Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Lisans Egitimi icin Dgs ya da diploma Notu

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
nesli

Mesaj gönderen nesli » Cum Eyl 07, 2012 11:36 pm

Arkadaslar Merhaba ,

Ben Turist Rehberligi onlisans mezunuyum . Almanya\'da lisans egitimi almak istiyorum . Forumda uzun sure vakit gecirdim yalniz emin olamadigim cok sey var . Anladiklarima gore universite basvurusu yapmadan once dil kursu kaydi yaptirmam gerekiyor daha sonra universiteden sartli kabul alabiliyorum sanirim. Oncelikle sormak istedigim hangi bolumlerde okuyabilecegim ? Bir danismanlik sirketi ile dunku gorusmemde bana diploma notumun en az 4 olmasi gerektigini , ya da burada lisansa tamamlama icin dgs sinavina girmis ve herhangi bir bolumu kazanmis olmam gerektigini soyledi . Bunu daha once hic duymamistim . Dogrulugu var midir ? ve A dan Z ye yapmam gerekenleri hangi baslik altinda bulabilirim ?

Yardimci olabilirseniz cok minettar olurum . Tesekkurler :|

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cmt Eyl 08, 2012 3:01 am

Merhaba nesli,sitemize hosgeldin.Yazdiklarinin hepsi yanlis bilgiler.Dil kursu kaydi olmadan da Universitelere basvurabilirsin.Diploma notunun da 4 diye kesinlestirilmesi yanlis.Daha dusuk ortalama ile kabul alan arkadaslarimiz var.Dgs sinavina da girmene gerek yok.Senden ricam forumu daha dikkatli incelemen.Ozellikle Almanya\'ya kadar ve Almanya\'da Universite basliklari.Iyi forumlar.

nesli

Mesaj gönderen nesli » Cmt Eyl 08, 2012 1:24 pm

Tesekkur ederim