Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Merhabalar, hallo vs.

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
krmcgty

Merhabalar, hallo vs.

Mesaj gönderen krmcgty » Prş Eyl 06, 2012 6:20 pm

Merhaba. Ben Eskisehir\'den katiliyorum araniza. Dumlupinar Universitesi Makina Muhendisligi 2.sinif ogrencisiyim.

Her zaman icimde olan yurtdisina cikma ve orada yasama aski, bu siteyle beraber kesin bi yola kondu. Tesekkurler herkese. Ama hala soru isaretlerim var, forumda henuz bulamadigim...

Ben burda okulu birakip, direk orada ayni bolumden veya forumda da denildigi gibi en fazla ortak derse sahip diger bolumlerden birinde (eger olursa Bilgisayar Muhendisligi) devam etmek istiyorum okula.

Boyle bi durum mumkun mudur? Zaten mumkunse de, buyuk ihtimalle cogu dersim sayilmayacaktir. Problem yok bunda. Boyle bi durumda sonra hangi asamalari izlemem gerekecek? Cunku diploma okulda.

Son olarak, okula kabul edilmeme durumunda, kendi okuluma harci yatirmadigimdan dolayi
okuldan atilma sansimda var. Bu kisitli sure icerisinde ne yapmam lazim?

Tekrardan tesekkurler yardimlariniz icin simdiden. Iyi forumlar! :)

murat181818

Merhabalar, hallo vs.

Mesaj gönderen murat181818 » Prş Eyl 06, 2012 7:11 pm

Merhabalar aramiza hosgeldin

Okuldan gecici mezuniyet belgesi ile diploma isini halledersin...Almancan varmi yoksa kursa gitmen gerekecek eger almanya da kursa gitmek istiyorsan o zaman Sartli kabul alacaksin Duisburg-essen hanover paderborn gibi uni ler veriyor...

Harc parasini yatirmasan silinmesi lazim kaydinin sorun cikar...
So geht nicht !

krmcgty

Merhabalar, hallo vs.

Mesaj gönderen krmcgty » Prş Eyl 06, 2012 7:23 pm

Hosbulduk, tesekkurler.

Almancam cok az. Orda gitmeyi isterim. Ama eksileri artilari ne olur bilemiyorum benim acimdan, burda kursa gitmeye oranla.

Benim amacim harcimi yatirmadan gitmekti. Ama sanirim olmayacak oyle. En azindan guz donemi harcimi yatiririm sanirim. O zamana kadar da 6 aylik bir boslugum oluyor sanirim (Eger Mart 2013\'te basliyorsa donem gidecegim okulda). Eger oyleyse burada giderim ama yetistirebilir miyim bilemem.

Ve 2.ogretimim ben, bi sorun cikar mi ?

Tesekkurler tekrardan.

murat181818

Merhabalar, hallo vs.

Mesaj gönderen murat181818 » Prş Eyl 06, 2012 7:25 pm

Hicbir sorun teskil etmez..6 ayda butun islemlerini halledebilirisn ama tavsyiem ogrenebildigin kadar almanca ogrenmen...Burada zorluk cekersin
So geht nicht !

krmcgty

Merhabalar, hallo vs.

Mesaj gönderen krmcgty » Prş Eyl 06, 2012 7:32 pm

Hmm. Oyleyse guzelmis. 6 ayda B1\'e gelebilirim sanirim. Biraz altyapi var da.

Acentaya basvurmayi dusunuyorum, tum bu islemler icin. Mantikli bi durum mu sizce ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Merhabalar, hallo vs.

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Eyl 06, 2012 7:57 pm

Sifirdan kazandi belgenle direk bilgisayar muh. sartli kabule basvurabilirsin galiba. Sartli kabul aldigin icin herhangi bir donem zamanin yok.Gidip almanca ogreneceksin cunku.Bu sitenin danismanligi hakkindada bilgi alabilirsin .

krmcgty

Merhabalar, hallo vs.

Mesaj gönderen krmcgty » Prş Eyl 06, 2012 8:53 pm

Oncelikle merhaba eren_f2007;

Dediklerini biliyorum. Tesekkurler.

Peki; ortalama bu durumu etkiler mi? Nasilsa sifirdan baslayacagim gibi bir sey olacak, cogu dersim sayilmayacak. Belki de hepsi. Ortalamanin pek bi onemi var mi bu durumda ?

Tesekkurler..

murat181818

Merhabalar, hallo vs.

Mesaj gönderen murat181818 » Prş Eyl 06, 2012 8:53 pm

[quote]krmcgty tarafindan yazilan metin:

Hmm. Oyleyse guzelmis. 6 ayda B1\'e gelebilirim sanirim. Biraz altyapi var da.

Acentaya basvurmayi dusunuyorum, tum bu islemler icin. Mantikli bi durum mu sizce ?[/quote]

Forumda danismanlik sirketleri adinda bir baslik var yorumumu okursan anlarsin

Iyi forumlar
So geht nicht !

krmcgty

Merhabalar, hallo vs.

Mesaj gönderen krmcgty » Prş Eyl 06, 2012 9:11 pm

Tamam, tesekkurler.