Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ilhandalmidyat

Mesaj gönderen ilhandalmidyat » Cmt Eyl 08, 2012 9:01 pm

vizen hayirli olsun... ben 30.07.2012 de basvurmustum hala bekliyorum...

osman

Mesaj gönderen osman » Cmt Eyl 08, 2012 9:15 pm

[quote]ilhandalmidyat tarafindan yazilan metin:

vizen hayirli olsun... ben 30.07.2012 de basvurmustum hala bekliyorum...[/quote]

master icin mi basvurdun yoksa lisans icin mi?

sakingelme

Mesaj gönderen sakingelme » Cmt Eyl 08, 2012 9:16 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

[quote]sakingelme tarafindan yazilan metin:

sagol bjk_oguz, ama dedigim gibi vizemi gec tarihte baslatmislar, muhtemelen yanlislikla. bilmiyorum sitelerindeki forumdan kendilerine iletilen sorulari cevaplamada bu kadar hizli oluyolar mi. su an icin 1 ay sonra baslayan vize beni biraz zora sokacak gibi.[/quote]

Eger konsolosluga yakinsan direk gidip konus bence , diger turlu ulasman cok zor.[/quote]

hmm, konsoloslugun vize bolumune mi gitmem lazim? yani tekrar randevu filan mi almam gerekecek bu durumda?

arkadaslar tesekkurler dilekleriniz icin cok. fakat dedigim gibi ben tam burs aliyorum alman kurulusundan, orda staj yaptim vesaire, belki o yuzden bekletmediler. normal surec boyle islemiyordur, alman dedigin didik didik arastiriyor iste her seyi :/

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Eyl 08, 2012 9:42 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

sagol bjk_oguz, ama dedigim gibi vizemi gec tarihte baslatmislar, muhtemelen yanlislikla. bilmiyorum sitelerindeki forumdan kendilerine iletilen sorulari cevaplamada bu kadar hizli oluyolar mi. su an icin 1 ay sonra baslayan vize beni biraz zora sokacak gibi.[/quote]

Eger konsolosluga yakinsan direk gidip konus bence , diger turlu ulasman cok zor.[/quote]

hmm, konsoloslugun vize bolumune mi gitmem lazim? yani tekrar randevu filan mi almam gerekecek bu durumda?

arkadaslar tesekkurler dilekleriniz icin cok. fakat dedigim gibi ben tam burs aliyorum alman kurulusundan, orda staj yaptim vesaire, belki o yuzden bekletmediler. normal surec boyle islemiyordur, alman dedigin didik didik arastiriyor iste her seyi :/[/quote]

istersen ilk once telefonda vize bolumuyle gorus. seni daha iyi yonlendirceklerdir. tabi istersen konsolosluga da gidebilirsin. yine ayni sekilde bilgi verceklerdir.

staj yapmis olman, doktora bolumu olmasi ve bursun olmasi... mukemmel uclu :)

DoganGulden

Mesaj gönderen DoganGulden » Pzr Eyl 09, 2012 12:31 pm

Randevu saat 8 deydi 7:30 da gittim ancak 11:15 te gorusmeye girebildim.Kadin size daha once yazdigim evraklara bakti.Hicbir sorun yok dedi sonrasinda iceri gidip mudurume birsey sorucam dedi.Sonra da dosyalari elime verip yolladilar.Sorun su idi; benim almanca kursum 2.5 ay suruyordu ben sonrasinda kursun uzayacagini belirttim ancak universite kabul kagidinla sana 3ay ve fazlasi icin vize verebilirim dedi.Yada gidersin schengen vizesine basvurursun diye randevu yenilemeye yolladi.Ben randevumu yenilemeye I-Data firmasina gittim.Oraya dosyalarinizi teslim ediyorsunuz.Dosyalar oradan konsolosluga gidiyor.3 aydan az ise siz konsolosluga gitmeden sonucunuz geliyor ve Idata dan pasaportunuzu aliyorsunuz.Ancak daha once gitmediyseniz ve 3 aydan fazla talep ediyorsaniz sizi konsolosluga gitmeye zorluyorlar.Yani su sekilde siz dosyayi teslim ediyorsunuz.Size gorusme ayarliyorlar.Siz sadece sozlu gorusmeye gidiyorsunuz.Dosyalar ellerinde oluyor.Benim basima gelen suydu.Universitenin almanca kursuna gittigim icin kagidin altinda kursun 1 yila kadar uzayabilecegi yaziyordu.4 Eylul gunu gittigim bayan kagidin o kismina bakmadan beni gonderdi.Dosyam bir daha idata\'yla gidince orayi okumuslar ve bana ogrenim vizesi vermeye karar vermisler.Yani 3.kez randevumu yeniledim.Kismetse ayin 24 unde gidicem.Kursum 1 Ekimde basliyor.Insallah yetisebilirim

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Eyl 09, 2012 1:17 pm

Hangi konsolosluktu ? Bsvurunu ogrenci vizesi olarak mi kabul ettiler yoksa direk vizeyi mi verdiler ben anlamadim ?:)

DoganGulden

Mesaj gönderen DoganGulden » Pzt Eyl 10, 2012 4:51 pm

Iste sikinti o kardesim.Ogrenci mi turist vizesi mi karar veremediler :).Kurs kagidimda 1 seneye kadar kursun uzayabilecegi akabinde de universite baslayacagi icin 1.de egitim icin gittim turist vizesine gonderdi.2.de gittim turist degil ogrenim dediler simdi 3.kez basvuruya gidicem.Kismet be ! :)

DoganGulden

Mesaj gönderen DoganGulden » Pzt Eyl 10, 2012 4:52 pm

Bu arada Istanbul konsoloslugu

ilhandalmidyat

Mesaj gönderen ilhandalmidyat » Pzt Eyl 10, 2012 6:52 pm

[quote]osman tarafindan yazilan metin:

vizen hayirli olsun... ben 30.07.2012 de basvurmustum hala bekliyorum...[/quote]

master icin mi basvurdun yoksa lisans icin mi?[/quote

master icin basvurdum....

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Eyl 10, 2012 6:57 pm

[quote]DoganGulden tarafindan yazilan metin:

Iste sikinti o kardesim.Ogrenci mi turist vizesi mi karar veremediler :).Kurs kagidimda 1 seneye kadar kursun uzayabilecegi akabinde de universite baslayacagi icin 1.de egitim icin gittim turist vizesine gonderdi.2.de gittim turist degil ogrenim dediler simdi 3.kez basvuruya gidicem.Kismet be ! :)[/quote]

Eger akabinde universite okuyacaksan zaten kesinlikle ogrenci vizesine basvurmalisin.Bu yeni sistem ilk size vurdu:)

osman

Mesaj gönderen osman » Pzt Eyl 10, 2012 7:11 pm

[quote]osman tarafindan yazilan metin:

master icin mi basvurdun yoksa lisans icin mi?[/quote

master icin basvurdum....[/quote]

niye bu kadar uzadi. garandor mu yoksa bloke hesap mi actin? birde hangi bolumde master yaptin?

ilhandalmidyat

Mesaj gönderen ilhandalmidyat » Pzt Eyl 10, 2012 8:18 pm

bloke hesap actim. master yapacam cevre muhendisligi bolumunde...

schill

Mesaj gönderen schill » Pzt Eyl 10, 2012 11:03 pm

Arkadaslar merhaba,
Forumu bir suredir takip ediyorum ve oldukca yararli buluyorum, deneyimler zaman zaman beni umutsuzluga surukluyor, zaman zamansa fazlasiyla umutlaniyorum.
Neyse fazla uzatmayayim, benim hikayem soyle;

6 Agustos 2012 tarihinde Ankara Alman Konsoloslugu\'nda gorusmem vardi( ebeveynim MEB tarafindan Berlin\'e gorevlendirildi, haliyle ben de buradaki universite egitimimi Berlin\'de tamamlamak durumundaydim.Oncesinde dil kursu ardindan da universite egitimi icin vize basvurusunda bulundum) oldukca olumlu bir memurdu ve gorusmenin ardindan bana; evraklarim arasinda eksik olan motivasyon mektubu ve lise diplomami fakslamam gerektigini soyledi.Nihayetinde 2 gun sonra evraklari faxladim ve islemlerim basladi.

O gunden bu gune konsolosluktan vizem ile ilgili hicbir bilgi talebinde bulunmadim, zira gorusme sirasinda memurun \'4-6 hafta islem suresi\' bilgisinin otesine gecemeyecegimi dusunuyordum.
Ancak zaman azaldi ve 1 Ekim 2012\'de parasini yatirdigim dil kursum baslayacak.

Bu durumda ne yapmaliyim? Kimle gorusup nasil bir bilgi talebinde bulunmaliyim? vs. vs.

Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler.

german

Mesaj gönderen german » Pzt Eyl 10, 2012 11:30 pm

[quote]schill tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar merhaba,
Forumu bir suredir takip ediyorum ve oldukca yararli buluyorum, deneyimler zaman zaman beni umutsuzluga surukluyor, zaman zamansa fazlasiyla umutlaniyorum.
Neyse fazla uzatmayayim, benim hikayem soyle;

6 Agustos 2012 tarihinde Ankara Alman Konsoloslugu\'nda gorusmem vardi( ebeveynim MEB tarafindan Berlin\'e gorevlendirildi, haliyle ben de buradaki universite egitimimi Berlin\'de tamamlamak durumundaydim.Oncesinde dil kursu ardindan da universite egitimi icin vize basvurusunda bulundum) oldukca olumlu bir memurdu ve gorusmenin ardindan bana; evraklarim arasinda eksik olan motivasyon mektubu ve lise diplomami fakslamam gerektigini soyledi.Nihayetinde 2 gun sonra evraklari faxladim ve islemlerim basladi.

O gunden bu gune konsolosluktan vizem ile ilgili hicbir bilgi talebinde bulunmadim, zira gorusme sirasinda memurun \'4-6 hafta islem suresi\' bilgisinin otesine gecemeyecegimi dusunuyordum.
Ancak zaman azaldi ve 1 Ekim 2012\'de parasini yatirdigim dil kursum baslayacak.

Bu durumda ne yapmaliyim? Kimle gorusup nasil bir bilgi talebinde bulunmaliyim? vs. vs.

Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler.[/quote]

KARDES SIMDI ARTIK KONSOLOSLUK YENI BIR VIZE BASVURU SISTEMI GETIRMIS IDATA DIYE ANKARA ALMAN BASKONSOLOSLUÐUNUN RESMI SITESINE GIR ORADA KISMINDA ANASAYFADA BI NUMARA VAR O NUMARAYI ARA VE ORADAN VIZEN HAKKINDA BIR BILGI ALACAÐINI UMUYORUM DIÐER KONSOLOSLUKLAR BILGI VERIYOR FAKAT ANKARA BIRAZ CINS BIR KONSOLOSLUK PEK BOYLE SEYLERE ILGISI YOK

schill

Mesaj gönderen schill » Sal Eyl 11, 2012 10:31 am

I-data\'nin konuyla hic bir ilgisi yokmus, denedim gordum=)
Yine de onerin icin tesekkurler german.

udemir

Mesaj gönderen udemir » Sal Eyl 11, 2012 10:33 am

sadece schengen vizesi icin mi uygulama konulmus I-data?

schill

Mesaj gönderen schill » Sal Eyl 11, 2012 10:40 am

Sanmiyorum, uzun sureli vizelere de artik buradan randevu aliniyor, ancak benim soruma cevap veremediler.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Eyl 11, 2012 10:53 am

Butun randevular i data dan aliniyor.Kisa donemli vizeler de konsolosluga gitmiyorsun i data buruolarindan hallediliyor.Ama uzun donemli vizeler de konsolosluga gidip gorusme yapiyorsun ayriyetten.

udemir

Mesaj gönderen udemir » Sal Eyl 11, 2012 10:55 am

biz egitim icin gidecek ogrenciler konsolosluk gorusmesine gitmelidir yani dogrumu 15 gun once vize gorusmesine girdim bir okadar sure daha bekleyecegim gibi eger boyle bir sistem bizide kapsiyorsa bos yere bekledik ve bekleyecegiz gibi.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Eyl 11, 2012 11:01 am

Ankara ya ulasim zor ama imkansiz degil.Gun icin de surekli telefon et bir sekil de acacaklar. Olmadi mail at almanca turkce 2 ser tane :) Olmadi gidecegin sehir deki yabancilar polisini ara.

Kilitli