Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DS \'\'Politik\'\' Gazetesine Karsi!

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Şub 13, 2009 12:30 am

Bi kac hafta once avrupa da basilmaya baslanan gazete teror orgutu PKK nin yayin organi... Bilindigi gibi PKK, AB tarafindan terorist organizasyon olarak kabul ediliyor.. Daha once teror orgutunun tv yayin kanali ROJ TV Almanya da yasaklanmisti bildigim kadariyla, sadece danimarka da serbest diye biliyorum veya yayindan kalkti tam emin degilim..

Bugun Duisburg HBF dan gazete alirken dikkatimi cekti, yeni turkce gazete cikmis diye aldim elime en ustte terorist basi apo nun resmi ve altda orgut sempatizanlarinin yaptigi gosteriden bi kac resimler ve yorumlar vardi.. Gazeteyi satan bayide calisan kadina anlattim durumu ilk basta fikir ozgurlugu falan sacmalamaya basladi, ne demek pkk nin teror orgutu oldugunu bilmiyormusunuz bunun fikir ozgurluguyle ne alakasi var diye tepkimi sertlestirince kivirmaya basladi ve " aslinda biz de satmak istemiyoruz ama bize bayilerden geliyor " dedi.. Fakat internet de bu durumu sikayet edersek gazeteyi satmayabileceklerini soyledi..

Simdi bunu nasil yapabiliriz, bi fikri olan var mi ?? ben bu gazeteye kafayi cok fena taktim ve benim oldugum hic bir sehirde o gazete satilmayacak !!! Cok buyuk bi site olmasak bile kamuoyu yaratabilirmiyiz ??

Desteklerinizi bekliyorum..

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Cum Şub 13, 2009 12:39 am

1_) bu gazetenin bi sitesi vardir muhakkak once ise ordan baslicaksin
tuketici koruma gibi bir dernek varsa ona basvur ve burdada bi anket yapicaz kamuoyu elbette olusturabiliriz...

internetten sikayet edebilecegin bir basin kurulusu vardir... muhakkak
hurriyetin ve turkiye gazetesinin burolari varmis frankfurta ve dusseldorfta onlarla konusup onlarin tepki gostermesini saglaabilirsin...
Simdilik bunlar geliyo aklima..

Zamaninda el-kaide adina el brosurleri dagitildigini duymustum manisanin bi ilcesinde
ve mahkemeye basvurulmus ve hersey ortadan kalkmis..

Ayrica biz ne kadar kaldirmaya yasaklattirmaya calissakta bircok basin yayin organi var pkk nin internette buyuk bi camiasi var... ne kadar pkk sitesi hacklensede bitmiyoru... Lise 1 deyken cyber-warriorda mod dum ordan biliyorum...

Almanyada roj tv yasaklandimi bilmiyorum ama danimarkada serbest ve dayim belcikada da yayinlandigini soylejmisti.. Zaten belcikadan yayin yapyor Roj tv...
ve bunun gibi orda da bir cok gazete dagitiliyo yani teror avrupaya kendini cok iyi kabul ettiriyo...

wellboy

Mesaj gönderen wellboy » Cum Şub 13, 2009 12:42 am

picin veletleri iste heryerde bocek gibi uruyolar vercen bocek ilacini geberip gidecek ...kafalilar

ipek

Mesaj gönderen ipek » Cum Şub 13, 2009 12:46 am

Evet ya bende marktkaufda gordum bu kagit parcasindan, cok sinir oldum.
Bide en gorunur yere koymus adiler...
Arkandayim ama nasil olur bilemem...

omier

Mesaj gönderen omier » Cum Şub 13, 2009 12:49 am

almanya da pkk teror orugutu olarak sayiliyor bu kesin .. ama o hainin resimleri turkiyede bile belli bolgelerde secim propagandasi olarak kullaniliyor. turkiyede bu isi yapamiyorsak almanyada nasil yapicaz bilmiyorum.. aklima hic bi fikir gelmedi. imza kampanyasi duzenlesek bile hepimiz ayri sehirlerdeyiz nasil toplancaz.. ama su bebek katillerine bisey yapmadan eli kolu bagli oturmak da cok kotu

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Şub 13, 2009 1:33 am

Alman basin kuruluslarina sikayet dilekcesi yazmakla baslanabilir..
Veya oradaki Turk Basin organlarina durum anlatip onlardanda destek istenilebilir..
Suan en etkili cozum yolu bu gibi..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Şub 13, 2009 3:57 am

bazi ozgurlukcu!! sahislar diyebilir simdi, yasakla nereye varilabilir.. Amacim aslinda yasak degil.. kotu bi ornek ama madem dusunce ozgurlugu var almanya da neden Adolf Hitler in Kavgam kitabi almanya da yasak =)

Turk gazetelerine ise isin acigi guvenmiyorum pek fazla ozellikle bu dogan medya kuruluslarina.. Avrupa ekinde, Turkiye haritasinda dogu kismini kesik veriyorsa zaten olay orda bitmis demektir.. Omerin dedigi dogru, Turkiye de bile meydanlarda yapiliyor ama illegal !!! Avrupa nin terorist olarak tanimladigi orgutun gazetesini sattirip propaganda yaptirmasi mi dusunce ozgurlugu yoksa basitlik mi ??

Iste isyan noktam bu..

gulcantmn

Mesaj gönderen gulcantmn » Cum Şub 13, 2009 10:57 am

:@ Basitlik,piskinlik,haksizlik,vicdansizlik bu boyle gider baskasinin ozgurlugunun basladigi yerde onlarinki biter ...zaten bu dusunce ozgurlugu ne melem biseydir ki hep bizim aleyhimize calisior . Turkiye de bile artik cook ozgurler, almanyada aldiginiz her donerin 50 cent i pkk ya yazisini kaldirali cok olmadi ...Almanlar buna goz yummayi adet edinmis... arkadasim ben anlamam ama hani internet uzerinden imza kampanyalari duzenlenir ya oyle bisey dusunseniz hem yaymak cok daha kolay olmazmi?

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Cum Şub 13, 2009 12:21 pm

Cok basit Gurkan cim sen bana detaylari ver gazete ile ilgili. SIte. gazete ismi, nerelerde satiliyor vs. ben gazeteye bildirir buyuk ihtimalle haber cikmasini saglarim ;) Bu tarz durumlarda kamuoyu olusturmak yerine olusmus kamuoylarindan faydalanmak en iyisidir... :)

ipek

Mesaj gönderen ipek » Cum Şub 13, 2009 1:20 pm

Arkadaslar bu kadar kolay oldgunu dusunmuyorum. Almanya\'da vakiflar kanunuyla bir suru vakifa para aktariliyor devletten. Bence bu gazetelerde para aktarilan vakiflarin uzantilari iste.. Nolucak.
Umarim ise yarar verdiginiz fikirler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Şub 13, 2009 1:20 pm

internet sitesi falan yok gazetenin.. google aradim ama.. gazeteyi bahnhoftaki gazete bayinde gordum.. senin bildirecegin gazete veya hazir kamuoyu ne peki :) sakin aklima gelen seyi yapma da :D

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cum Şub 13, 2009 1:43 pm

Arkadaslar iletisime gecebilecegimiz kisiler var. ornegin bizleri almanyada temsil eden, sozde ermeni soykirimini aldiklari tavirla AB ulkelerine kabul ettirmeyen turk kokenli vekillerimiz var. Onlar sayesinde buyuk prestij elde ettik. Bunlardan biri OÐER TUR Sahibi ve ayni zamanda milletvekili Vural OÐER.
KENDISIYLE TANISMA FIRSATI BULDUM. GENCLERLE COK YAKINDAN ILGILENEN BIRI...
ONA SITE OLARAK EMAIL ATABILIRIZ??????

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Cum Şub 13, 2009 2:26 pm

gurkan elinde kamera ve mikrofon ile bir yeri bastiginda nelerin degisebilecegini bilemezsin ;)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Şub 13, 2009 4:45 pm

simdiye kadar elinde kac defa kamerayla bi yeri bastin deniz :D:p:o

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Mar 08, 2009 2:26 am

kisisel olarak cabaladim biraz.. bi kac yere mail attim.. duisburg bahnhof daki bayi zaten satmak istemiyormus.. onlarla anlasacagim sanirim.. ama sesimi daha genis platformlara duyurabilmek icin genelde su milliyetcilikle siyaset yapan ve bu orgutle savastigini iddia eden dernekten yardim istedim ama bu islere bulasma basina bela acarsin diye kesip attilar.. demekki milliyetcilik kurt gibi uluyup cakallasmak degilmis;) , yurek isiymis birazda..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Nis 30, 2012 3:35 am

Ben bu gazeteleri Essen\'da da ,Dortmund\'da da gormeye basladim.....

Facebook\'da da gruplari var...3000 uyeyiz hepimiz sikayet etmeliyiz face uzerinden irkcilik ve terorist propagandasi yapiliyor diye.

http://www.facebook.com/yeniozgurpolitikagazetesi
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Serhan_

Mesaj gönderen Serhan_ » Pzt Nis 30, 2012 2:38 pm

Politik en azindan gazete olarak devam ediyo. fakat turkiyede artik bi ajanslari var firat haber ajansi.