Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt Eyl 03, 2012 7:22 pm

[quote]marijek tarafindan yazilan metin:

arkadaslar merhaba,
nihayet azmim ve cabalarim sonucu vize randevusuna girmis ve burdan sag salim cikmis bulunmaktayim.cuma gunuydu.ve yaklasik bir saatlik sorgulama sonucundaki izlenimler su sekildedir.
once pasaporta damgayi basti ve geri verdi.
ve bir numara verdi ve sonra dediki.
bu numarayi internetten takip et numarayi gorursen vize cikmis demektir.numarayi gormezsen 25 eylulden sonraki ilk gun gel vizeni al.
bunun turkce mealini bana aciklayabilirmisiniz?
adamlarin pasaportu geri vermesinde bi hinlik varmi yoksa normal surec boylemi isliyor?
tesekkur ederim simdiden.[/quote]

Izmir alman konsoslugu degisime gidiyor gibi her gelene vizen cikmasa 25 eylulde gel demek ilgin uygulama ...Hayilrigi ugurlu olsun
So geht nicht !

marijek

Mesaj gönderen marijek » Sal Eyl 04, 2012 11:18 am

[quote]udemir tarafindan yazilan metin:

arkadaslar merhaba,
nihayet azmim ve cabalarim sonucu vize randevusuna girmis ve burdan sag salim cikmis bulunmaktayim.cuma gunuydu.ve yaklasik bir saatlik sorgulama sonucundaki izlenimler su sekildedir.
once pasaporta damgayi basti ve geri verdi.
ve bir numara verdi ve sonra dediki.
bu numarayi internetten takip et numarayi gorursen vize cikmis demektir.numarayi gormezsen 25 eylulden sonraki ilk gun gel vizeni al.
bunun turkce mealini bana aciklayabilirmisiniz?
adamlarin pasaportu geri vermesinde bi hinlik varmi yoksa normal surec boylemi isliyor?
tesekkur ederim simdiden.[/quote]

dostum benim bildigim kadariyla universiteye direk basliyacak ogrenciler icin vizenizi gelip alabilirsiniz diyorlar yani dil hazirlik egitimi almayacaklar icin seninde mi oyle merak ettim..[/quote]
evet direkt mastera baslicam ben.
yani pasaportun geri verilmesi normal mi?

udemir

Mesaj gönderen udemir » Sal Eyl 04, 2012 1:51 pm

tahmin ettigim gibi master\'a direk baslayacak ogrencilere vizelerinin gelip alinmasini soyluyorlar bu sizin icin iyi bir durum belgelerinizde bir problem yoksa vizenizi aldiniz demektir.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eyl 04, 2012 3:45 pm

arkadaslar bugun izmir konsoloslugunu aradim vize islemi hakkinda bilgi almak icin ama telefondaki bey telefondan bilgi veremediklerini soyledi internet sitelerini takip etmemi soyledi, zaten takip ediyorum ama islem hangi asamada daha detayli bilgi istiyorum dedim. internet sitelerini takip etmemi soyledi yine ve onay geldigi anda barkod numarasini sonuclar bolumune girdiklerini soyledi.

simdi asil celiskili kisim geliyo. gecen hafta ilk kez konsoloslugu aradigimda bi bayan cikmisti ve barkod numarami ve ismimi sorup sistemden bakti ve islemin hala devam ettigini soyledi.

bu durumla baska karsilasanlar var mi ?

friedeyes

Mesaj gönderen friedeyes » Sal Eyl 04, 2012 5:37 pm

09.08.2012de istanbuldan yaptigim vize basvurusu,bugun vizemi almamla sonuclandi. forumda da ilgilenenlere tesekkur ederim. vize bekleyenlere de sabir diliyorum

marijek

Mesaj gönderen marijek » Sal Eyl 04, 2012 5:46 pm

[quote]udemir tarafindan yazilan metin:

tahmin ettigim gibi master\'a direk baslayacak ogrencilere vizelerinin gelip alinmasini soyluyorlar bu sizin icin iyi bir durum belgelerinizde bir problem yoksa vizenizi aldiniz demektir.[/quote]

valla eksik bisey yoktu.bakalim bulabileceklermi bisey?:)

marijek

Mesaj gönderen marijek » Sal Eyl 04, 2012 5:47 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

arkadaslar bugun izmir konsoloslugunu aradim vize islemi hakkinda bilgi almak icin ama telefondaki bey telefondan bilgi veremediklerini soyledi internet sitelerini takip etmemi soyledi, zaten takip ediyorum ama islem hangi asamada daha detayli bilgi istiyorum dedim. internet sitelerini takip etmemi soyledi yine ve onay geldigi anda barkod numarasini sonuclar bolumune girdiklerini soyledi.

simdi asil celiskili kisim geliyo. gecen hafta ilk kez konsoloslugu aradigimda bi bayan cikmisti ve barkod numarami ve ismimi sorup sistemden bakti ve islemin hala devam ettigini soyledi.

bu durumla baska karsilasanlar var mi ?[/quote]

sizinki de master mi yoksa Studium mu yoksa dil kursu mu?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eyl 04, 2012 5:51 pm

sizinki de master mi yoksa Studium mu yoksa dil kursu mu?[/quote]

ikinci bachelor benim

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Eyl 04, 2012 6:23 pm

Kesinlikle memurdan memura degisiyor islemler.Sans cok onemli artik ben bunu anladim.Ne kadar oldu sen basvurali ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eyl 04, 2012 6:35 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Kesinlikle memurdan memura degisiyor islemler.Sans cok onemli artik ben bunu anladim.Ne kadar oldu sen basvurali ?[/quote]

aynen memur cok etkili, izmir konsoloslugu alsancaktayken iyi memura denk gelmek kolaydi ama balcovaya tasininca sira sistemine gectiler ve numara yandi mi mecbur gidiyosun :).. tam 6 hafta oldu bugun, 2 hafta sonra kayitlarin sonra gunu

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Eyl 04, 2012 6:44 pm

Anladim artik gelir haber yavas yavas ;)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eyl 04, 2012 7:14 pm

az once babam yabancilar subesine gitti. biz cevabi gondereli olmus baya ve cevabimiz olumlu, burdan herhangi bir sorun yok demisler. konsolosluk bugun cevap vermemis internetten kontrol edin demis ve 2 hafta sonra kayitlarin son gunu deyince biz mail atalim ve siz konsolosluga baski yapin demisler.

bakalim nasil yapicaz :)

iladre

Mesaj gönderen iladre » Sal Eyl 04, 2012 7:31 pm

Merhaba,

Ben de deneyimimi paylasayim. Master egitimi icin vize gorusmesine 9 Agustos gunu gitmistim. Kisa sari sacli, yasli bir Alman hanim ile gorustum. Neden gittigimi (master egitimi icin), ne kadar sure ile gidecegimi (en az 2 yil), okuldan mezun olduktan sonra ne yaptigimi (profesyonel olarak calistigim sirketlerden calisma belgelerimi gosterdim), Almanca bilip bilmedigimi (hic bilmiyorum) ve Almanya\'da nerede kalacagimi (yurt basvuru belgemi gosterdim) sordu.
Pozitif bir gorusmeydi. Dun vizem cikti ve bugun elime ulasti.

Vizem sigortami baslattigim tarihten 2 gun sonrasi baslayacak sekilde 3 aylik cok girisli D tipi.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eyl 04, 2012 7:45 pm

[quote]iladre tarafindan yazilan metin:

Merhaba,

Ben de deneyimimi paylasayim. Master egitimi icin vize gorusmesine 9 Agustos gunu gitmistim. Kisa sari sacli, yasli bir Alman hanim ile gorustum. Neden gittigimi (master egitimi icin), ne kadar sure ile gidecegimi (en az 2 yil), okuldan mezun olduktan sonra ne yaptigimi (profesyonel olarak calistigim sirketlerden calisma belgelerimi gosterdim), Almanca bilip bilmedigimi (hic bilmiyorum) ve Almanya\'da nerede kalacagimi (yurt basvuru belgemi gosterdim) sordu.
Pozitif bir gorusmeydi. Dun vizem cikti ve bugun elime ulasti.

Vizem sigortami baslattigim tarihten 2 gun sonrasi baslayacak sekilde 3 aylik cok girisli D tipi.[/quote]

hayirlisi olsun :) iyi yolculuklar simdiden.. hangi konsolosluktu ?

oguzhan04

Mesaj gönderen oguzhan04 » Çrş Eyl 05, 2012 8:53 pm

[quote]friedeyes tarafindan yazilan metin:

09.08.2012de istanbuldan yaptigim vize basvurusu,bugun vizemi almamla sonuclandi. forumda da ilgilenenlere tesekkur ederim. vize bekleyenlere de sabir diliyorum[/quote]

hayirli ugurlu olsun ben bugun geldim berlindeyim turkiyeye selamlar :D

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Çrş Eyl 05, 2012 9:05 pm

Friedeyes hayirli ugurlu olsun vizen egitim hayatinda basarillar
So geht nicht !

natur06

Mesaj gönderen natur06 » Çrş Eyl 05, 2012 10:32 pm

Herkese Merhaba,

Bundan 4 yil once Almanyaya lisans egitimi icin gittim(turkiyede 4 yillik uni bitirmistim) 1.sene iyiydi sinavlari verdim ancak 2.yil tam gun calismak zorunda kalinca okula gidemez oldum ve 3.yil da atildim.Ben de fazla ugrasmadim zaten usanmistm.Donecegim diye aldirmadim ama sonra biriyle tanistim evlenmeye karar verince vizemi uzatmaya gittim.Yabancilar polisi bana artik ogrenci olmadigim icin 7 aydir illegal kaldigimi soyledi ama resmen evlilik basvurusu uzatti.Amma velakin ozel sebeplerden dolayi evlenmdim ve turkiyeye dondum.6 ayi gecti ve yazmasi uzun surer uzun lafin kisasi ben tekrar almanyadaki uniden kabul aldim.Vizeye basvuracagim.Davetiyeyi bir tanidik yollayacak onu bekliyorum.Okul kaydim 5 ekimde.Endiseliyim cunku disardan manzara hos degil.ordaki polisin vize vermeyecegini dusundum.Bildigim kadariyla ogrenim hakki engellenemez.Ama ben cidden bu defa bitirmek istiyorum.6 ayi gecmesi de iyi cunku ordaki belediyede calisan bir kadinla telefonda gorustum dedi ki 6 ayi gecmisse yeni dogmus gibi olursun...Ne deriniz vize alabilir miyim ya da ne yapmaliyim? Yabancilar polisine Mail atayim diyorum anlatayim herseyi cidden okumak istedigimi ve bana bir sans daha vermesini isteyeyim ne dersiniz?Kadin diyecek simdi kapidan atiyoruz bacadan giriyor bu kiz

Biraz uzun oldu..Sabredip okuyanlara ve yorum yazacak olanlara tesekkur ediyorum..

Herkese kolay gelsin...

Yukardaki yaziyi daha once buraya baska bir baslikta yazmistim...
Ve bugn vize basvurumu yaptim Ankarada..Bloke hesapla ve uni kaydiyla ve diger gerekli evraklarla..Karsima cok tatli bir memur cikti cok guleryuzlu zaten sonunda da kendisine de soyledim bunu..Sadece nasil gecinecegimi sordu sonra da kagit verdi nedenlerimi falan yazmami istedi mudur gorsun bunu ondan sonra vize basvurunu alalim dedi.Bense 3 sayfa yazdim.10 dak sonra cagirdi ve hesaba para yattigina dair makbuzu bir ara birakmami istedi.Sonunda da eger 28 Eylule kadar Almanyadan herhangi bir cevap gelmezse 1 Ekimde gelin vizenizi alin dedi...

Iste boyle..Sanirim olumlu olacak siz ne dersiniz?

marijek

Mesaj gönderen marijek » Prş Eyl 06, 2012 9:53 am

[quote]natur06 tarafindan yazilan metin:

Herkese Merhaba,

Bundan 4 yil once Almanyaya lisans egitimi icin gittim(turkiyede 4 yillik uni bitirmistim) 1.sene iyiydi sinavlari verdim ancak 2.yil tam gun calismak zorunda kalinca okula gidemez oldum ve 3.yil da atildim.Ben de fazla ugrasmadim zaten usanmistm.Donecegim diye aldirmadim ama sonra biriyle tanistim evlenmeye karar verince vizemi uzatmaya gittim.Yabancilar polisi bana artik ogrenci olmadigim icin 7 aydir illegal kaldigimi soyledi ama resmen evlilik basvurusu uzatti.Amma velakin ozel sebeplerden dolayi evlenmdim ve turkiyeye dondum.6 ayi gecti ve yazmasi uzun surer uzun lafin kisasi ben tekrar almanyadaki uniden kabul aldim.Vizeye basvuracagim.Davetiyeyi bir tanidik yollayacak onu bekliyorum.Okul kaydim 5 ekimde.Endiseliyim cunku disardan manzara hos degil.ordaki polisin vize vermeyecegini dusundum.Bildigim kadariyla ogrenim hakki engellenemez.Ama ben cidden bu defa bitirmek istiyorum.6 ayi gecmesi de iyi cunku ordaki belediyede calisan bir kadinla telefonda gorustum dedi ki 6 ayi gecmisse yeni dogmus gibi olursun...Ne deriniz vize alabilir miyim ya da ne yapmaliyim? Yabancilar polisine Mail atayim diyorum anlatayim herseyi cidden okumak istedigimi ve bana bir sans daha vermesini isteyeyim ne dersiniz?Kadin diyecek simdi kapidan atiyoruz bacadan giriyor bu kiz

Biraz uzun oldu..Sabredip okuyanlara ve yorum yazacak olanlara tesekkur ediyorum..

Herkese kolay gelsin...

Yukardaki yaziyi daha once buraya baska bir baslikta yazmistim...
Ve bugn vize basvurumu yaptim Ankarada..Bloke hesapla ve uni kaydiyla ve diger gerekli evraklarla..Karsima cok tatli bir memur cikti cok guleryuzlu zaten sonunda da kendisine de soyledim bunu..Sadece nasil gecinecegimi sordu sonra da kagit verdi nedenlerimi falan yazmami istedi mudur gorsun bunu ondan sonra vize basvurunu alalim dedi.Bense 3 sayfa yazdim.10 dak sonra cagirdi ve hesaba para yattigina dair makbuzu bir ara birakmami istedi.Sonunda da eger 28 Eylule kadar Almanyadan herhangi bir cevap gelmezse 1 Ekimde gelin vizenizi alin dedi...

Iste boyle..Sanirim olumlu olacak siz ne dersiniz?[/quote]

son kismi benimki gibi olmus.bana da 25 eylule kadar internette takip et barkod numarasini,cikmazsa bir gun sonra gel vizeni al dedi.valla bu iyi mi kotu mu henuz karar veremiyorum.ama umutluyum.umarim sizinki de olur.
devam etme konusunda fikrimi sorarsaniz,ben orda okumaktan vazgecmeyin derim.

marijek

Mesaj gönderen marijek » Prş Eyl 06, 2012 10:01 am

arkadaslar merhaba
universiteye kayit icin su belgeler lazimmis:
\'Einzahlungsbeleg uber die Semestergebuhren\'\'
\'\'Kopie der Aufenthaltsgenehmigung\'\'
\'\'Nachweis der gesetzlichen Krankenversicherung\'\'
bunlari nasil alacagim,nerden alacagim konusunda bilgisi olan var mi?

natur06

Mesaj gönderen natur06 » Prş Eyl 06, 2012 11:19 am

Selam,

Marijel tesekkur ederim.Ayni sekilde umarim sizinki de olur
Basarilar ve iyi sanslar herkese...

Kilitli