Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
oguzhan04

Mesaj gönderen oguzhan04 » Cmt Eyl 01, 2012 1:52 pm

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

Hayirli olsun vizen.Gitmeden once orjinal evraklarini falan yaninda gotur ne varsa.Cikis harci havaalaninda yatiriyosun 15 TL falandi sanirim.[/quote]

yorumlariniz icin tsk. ederim:=)
bu arada orjinal evrak derken neler oldugunu soleyebilirmisiniz cunku benim orjinal belgelerimide fotokopileride konsolosluk aldi??

yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Cmt Eyl 01, 2012 3:09 pm

izmir alman konsoloslugu icin ikametgah belgeleri (anne baba ve ben )askerlik tecil belgesi ve vukuatli nufus kayit ornegi ve adli sicil belgesi almanca tercumesi gerekli mi ? Basta yaziyor hepsi diyeceksiniz ancak bazi arkadaslar yaptirmamis onun icin soruyorum :)

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cmt Eyl 01, 2012 3:26 pm

[quote][quote]oguzhan04 tarafindan yazilan metin:

Hayirli olsun vizen.Gitmeden once orjinal evraklarini falan yaninda gotur ne varsa.Cikis harci havaalaninda yatiriyosun 15 TL falandi sanirim.[/quote]

bu arada orjinal evrak derken neler oldugunu soleyebilirmisiniz cunku benim orjinal belgelerimide fotokopileride konsolosluk aldi??[/quote][/quote]

Lise diplomasi,Uni okuduysan Uni diplomasi,transkript falan iste ne varsa koy bavuluna :) .Konsolosluk orjinal belgeleri almaz bir yanlislik olmasin?

oguzhan04

Mesaj gönderen oguzhan04 » Cmt Eyl 01, 2012 3:39 pm

[quote][quote]oguzhan04 tarafindan yazilan metin:

bu arada orjinal evrak derken neler oldugunu soleyebilirmisiniz cunku benim orjinal belgelerimide fotokopileride konsolosluk aldi??[/quote][/quote]

Lise diplomasi,Uni okuduysan Uni diplomasi,transkript falan iste ne varsa koy bavuluna :) .Konsolosluk orjinal belgeleri almaz bir yanlislik olmasin?[/quote]

hepsini klasor seklinde ayirarak gorevliye verdim 3 klasor biri orjanaller 2 kalsorde fotokopiler herseyi aldilar sadece askerlik tecil belgesini almadilar lise diplomam elimde baskada birsey yok :D

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Eyl 01, 2012 4:58 pm

Vize alan arkadaslara Almanyada egitim hayati boyunca basarilar dilerim...Allah yolunuzu acik etsin
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Eyl 01, 2012 7:10 pm

[quote]yildiz tarafindan yazilan metin:

izmir alman konsoloslugu icin ikametgah belgeleri (anne baba ve ben )askerlik tecil belgesi ve vukuatli nufus kayit ornegi ve adli sicil belgesi almanca tercumesi gerekli mi ? Basta yaziyor hepsi diyeceksiniz ancak bazi arkadaslar yaptirmamis onun icin soruyorum :)[/quote]

Ben olsam ikametgah belgelerini tercume ettiririm gerisini ettirmem;)

german

Mesaj gönderen german » Cmt Eyl 01, 2012 8:00 pm

oguzhan04 vizen hayirli olsun

oguzhan04

Mesaj gönderen oguzhan04 » Cmt Eyl 01, 2012 11:21 pm

[quote]german tarafindan yazilan metin:

oguzhan04 vizen hayirli olsun[/quote]

tsk. ederim darisi bekleyenlerin basina :)

udemir

Mesaj gönderen udemir » Pzr Eyl 02, 2012 2:45 pm

cuma gunu izmirden gorusmeye girdim belgelerimi inceledi neden gittigimi sordu master icin dedim , yurtta mi kalacaksin diye sordu yurtta kalacagimi belirtmistim zaten, banka hesabin acilmis dedi onun disinda pek bisey konusmadi 5 dk falan surdu sonra numara verdi vizen gelince tekrar gelirsin dedi, sizce bu olumlu bir surecmiydi?

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzr Eyl 02, 2012 3:06 pm

[quote]udemir tarafindan yazilan metin:

cuma gunu izmirden gorusmeye girdim belgelerimi inceledi neden gittigimi sordu master icin dedim , yurtta mi kalacaksin diye sordu yurtta kalacagimi belirtmistim zaten, banka hesabin acilmis dedi onun disinda pek bisey konusmadi 5 dk falan surdu sonra numara verdi vizen gelince tekrar gelirsin dedi, sizce bu olumlu bir surecmiydi?[/quote]

Daha ayritnili yazarsan yorum yapabilcegiz..hangi belgeleri goturdunde eklersen
So geht nicht !

udemir

Mesaj gönderen udemir » Pzr Eyl 02, 2012 3:10 pm

universiteden gelen kabul belgesi ve kurs kayit belgesi, bloke edilmis banka hesabi, 6 aylik sigorta, ikametgahlar, mezuniyet belgesi, transkrpt, baslicalari bunlardi eksiksizdi belgelerim.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzr Eyl 02, 2012 3:11 pm

universiteden gelen kabul belgesi ve kurs kayit belgesi, bloke edilmis banka hesabi, 6 aylik sigorta, ikametgahlar, mezuniyet belgesi, transkrpt, baslicalari bunlardi eksiksizdi belgelerim.[/quote]

Himm iyi guzel zaten Izmir bu aralar vize vermede basi cekiyor umarim vizen cikar...Tahminen vizen 6 haftada cikacak.. :D
So geht nicht !

udemir

Mesaj gönderen udemir » Pzr Eyl 02, 2012 3:14 pm

kursum 9 ekimde basliyor yaziyordu zaten fakat bunun ile ilgili hic bir sey sormadi gorusme esnasinda samimi bir havasi vardi bayanin bende sormak istemedim acaba dikkate alirlar mi kursun baslama tarihini?

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzr Eyl 02, 2012 3:16 pm

kursum 9 ekimde basliyor yaziyordu zaten fakat bunun ile ilgili hic bir sey sormadi gorusme esnasinda samimi bir havasi vardi bayanin bende sormak istemedim acaba dikkate alirlar mi kursun baslama tarihini?[/quote]

Yok pek takmazlar..onlar ama 9 ekim biraz zr gibi en kotu 1 hafta kacirisn kursun baslama tarihini o da olmadi telefon acarsin rica edersin kursum basliyor daha hizli olurmunuz diye
So geht nicht !

udemir

Mesaj gönderen udemir » Pzr Eyl 02, 2012 3:16 pm

eyvallah dostum sagol.

yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Pzt Eyl 03, 2012 1:40 am

izmir alman konsoloslugu icin ikametgah belgeleri (anne baba ve ben )askerlik tecil belgesi ve vukuatli nufus kayit ornegi ve adli sicil belgesi almanca tercumesi gerekli mi ? Basta yaziyor hepsi diyeceksiniz ancak bazi arkadaslar yaptirmamis onun icin soruyorum :)[/quote]
u demir ins olumlu cevap gelir . bende izmir de gorusmeye gidecegim . Acaba sorumu cevapla yabilirmisin .yukaridaki belgeler hakkinda .
Tesekkurler

oguzhan04

Mesaj gönderen oguzhan04 » Pzt Eyl 03, 2012 2:07 am

u demir ins olumlu cevap gelir . bende izmir de gorusmeye gidecegim . Acaba sorumu cevapla yabilirmisin .yukaridaki belgeler hakkinda .
Tesekkurler[/quote]

adli sicil kaydi askerlik tecil belgesi senin ikametgah belgeni fln. istemiyorlar baban ile annenin ikametlerini ve vukuatli nufus kayit ornegini tercume ettir ..

birkac sayfa geriye git gorusmemde butun hepsini yazdim sirasiyla onlari toparla yeterli olur umarim en kisa surede vizelerinizi hayirlisi ile alirsiniz ...

marijek

Mesaj gönderen marijek » Pzt Eyl 03, 2012 9:28 am

arkadaslar merhaba,
nihayet azmim ve cabalarim sonucu vize randevusuna girmis ve burdan sag salim cikmis bulunmaktayim.cuma gunuydu.ve yaklasik bir saatlik sorgulama sonucundaki izlenimler su sekildedir.
once pasaporta damgayi basti ve geri verdi.
ve bir numara verdi ve sonra dediki.
bu numarayi internetten takip et numarayi gorursen vize cikmis demektir.numarayi gormezsen 25 eylulden sonraki ilk gun gel vizeni al.
bunun turkce mealini bana aciklayabilirmisiniz?
adamlarin pasaportu geri vermesinde bi hinlik varmi yoksa normal surec boylemi isliyor?
tesekkur ederim simdiden.

udemir

Mesaj gönderen udemir » Pzt Eyl 03, 2012 5:50 pm

yildiz benim belgelerimin tamami almanca tercumeliydi, askerlik durum belgesi ve adli sicil belgesini goturmedim ve istenmedi tercumeler gerekli fakat askerlik durum belgesi ve adli sicil belgesi gerekli degil.

udemir

Mesaj gönderen udemir » Pzt Eyl 03, 2012 5:55 pm

[quote]marijek tarafindan yazilan metin:

arkadaslar merhaba,
nihayet azmim ve cabalarim sonucu vize randevusuna girmis ve burdan sag salim cikmis bulunmaktayim.cuma gunuydu.ve yaklasik bir saatlik sorgulama sonucundaki izlenimler su sekildedir.
once pasaporta damgayi basti ve geri verdi.
ve bir numara verdi ve sonra dediki.
bu numarayi internetten takip et numarayi gorursen vize cikmis demektir.numarayi gormezsen 25 eylulden sonraki ilk gun gel vizeni al.
bunun turkce mealini bana aciklayabilirmisiniz?
adamlarin pasaportu geri vermesinde bi hinlik varmi yoksa normal surec boylemi isliyor?
tesekkur ederim simdiden.[/quote]

dostum benim bildigim kadariyla universiteye direk basliyacak ogrenciler icin vizenizi gelip alabilirsiniz diyorlar yani dil hazirlik egitimi almayacaklar icin seninde mi oyle merak ettim..

Kilitli