ablehnungsgrunde zum Gegenstand haben, sowie einen Vorschlag zur Heilung der von Ihnen vorgebrachten Ablehnungsgrunde, die nach meiner Auffassung nicht vorhanden sind bzw. versehentlich unterstellt wurden, ohne dabei die Sachlage ausreichen zu wurdigen aufzufuhren .

Mit freundlichen Grußen

Isim soyisim-[/quote

tskler Physiker...yazsip gondercem artik sansimi denycm, dur bakalim ne olacak

ferit007

Vize\'ye red geldi

Mesaj gönderen ferit007 » Pzr Eyl 16, 2012 11:21 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

almanca kursu ve sonrasinda dil kursu icin basvurmussun sanirim ve sartli kabulun var galiba ?[/quote]

evet kabulum var...dil kursu ve sonra studium icin basvurmustum

ferit007

Vize\'ye red geldi

Mesaj gönderen ferit007 » Pzr Eyl 16, 2012 11:23 pm

[quote]immortal tarafindan yazilan metin:

Hangi konsolosluktan basvurmustun ?[/quote]

Ankara konsoloslgu...malesf :(

german

Vize\'ye red geldi

Mesaj gönderen german » Pzr Eyl 16, 2012 11:36 pm

Ankara konsoloslgu...malesf :([/quote]
Ferit anladigim kadariyla sana benim aldigim redlerin aynisini vermisler ben 3 sefer red yedim ardindan 3 sefer itiraz dilekcesi verdim adam yerine bile koymadilar bu ankara kadar adi konsolosluk yok ama sana sunu derim senden heralde almanca kursunu turkiyede yapmani istemisler yani goethe insitutten A1 sertifikasi istiyorlar itiraz et yine gondr baktin cevapgelmedi git tomer ya da goetheye oradan A1 al tekrar basvuru yap

ferit007

Vize\'ye red geldi

Mesaj gönderen ferit007 » Pzr Eyl 16, 2012 11:47 pm

[quote]german tarafindan yazilan metin:

Ankara konsoloslgu...malesf :([/quote]
Ferit anladigim kadariyla sana benim aldigim redlerin aynisini vermisler ben 3 sefer red yedim ardindan 3 sefer itiraz dilekcesi verdim adam yerine bile koymadilar bu ankara kadar adi konsolosluk yok ama sana sunu derim senden heralde almanca kursunu turkiyede yapmani istemisler yani goethe insitutten A1 sertifikasi istiyorlar itiraz et yine gondr baktin cevapgelmedi git tomer ya da goetheye oradan A1 al tekrar basvuru yap[/quote]

Vallah ne yapacagmi sasrmsm kardes ..itiraz dilekcesini gonderecem dur bakalim ne yollicklar beklicem..olmazsa Physikrn dedgi gibi bakarim geri basvurrum.....sen 3 defa red mi yedin?? kotu olms ama pes etmemssn helal tebrik ediorum

german

Vize\'ye red geldi

Mesaj gönderen german » Pzr Eyl 16, 2012 11:59 pm

pes etmedim inat ettim yeniden master icin basvuruda bulunacagim bu artik bi inat meselesi oldu :-) :-) Ankara Alman Baskonsolosluguna hayir diyorum baska birsey demiyrum

ferit007

Vize\'ye red geldi

Mesaj gönderen ferit007 » Pzt Eyl 17, 2012 6:07 pm

pes etmedim inat ettim yeniden master icin basvuruda bulunacagim bu artik bi inat meselesi oldu :-) :-) Ankara Alman Baskonsolosluguna hayir diyorum baska birsey demiyrum[/quote]

arkadslar simdi red dilekcesni posta yoluyla mi gonderim yoksam e mail falan mi atim? tskler german kardes sen nasil yaptin?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Vize\'ye red geldi

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Eyl 17, 2012 6:25 pm

Posta ve fax en etkili yontem ama mail de at tabi ben 3 unu de yapmistim.Fax cektikten 2 gun sonra aradilar.

german

Vize\'ye red geldi

Mesaj gönderen german » Pzt Eyl 17, 2012 9:48 pm

pes etmedim inat ettim yeniden master icin basvuruda bulunacagim bu artik bi inat meselesi oldu :-) :-) Ankara Alman Baskonsolosluguna hayir diyorum baska birsey demiyrum[/quote]

arkadslar simdi red dilekcesni posta yoluyla mi gonderim yoksam e mail falan mi atim? tskler german kardes sen nasil yaptin?[/quote]
Erenin dedigi gibi yap ben sadece posta ve fax ile yapmistim sen 3 unude yap insaallah cevapverirler fax posta ve mail ile gonder

Kullanıcı avatarı
welly275

Vize\'ye red geldi

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eyl 18, 2012 10:17 am

almanca kursu ve sonrasinda dil kursu icin basvurmussun sanirim ve sartli kabulun var galiba ?[/quote]

evet kabulum var...dil kursu ve sonra studium icin basvurmustum[/quote]

eger itirazdan bi sonuc cikmazsa A1 i turkiyede tamamla bence, gotheden alirsan gecerli olur onun disinda telc de gecerli.

verilen rette turkiyede kursa gitmeniz tavsiye edilir falan demis ki genelde sifir almancadi olanlara veriyolar

ferit007

Vize\'ye red geldi

Mesaj gönderen ferit007 » Sal Eyl 18, 2012 5:00 pm

eger itirazdan bi sonuc cikmazsa A1 i turkiyede tamamla bence, gotheden alirsan gecerli olur onun disinda telc de gecerli.

verilen rette turkiyede kursa gitmeniz tavsiye edilir falan demis ki genelde sifir almancadi olanlara veriyolar[/quote]

arkdslar benim M.E.B den onayli bir almanca sertifikam var o ise yararmi konsoloslukta gostersem ?? tskler..ama yinede red itiraz dilekcesi gondercem..

Kullanıcı avatarı
welly275

Vize\'ye red geldi

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eyl 18, 2012 7:31 pm

verilen rette turkiyede kursa gitmeniz tavsiye edilir falan demis ki genelde sifir almancadi olanlara veriyolar[/quote]

arkdslar benim M.E.B den onayli bir almanca sertifikam var o ise yararmi konsoloslukta gostersem ?? tskler..ama yinede red itiraz dilekcesi gondercem..[/quote]

bana hayir derler gibi geliyo. ama bilgim yok o konuda

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Vize\'ye red geldi

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Eyl 18, 2012 8:17 pm

Hic yoktan iyidir tabi. Ama tomerden seviye tespitle a1 alabiliyorsan daha iyi olur tabi.