Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
stafilokok

Mesaj gönderen stafilokok » Cmt Ağu 25, 2012 6:51 pm

selam arkadaslar, ben de sancarline gibi 2 agustosta vize basvurumu yaptim ve bugun vizem geldi. Tek fark benimki Ankara Alman konsolosluguydu. Darisi bekleyenlerin basina

osman

Mesaj gönderen osman » Cmt Ağu 25, 2012 7:37 pm

(stafilokok) seninki lisans mi master mi? bir de garendor mu bloke hesabi mi? hangi bolumu okudun yada okuyacaksin?

cemal

Mesaj gönderen cemal » Pzr Ağu 26, 2012 12:11 am

slm arkadaslar bir sorum olacakti

bloke hesap onayi ya da iban numarasi gelmeden vizeye basvurulabiliniyor mu?

gorusmede bloke hesapla gidecegimizi soylesek ve hukuk bolumunden bloke hesap actirmak amacli gittigimizde bize verilen belgeyi gostersek oluyor mu acaba ?

oguzhan04

Mesaj gönderen oguzhan04 » Pzr Ağu 26, 2012 2:49 am

[quote]cemal tarafindan yazilan metin:

gorusmede bloke hesapla gidecegimizi soylesek ve hukuk bolumunden bloke hesap actirmak amacli gittigimizde bize verilen belgeyi gostersek oluyor mu acaba ?[/quote]

hukuk bolumunden 20 euro vererek belgeyi onaylatiyorsun daha sonra belgeleri bankaya gonderiyosun dedigin gibi olsa bloke hesabin bi anlami kalmaz onemli olan hesabinda bu paranin bulundugunu gormeleridir bu arada is bankasi hemen hallediyo 3-4 gun suruyor hesap mektubunu mail olarak atiyorlar cikti alip gitmen yeterli olur

stafilokok

Mesaj gönderen stafilokok » Pzr Ağu 26, 2012 8:09 am

[quote]osman tarafindan yazilan metin:

(stafilokok) seninki lisans mi master mi? bir de garendor mu bloke hesabi mi? hangi bolumu okudun yada okuyacaksin?[/quote]

Selam,
Benim ki master olacak. Garantor kullandim ben. Bilgisayar muhendisliginden mezunum, orda Digital Communications master i yapacam

osman

Mesaj gönderen osman » Pzr Ağu 26, 2012 11:06 am

[quote]stafilokok tarafindan yazilan metin:

(stafilokok) seninki lisans mi master mi? bir de garendor mu bloke hesabi mi? hangi bolumu okudun yada okuyacaksin?[/quote]

Selam,
Benim ki master olacak. Garantor kullandim ben. Bilgisayar muhendisliginden mezunum, orda Digital Communications master i yapacam[/quote]

bende makine muhendislikte mezunum. master yapacagim. darmstadt universitesinden red aldim (dil bil medegim icin belirtmisler) bende ogrenci vizesine basvuracasim. gelme olasiligi var mi?

stafilokok

Mesaj gönderen stafilokok » Pzr Ağu 26, 2012 12:16 pm

[quote]stafilokok tarafindan yazilan metin:

Selam,
Benim ki master olacak. Garantor kullandim ben. Bilgisayar muhendisliginden mezunum, orda Digital Communications master i yapacam[/quote]

bende makine muhendislikte mezunum. master yapacagim. darmstadt universitesinden red aldim (dil bil medegim icin belirtmisler) bende ogrenci vizesine basvuracasim. gelme olasiligi var mi?[/quote]

Sen universiteden red aldin dogru anladim degil mi? Su anda master icin kabul edildigin herhangi bi uni var mi? Bnm egitim dilim ingilizce bu yuzden gorusme sirasinda almancayla ilgili hic bi soru sorulmadi ve gorevli zaten zorunlu almanca dersiniz olacakmis ingilizce seviyeniz diye sordu , toefl sonucumu soyledim ok dedi. Eger herhangi bi uniden kabulun yoksa vize vereceklerini sanmam. Tabi burda benden daha tecrubeli arklar var onlar ne der bilmem.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzr Ağu 26, 2012 2:48 pm

[quote]cemal tarafindan yazilan metin:

gorusmede bloke hesapla gidecegimizi soylesek ve hukuk bolumunden bloke hesap actirmak amacli gittigimizde bize verilen belgeyi gostersek oluyor mu acaba ?[/quote]

Sorun cikartabilerl ama blok hesap onayi para yatirdiktan sorna gelir..Isini sansa atma herseyin tamken basvur
So geht nicht !

oguzhan04

Mesaj gönderen oguzhan04 » Pzr Ağu 26, 2012 5:42 pm

Mrb. Arkadaslar 18 gun oldu gun sayiyoruz lutfen banada dua edin ins. kisa surede vizemizi aliriz :ap

osman

Mesaj gönderen osman » Pzt Ağu 27, 2012 12:01 pm

Ben makine muhendislikte mezunum. master yapacagim. darmstadt universitesinden red aldim (dil bil medegim icin belirtmisler) bu red ile dil vizesine basvurursam nasil bir sonuc alirim.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt Ağu 27, 2012 6:54 pm

Ben makine muhendislikte mezunum. master yapacagim. darmstadt universitesinden red aldim (dil bil medegim icin belirtmisler) bu red ile dil vizesine basvurursam nasil bir sonuc alirim.[/quote]

Dil kursu ile ilgili vize vermede zorluk cikariyolar...boyle bir yolda da gidebilirisn sartli kabul alirisn universiteden sonra burada dil kursundan sonra mastere basvurabilrisn
So geht nicht !

ctancil

Mesaj gönderen ctancil » Sal Ağu 28, 2012 12:20 am

23 temmuzda basvurmustum vizeye.. yabancilar dairesiyle gorustum 21 agustosta vizenin sonucunun belli oldugunu, konsolosluga soylendigini onlarla gorusmemi soylediler. Konsoloslukta kavga etmedigim insan kalmadi, konsoloslukla baglantisi olan bi avukat araciligiyla kontak kurdum. HALA ortada bisey yok. Almanlar caliskan durust dedik de yalanmis islerine gelince her sey :) .. tamam araya bayram girdi de almanya dan onay gelmis bana neden yollamazsiniz pasaportu benim kafam almiyor.Yabancilar dairesi zaten ayri bi psikopatti universite ve studentenwerk ayri psikopat.. ingilizce anlar hepsi hic biri almanca dan baska dilde cevap vermez ulan ben zaten almanca ogrenmeye ulkenize geliyorum bana niye almanca yazarsin milliyetcilikleri bizimkiler kadar beter. Herkese buyuk sabir diliyorum su vize surecinde, daha sonraki burokratik islemlerde. ki benimki bisey degil neler var..

osman

Mesaj gönderen osman » Sal Ağu 28, 2012 5:12 pm

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

Ben makine muhendislikte mezunum. master yapacagim. darmstadt universitesinden red aldim (dil bil medegim icin belirtmisler) bu red ile dil vizesine basvurursam nasil bir sonuc alirim.[/quote]

Dil kursu ile ilgili vize vermede zorluk cikariyolar...boyle bir yolda da gidebilirisn sartli kabul alirisn universiteden sonra burada dil kursundan sonra mastere basvurabilrisn[/quote]

hangi universiteden ?

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Sal Ağu 28, 2012 6:38 pm

Dil kursu ile ilgili vize vermede zorluk cikariyolar...boyle bir yolda da gidebilirisn sartli kabul alirisn universiteden sonra burada dil kursundan sonra mastere basvurabilrisn[/quote]

hangi universiteden ?[/quote]

Duisurg essen .paderbon vb.. uni sartli veren 4- tane vadi digerleri aklima gelmedi su an
So geht nicht !

osman

Mesaj gönderen osman » Sal Ağu 28, 2012 7:17 pm

Duisurg essen .paderbon vb.. uni sartli veren 4- tane vadi digerleri aklima gelmedi su an[/quote]

hochschule niederrhein universitesi sartli kabul veriyor mu?

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Sal Ağu 28, 2012 7:32 pm

Duisurg essen .paderbon vb.. uni sartli veren 4- tane vadi digerleri aklima gelmedi su an[/quote]

hochschule niederrhein universitesi sartli kabul veriyor mu?[/quote]

Universiteye mail at ya da sayfasina bakabilirisn ama bence vermiyor diye biliyorum
So geht nicht !

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Çrş Ağu 29, 2012 2:53 pm

53.gunde vizem geldi arkadaslar,1 garantorlu vize reddi sonrasinda,bloke hesapla vizem cikti.

osman

Mesaj gönderen osman » Çrş Ağu 29, 2012 3:05 pm

[quote]mehmetozkan89 tarafindan yazilan metin:

53.gunde vizem geldi arkadaslar,1 garantorlu vize reddi sonrasinda,bloke hesapla vizem cikti.[/quote]

master mi lisans mi? birde hangi bolumde okudun yada okuyacaksin?

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Çrş Ağu 29, 2012 3:10 pm

vizeyi politika masteri uzerinden aldim hannoverden

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Çrş Ağu 29, 2012 3:13 pm

mehmetozkan89 hayirli ugurlu olsun egitim hayatinda basarilar
So geht nicht !

Kilitli