Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil kursu icin hizli vize

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Muratergun

Mesaj gönderen Muratergun » Pzr Eyl 02, 2012 12:41 am

Iyi gunler.
Turkiyede insaat muhendisligini bitirdim ve isvicre\'de master icin bir FH ye basvurdum. Benden c2 seviye almanca istediler. Daha once Goethe Institut Istanbul\'da A2.2 derecesini bitirmistim. Yani suan B1e baslayabilecek durumdayim..

Basel\'de yasayan teyzem ve Weil,Freiburgta yasayan dayim-teyzem var. Isvicrede dil kurslari pahali oldugundan mutevelli Almanyada dil kursuna gideyim hem o arada okulla basvuru islemlerini yaparim hatta derslere girer ufak ufak Teknik Almancayi cozerim diye dusunuyorum. Bu arada tatil icin 1 sene sonunda dondugumde Turkiyeye Isvicre vizesine basvururum.. Ama soyle bir sorun ortaya cikti dil kursunu kac gunde alabilirim? 2 Kursla gorustum 2side bu ayin sonunda derslere baslayacaklarini soylediler..

Isvicre\'deki teyzemde kalabilir miyim? sinira yakin oturuyorlar. Garantor olarak Babami mi gostersem(Ev,araba onun uzerine) yoksa 20bin euro gibi bi tutar yatirsam is bankasina yeterli olur mu?

Dil vizesi kac gunde alinir?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Eyl 02, 2012 2:09 am

[quote]Muratergun tarafindan yazilan metin:

Iyi gunler.
Turkiyede insaat muhendisligini bitirdim ve isvicre\'de master icin bir FH ye basvurdum. Benden c2 seviye almanca istediler. Daha once Goethe Institut Istanbul\'da A2.2 derecesini bitirmistim. Yani suan B1e baslayabilecek durumdayim..

Basel\'de yasayan teyzem ve Weil,Freiburgta yasayan dayim-teyzem var. Isvicrede dil kurslari pahali oldugundan mutevelli Almanyada dil kursuna gideyim hem o arada okulla basvuru islemlerini yaparim hatta derslere girer ufak ufak Teknik Almancayi cozerim diye dusunuyorum. Bu arada tatil icin 1 sene sonunda dondugumde Turkiyeye Isvicre vizesine basvururum.. Ama soyle bir sorun ortaya cikti dil kursunu kac gunde alabilirim? 2 Kursla gorustum 2side bu ayin sonunda derslere baslayacaklarini soylediler..

Isvicre\'deki teyzemde kalabilir miyim? sinira yakin oturuyorlar. Garantor olarak Babami mi gostersem(Ev,araba onun uzerine) yoksa 20bin euro gibi bi tutar yatirsam is bankasina yeterli olur mu?

Dil vizesi kac gunde alinir?[/quote]

isvicre konsolosluguna ya da alman konsolosluguna farketmez hangisine dil vizesi icin basvurcaksan digeriyle ilgili bisey soyleme derim cunku almanyada isvicrede kalcaksin der oraya git diyebilir, isvicre de almanyada senin kursun oranin belgesi bizim icin gecerli degil diyebilir.

kafalari karisacaktir ve senin icin negatif bi durum. dil kursu vizesi 3 aydan uzun sureli olan vizedir ve alman konsoloslugunda bunun cikmasi 20 gun de olabilir 60 gun de

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Eyl 02, 2012 9:13 am

Bloke hesap acarsin 8000 euro ile. Dil kursu vizesi problemli. Belli seviye almancan var cok rahat sartli kabul alabilirsin ve ogrenci vizesine basvurabilirsin.

Muratergun

Mesaj gönderen Muratergun » Pzt Eyl 03, 2012 12:10 am

bloke hesap sart mi? 30bin euroluk hesab var. is bankasinda. birde sartli kabul vermiyo isvicredeki okul.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Eyl 03, 2012 8:09 am

Evet sart hesabin bloke edilmis olmasi lazim .Almanya daki okullardan alabilirsin.Dil kursu bitince kayit yaptirmak zorunda degilsin.