Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Eyl 14, 2012 11:22 am

Tebrikler, egitim hayatin da basarilar.;)

natur06

Mesaj gönderen natur06 » Cum Eyl 14, 2012 11:23 am

Gozunaydin welly...Cok sevindim senin adina...

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eyl 14, 2012 11:27 am

@eren_f2007 ve @natur06 tesekkur ederim :)

schill

Mesaj gönderen schill » Cum Eyl 14, 2012 12:53 pm

Tebrikler welly275, darisi bizim basimiza artik:)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eyl 14, 2012 12:58 pm

@schill tesekkur ederim :)

derya23

Mesaj gönderen derya23 » Cum Eyl 14, 2012 9:13 pm

welly tebrikler darisi bizim basimiza insallah basarilar...;9

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Cum Eyl 14, 2012 9:54 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

arkadaslar uzun cabalarin sonucunda bugun izmir konsoloslugundan mail aldim ve yabancilar subesi ile iletisimde kendilerinden kaynaklanan bir hata oldugunu ve onayimin geldigini soylediler. pazartesiden pasaportu vermeye gelebilecegimi ve bir sonraki gun de vizenin duzenlenecegini soylediler :) haftaya munihteyim sorun cikmazsa :D[/quote]

tebrik ederim egiitim hayatinda basarilar

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eyl 14, 2012 11:53 pm

@mehmetozkan89 ve @derya23 tesekkur ederim :)

udemir

Mesaj gönderen udemir » Cum Eyl 14, 2012 11:53 pm

dostum hayirli olsun sevindik senin adina

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Eyl 15, 2012 12:17 am

@udemir tesekkur ederim :)

buseb

Mesaj gönderen buseb » Cmt Eyl 15, 2012 1:21 am

@eren_f2007 @welly275 @murat181818 Cevabiniz icin cok tesekkur ederim.Belgelerimi bugun yolladim ve sartli kabul almaya calisacagim.Umarim bir eksiklik olmaz.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Eyl 15, 2012 1:58 pm

arkadaslar uzun cabalarin sonucunda bugun izmir konsoloslugundan mail aldim ve yabancilar subesi ile iletisimde kendilerinden kaynaklanan bir hata oldugunu ve onayimin geldigini soylediler. pazartesiden pasaportu vermeye gelebilecegimi ve bir sonraki gun de vizenin duzenlenecegini soylediler :) haftaya munihteyim sorun cikmazsa :D[/quote]

Hayirli ugurlu olsun vizen egitim hayatinda basarilar nereye geliceksin ? Duisburg-essen civarisiyla tanisabiliriz
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Eyl 15, 2012 2:12 pm

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

Hayirli ugurlu olsun vizen egitim hayatinda basarilar nereye geliceksin ? Duisburg-essen civarisiyla tanisabiliriz[/quote]

tesekkur ederim murat :).. munihte olcam ben ama duisburg tarafina gelirsem tanisiriz. ayni sekilde munihe gelirsen goruselim tabi beklerim :)

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Eyl 15, 2012 2:15 pm

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

Hayirli ugurlu olsun vizen egitim hayatinda basarilar nereye geliceksin ? Duisburg-essen civarisiyla tanisabiliriz[/quote]

tesekkur ederim murat :).. munihte olcam ben ama duisburg tarafina gelirsem tanisiriz. ayni sekilde munihe gelirsen goruselim tabi beklerim :)[/quote]

Munih uzak buraya ama neden olmasin yollun acik olsun forumda cok aktif biriydin ve vize de hakini aldin tekrar hayirli ugurlu olsun
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Eyl 15, 2012 3:23 pm

sagolasin.. keske cok daha onceden farketseydim siteyi. bazi konularda bu kadar zorluk yasamazdim. o yuzden almanyada da devam edicem foruma :)

osman

Mesaj gönderen osman » Pzr Eyl 16, 2012 8:39 pm

[quote]buseb tarafindan yazilan metin:

@eren_f2007 @welly275 @murat181818 Cevabiniz icin cok tesekkur ederim.Belgelerimi bugun yolladim ve sartli kabul almaya calisacagim.Umarim bir eksiklik olmaz.[/quote]

hangi universiteye basvurdun. lisans icin mi yoksa master mi?

buseb

Mesaj gönderen buseb » Pzt Eyl 17, 2012 7:29 pm

[quote]osman tarafindan yazilan metin:

[quote]buseb tarafindan yazilan metin:

@eren_f2007 @welly275 @murat181818 Cevabiniz icin cok tesekkur ederim.Belgelerimi bugun yolladim ve sartli kabul almaya calisacagim.Umarim bir eksiklik olmaz.[/quote]

hangi universiteye basvurdun. lisans icin mi yoksa master mi?[/quote]

Merhaba,bugun oradan bir arkadasim Hannover Unv icin kayda gitti.Gorevli kisi notlarimin cok iyi oldugunu fakat kayit alamayacaklarini soylemis.Lisede aldigim dilin Ingilizce degil Almanca olmasini istiyorlarmis sozel oldugu icin bolumumun.Bir kac farkli bolum onermis.Haber bekliyorum su an,bakalim.

yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Çrş Eyl 19, 2012 6:36 pm

merhaba
bende cok gec oldu ama vize animi anlatayim:)
ben izmir alman konsolosslugundan 7.9.2012 tarihinde saat 11:00 randevusu iile gittim ve 11:15 gibi iceri aldilar. orada evraklari duzenleyip sira numarasi verdiler. bekledim ve sonun da o 5-10 dk lik buyuk an geldi catti . (gisedeki kisi bayandi)belgelerimi verdim ve orjinalleri ve fotokopileri inceledi.
nereye gideceksin?
paderborn
hangi bolum okuyacaksin?
wirkschaftwissenschaft
dil kursunu nerede goreceksin?
paderborn universitesinde
senin biraz gec kalinmis dedi. bende evet pasaport bloke hesap belgeler derken en az 2 aydan fazla suruyor dedim.(benim eylul 5 de temel almanca kursu baslamisti. ancak ben ekimde baslayacak dsh kuirsuna katilacagim biraz almancam var deedim.)
birisi ile gorustu. sonra ben senin belgelerini acil gonderiyorum. eger polisten cevap gelmez ise 1 ekimde gel al vizeni dedi. ben de 1 ekimde sinavim var zaten dedim. o zaman polisi ara onlalrla hallet ecele etsinler dedi.(bu arada kadin giderek yumusak ve nazik bi hale donusuyor:):):) )en son bana vize icin bi kagit ve kirmizi kagit yaninda paderborn polisinin numarasini iceren kagiti verdi. tesekkur etti .yi gunler dedim. bu kadar mi dedim .evet dedi. 10 gun sonra vizeni takip etmeye baslayabilirsin dedi.(sonlara dogru iyice gulumser ve tatli bi hal aldi) :)
(hala ses yok. polis ile gorusmelerim suruyor. polis temel almanca almadigi icin ve ilk kursa yetisemedigi icin okul ile gorusecegiz dedi. normalde temel seviyem var amaa sertifikam yok. bakalim ne olacak okulu ikna edebilirmiyiz acaba :))
yorumlariniiz icin simdiden tesekkur ederim . iyi gunler

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Eyl 19, 2012 6:46 pm

keske bir kursa gidip sertifika alsan onuda yabancilar polisine fax ceksen ;)

MasterChef

Mesaj gönderen MasterChef » Prş Eyl 20, 2012 1:53 pm

Arkadaslar merhaba,

Epey bir suredir(kacak olarak:) ) bu siteyi takip ediyorum. Danismanligindan oldukca faydalandim. Bu yuzden tum deutschstudent.de ailesine tesekkur ederim. 03.09.2012 tarihinde istanbul alman konsoloslugundan basvurdugum vizem bugun 20.09.2012 itibariyle elime ulasti. Umarim hayirli olur...

Vize surecimi diger basvuru yapacak arkadaslara belki bir faydasi olur diye sizlerle paylasmak istiyorum:

idatanin ilk kurbanlarindan biri olarak 3 eylul tarihinde vize gorusmesine gittim. saat 10daydi randevu ancak 4 gibi falan sira geldi bana. Girdim kabine belgeleri aldi. Ilk kabul belgesini incelemeye basladi. Benim kabul belgemde 7 eylulde makine muhendisligi icin giris sinavinin olucagi yaziyodu. Kadin takildi tabi. Nasil olucak o tarihe yetismez dedi. Ben de eger belgeleri faxlarsaniz yetisebilecegini soyledim. Sonra iceriye gitti biriyle gorustu geldi tmm dedi. Sana oyle bir kiyak yapacagim ama bu belgelerin bi fotokopisini daha ve ayrica 10 euro daha alicam dedi. Hay hay dedim:) Sen nerden biliosun bu fax isini dedi. Guldum bisey demedim(Daha once vize ani defterinde birisi daha yapmisti tam hatirlamiorum ismini). Almancan nasil dedi?
Orta seviyede dedim. Ben bunu iyi kabul ediyorum su kagidi doldur bana geri ver dedi. Kagitta, mezuniyetten sonra ne yaptiniz, aile nerde, ne icin almanca ogrenceksiniz gibi sorular vardi. Doldurdum verdim. Ben belgelerini bugun faxliyorum sen yarin yabancilar subesini ara durumunu anlat sinavin oldugunu soyle onlar onaylayinca biz hemen vizeyi veririz dedi. Tmm dedim sonra ciktim. Bu arada verdigim belgeler:

-Basvuru formu+ek belge
-Uni Hannover Master kabul belgesi
-Lisans Diplomasi onayli cevirisi
-Diploma Eki
-Bloke Hesap
-1 aylik B2 almanca kursu kayit belgesi
-GOETHE B1 sertifikasi
-Avusturyada Erasmus ogrencisi oldugumu gosteren belge
-Eski pasaport vize ve oturma izni karti fotokopisi
- Niyet mektubu
- Vukuatli nufus kayit ornegi cevirisi ile birlikte
- Ikametgah belgesi (ceviri yok)

Ertesi gun vize surecini takip etmeye koyuldum. Yabancilar subesini aradim. Onlar bana herhangi bir belgenin gelmedigini soylediler. Megerse yanlis yeri aramisim. Hannoverde iki tane yabancilar subesi var biri Region\'a bakiyo diger Hauptstadta. Ben once Region Hannoveri aramistim. Belgeler digerine gitmis. Oraya mail attim gecen hafta; bu hafta(pazartesi) cevap geldi. Biz neticeyi konsolosluga bildirdik dediler. Sonra konsolosluga mail attim. Tabi cvp atmadilar :) 3 gun sonra vizeyi yolladilar sagolsunlar :) Sinavi kacirdim gerci ama zaten DSH yapicam ve baska bi uni dusunuyorum.

Vize surecim boyle arkadaslar. Daha onceden avusturyadan oturum almistim erasmus ogrencisi olmama ragmen 2 ayda anca vizemi vermislerdi. Maalesef bu is biraz sabir isi..umarim herkes vizesini en yakin zamanda alir. kolay gelsin...

Kilitli