Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize,yalanlar ya da sacmaliklar

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
brucebruce

Mesaj gönderen brucebruce » Sal Eyl 04, 2012 3:57 pm

Arkadaslar merhaba,
Soyle bir durumla karsi karsiyayim.
Ben 7 Agustosta master ogrenci vizesi icin gorusmeye gittim. Belgelerim cok saglamdi, gorustugum kadin bana belgelerimi yabancilar ofisine gondereceklerini 3 hafta icinde yabancilar ofisinden cevap gelmezse kendilerinin vizeyi dogrudan vereceklerini soyledi.
Gorusmeden 25 gun sonra falan telefon actim vize bolumune kadin bana almanyadan cevap geldi ek evrak istediler dedi, tamam dedim. Son olarak bir iki gun once yabancilar polisine ingilizce mail attim ve su cevabi aldim:
ich kann Sie im Datensatz der Stadt erlangen nicht finden. Damit Ihre Anfrage an die richtige Stelle/zustaendige Sachbearbeiterin weitergeleitet werden kann, stellen Sie Ihre Anfrage bitte noch einmal mit Angabe Ihrer erlangener Adresse an der Sie gemeldet sind.
Bitte geben Sie auch an, wo/bei wem Sie vorgesprochen haben.

Almancasi iyi olan birisi cevirirse iyi olur ama google translate in dedigine gore hakkinizda bilgi bulunamamistir diyor. Almanya\'ya mail atinca ertesi gun alman elciliginden telefon geldi bana.Biz yabancilar polisine belgeleri yolladik ama cevap gelmedi tekrar yollayacagiz dediler,ben de daha onceki konusmamizda cevap geldi ek evrak isteniyor demislerdi dedim.Kadin bana bana verilen bilgi bu iyi gunler dedi.Bu celiskili sacma durumla karsi karsiyayim.Bir fikri olan var mi? Sizce vizemi ne zaman alabilirim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eyl 04, 2012 4:03 pm

dediginiz sekilde belirtilmis, belki yanlis yabancilar polisine mail atmis olabilirsiniz.

Bu numarayi aratip evraklarinizin su anda tam olarak nerde oldugunu sordurtabilirsiniz.

0049 221 758 1216

brucebruce

Mesaj gönderen brucebruce » Sal Eyl 04, 2012 4:09 pm

tesekkurler physiker.Alman elciligi ile yeni bir gorusme yaptim karsimdaki kisi almandi bana cevap geldi dosyanizi tekrar inceletiyorum almanyadan cevap geldi bu hafta icinde bir cevap alacaksiniz dedi kafayi yiyecegim artik celiskilerden.Bana telefon acan kisi ise turk tu.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eyl 04, 2012 4:19 pm

[quote]brucebruce tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar merhaba,
Soyle bir durumla karsi karsiyayim.
Ben 7 Agustosta master ogrenci vizesi icin gorusmeye gittim. Belgelerim cok saglamdi, gorustugum kadin bana belgelerimi yabancilar ofisine gondereceklerini 3 hafta icinde yabancilar ofisinden cevap gelmezse kendilerinin vizeyi dogrudan vereceklerini soyledi.
Gorusmeden 25 gun sonra falan telefon actim vize bolumune kadin bana almanyadan cevap geldi ek evrak istediler dedi, tamam dedim. Son olarak bir iki gun once yabancilar polisine ingilizce mail attim ve su cevabi aldim:
ich kann Sie im Datensatz der Stadt erlangen nicht finden. Damit Ihre Anfrage an die richtige Stelle/zustaendige Sachbearbeiterin weitergeleitet werden kann, stellen Sie Ihre Anfrage bitte noch einmal mit Angabe Ihrer erlangener Adresse an der Sie gemeldet sind.
Bitte geben Sie auch an, wo/bei wem Sie vorgesprochen haben.

Almancasi iyi olan birisi cevirirse iyi olur ama google translate in dedigine gore hakkinizda bilgi bulunamamistir diyor. Almanya\'ya mail atinca ertesi gun alman elciliginden telefon geldi bana.Biz yabancilar polisine belgeleri yolladik ama cevap gelmedi tekrar yollayacagiz dediler,ben de daha onceki konusmamizda cevap geldi ek evrak isteniyor demislerdi dedim.Kadin bana bana verilen bilgi bu iyi gunler dedi.Bu celiskili sacma durumla karsi karsiyayim.Bir fikri olan var mi? Sizce vizemi ne zaman alabilirim?[/quote]

Sizi sehir bilgi kaydinda tanimli bulamiyorum. Basvurunuzun dogru birime/ yetkili kisiye iletilebilmesi icin, sorunuzu bildirdiginiz tanimli adres bilginizle birlikte lutfen tekrar sorunuz.
Lutfen nerede/kimle on gorusme yaptiginizi da soyleyiniz.

%95 cevirisi bu sekilde erlangen kelimesinde takildim sadece

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Eyl 04, 2012 6:26 pm

Vizen yuzde 90 cikti bence;)