Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
udemir

Mesaj gönderen udemir » Pzr Ağu 19, 2012 12:50 am

eylulun 13 unde izmir konsoloslugunda gorusmem olucak kursum 9 ekimde basliyor yetisebilir miyim?

ctancil

Mesaj gönderen ctancil » Pzr Ağu 19, 2012 3:12 am

Arkadaslar ben basvurali 26 gun oldu.. hafiften stres yapmaya basladim 30 agustos gibi gitmem lazim cunku.11 gun var topu topu. Sureci hizlandirmak icin ne yapabilirim ? Yabancilar dairesini mi arayayim? Auslaenderbehoerde yani ? essen e gidecegim oradakini mi arayayim?

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzr Ağu 19, 2012 6:41 pm

Kagitlarin gitigi yabancilar polisini arat ....Ama beklemek zorundasin ortalama 6-7 haftada sonuclanir..
So geht nicht !

gallery

Mesaj gönderen gallery » Pzr Ağu 19, 2012 9:05 pm

Herkese iyi bayramlar,

Benim de soyle bir durumum var.Vizeye basvurali 21 gun oldu,henuz bir cevap alamadim ve yarin itibariyle kayit oldugum dil kursu baslamis olacak.
Kursa mail atarak bir sonraki kura ertelemesini yaptim fakat bunu herhangi bir sekilde konsolosluga bildirmedim.

Onlardan gelecek haberi bekliyorum,bu durumda ne yapmaliyim? Gerek gorurlerse onlar benden bu ertelemeye dair belgeyi isterler mi yoksa tarihi gecse dahi,erteletecegimi dusunerek vizeyi verirler mi?

Konsoloslukla bu konuda iletisime gecmeli miyim?

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr Ağu 19, 2012 9:26 pm

[quote]gallery tarafindan yazilan metin:

Herkese iyi bayramlar,

Benim de soyle bir durumum var.Vizeye basvurali 21 gun oldu,henuz bir cevap alamadim ve yarin itibariyle kayit oldugum dil kursu baslamis olacak.
Kursa mail atarak bir sonraki kura ertelemesini yaptim fakat bunu herhangi bir sekilde konsolosluga bildirmedim.

Onlardan gelecek haberi bekliyorum,bu durumda ne yapmaliyim? Gerek gorurlerse onlar benden bu ertelemeye dair belgeyi isterler mi yoksa tarihi gecse dahi,erteletecegimi dusunerek vizeyi verirler mi?

Konsoloslukla bu konuda iletisime gecmeli miyim?[/quote]

konsolostluk kurs baslama tarihinden vize cikis tarihi arasindaki sureye dikkat edecektir bu sure uzun degilse direk vizeyi verirler fakat hemen hemen 1 kurluk bir sure gecmisse aradan senden kurs tarihini yenilemeni isteyerek gerekli evragida isteyeceklerdir..aramana gerek yok daha soyle bi 35gun kadar olsun..konsolosluk senden daha fazla biliyo kursunun basladigini . :)
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

gallery

Mesaj gönderen gallery » Pzr Ağu 19, 2012 9:38 pm

:) Cevap icin tesekkurler.

Burada A1\'i bitirmistim zaten,kayit oldugum kurs A2 ve yarin basliyor.Umarim kaydin gecmis vs... diye ugrastirmazlar.

Tekrar herkese iyi bayramlar,saygilar

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr Ağu 19, 2012 9:50 pm

[quote]gallery tarafindan yazilan metin:

:) Cevap icin tesekkurler.

Burada A1\'i bitirmistim zaten,kayit oldugum kurs A2 ve yarin basliyor.Umarim kaydin gecmis vs... diye ugrastirmazlar.

Tekrar herkese iyi bayramlar,saygilar[/quote]

ugrastirilcak bisey yok burada,yasanan bir durum ztn :) saol sanada..
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

ctancil

Mesaj gönderen ctancil » Pzt Ağu 20, 2012 11:43 am

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

Kagitlarin gitigi yabancilar polisini arat ....Ama beklemek zorundasin ortalama 6-7 haftada sonuclanir..[/quote]

Tamam tesekkurler :)

oguzhan04

Mesaj gönderen oguzhan04 » Prş Ağu 23, 2012 2:50 pm

[quote]oguzhan04 tarafindan yazilan metin:

Mrb. arkadaslar istanbul alman konsolosluguna dil+egitim vizesi basvurusunda bulundum yani vize bekleyenler kervanina katilmis bulunuyorum gorusmeyi anlatayim randevu gunu geldi catti:) sabahin korunde cikip gittik cok heyecanliydim kapidaki gorevli yonlendirdi iceri girdim ups den poset aldiktan sonra belgeri duzenleyen gorevli cagirdi elimdeki butun belgeleri aldi bazilarini ayirdi gerekli olan belgeri teker teker zimbalayip siraladiktan sonra geri verdi ve gorusme icin sira alip gel dedi bende hemen sira alip yanina gittim belgelerin uzerine pasaportu 60 euro ve sira numarasini koyup verdi oturup sirami beklemeye basladim yaklasik 15 dk bekledikten sonra siramin geldigini gordum usulca iceri girdim := ) iceride guzel genc bir bayan vardi mrb. dedi bende heyacanli bir sekilde mrb. dedim belgeri istedi alttan uzattim aldi ve incelemeye basladi hatirladigim kadariyla aldigi belgelerin hangileri oldugunu yaziyorum
1.)vize basvuru formu + pasaport + biometrik resim + 60 euro
2.)universite sartli kabul belgesi
3.)9 aylik ucreti pesin odenmis dil kursu belgeleri
4.)isbank 7.908 euro bloke hesap belgesi
5.)lise transkript almanca tercumeli
6.)osym kazandi belgesi onayli ve tercumesi
7.)noter onayli almanca tercumeli lise diplomasi
8.)seyahat sigortasi
9.)vukaatli nufus kayit ornegi ve tercumesi
10.)anne ve babaya ve kendime ait ikametgah
11.)iyi niyet mektubu almanca ve turkce
12.)saydigim belgelerin ikiser fotokopileri
daha sonra belgelere bakarak surekli bilgisayara birseyler yazdi annen ve kardeslerin nerde yasiyo turkiyede dedim baban nerde yasiyo diye sordu almanya dedim kac yildir orda diye sordu 15-16 yil oluyo dedim nerde kalacaksin dedi amcamda kalcam dedim neden babanla kalmak istemiyorsun diye sordu amcamla daha iyi anlasiyoruz dedim nedenini bilmiyorum ama gulumsedi:) sonra bilgisayara yine birseyler yazmaya devam etti almanca biliyomusun dedi hayir ama ogrenmeye yeni basladim dedim almanca birseyler sordu sizi anlamadim dedim ztn almanca bilmeden gidebilecegimi fln. soyledi daha sonra yine bilgisayara bilgilerimi girmeye dvm etti daha sonra vize basvuru formunun uzerinde pilot kalemle birseyler yazdi sonra ustten bir iki kagit yirtti belgelerimin arasina sikistirdi ne oldugunu goremedim :) yazdigi notuda okuyamadim :) isleminiz bitti gidebilirsiniz dedi bende tsk. ettim ve ciktim simdi 10 gun oldu halen haber yok bana danismanin sorulacak dedigi hicbir soru sorulmadi ztn gorusme en fazla 10 dk fln surdu sizce dedikleri sorularin sorulmamasi normalmi vizemi verirlermi verirlerse nekadar surede verirler 10 gun gecti belgelerim yabancilar polisine gonderilmismidir red gelme surecini atlatmismiyimdir? bu yolda herkes gibi cok zorluk cektim millet surekli almanci ne zaman gidiyosun diye soruyor adami bunalima sokuyorlar:D nasil duydular anlamadim sanki milletin derdi biz olmusuz :) tecrubeli olanlardan tahmin yurutmelerini rica ediyorum ve insallah ALLAH hayirli bir sonuc almam icin yardimcimiz olur evet dostlarim bir gorusmenin daha sonuna gelmis bulunuyoruz vize gunlugumu burda noktaliyorum :) saat sabah 04:48 uyku tutmuyor umarim uykulu kafayla yanlis birsey yazmamisimdir forumda yardimlasan bizimle bu yolda sikintilarimizi paylasan deger verip yorum yazan herkese simdiden cok tsk ederim...[/quote]

Mrb. Arkadaslar 15 gun oldu halen haber yok yorumlarinizi bekliyorum :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Ağu 23, 2012 7:45 pm

Ben 25 demisim ;) Cok panik yapiyor gibisin ama normal tabi.1 hafta daha bekle sonra yabancilar polisini arattir;)

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Prş Ağu 23, 2012 8:25 pm

oguzhan04 vize gorusmen gayet guzel gecmis ama kisa surmus benimde kisa surmustu ilk gorsemem malesef red gelmisti ama gorsme esnasinda birkac not yazip sikitirmalari soru isareti var ama temkinli olmanda fayda var...Amcanin yaninda degilde yurt deseydin dha guzel olurdu ders calisma ortami felan orada deseydin...Ama yinede guzel herseyin hayirlisi olsun umarim vizen cikar
So geht nicht !

oguzhan04

Mesaj gönderen oguzhan04 » Cum Ağu 24, 2012 12:11 am

oguzhan04 vize gorusmen gayet guzel gecmis ama kisa surmus benimde kisa surmustu ilk gorsemem malesef red gelmisti ama gorsme esnasinda birkac not yazip sikitirmalari soru isareti var ama temkinli olmanda fayda var...Amcanin yaninda degilde yurt deseydin dha guzel olurdu ders calisma ortami felan orada deseydin...Ama yinede guzel herseyin hayirlisi olsun umarim vizen cikar[/quote]

oncelikle yorumlariniz icin tsk.
sana kac gun sonra red gelmisti daha sonra tekrar basvurdunmu ? kac gunden sonra red gelme olasiligi azalir ?

friedeyes

Mesaj gönderen friedeyes » Cum Ağu 24, 2012 12:22 pm

merhaba arkadaslar. berlin basliginda sordugum soruyu bir de burada daha detayli sormak istedim, belki daha guncel olabilir bu baslik diye. 09.08.2012de istanbuldan basvuru yaptim, yuksek lisansa kabul edildim diye. su an belgelerim berlindeymis. okul vizemin fotokopisini posta ile, zaten yalvar yakar uzattirdigim son kayit tarihine gormek istiyor, bir haftam kaldi. sizce ne yapsam ben? o kadar bloke hesap actir falan filan bosa gidecek diye korkuyorum kaydimi iptal ederlerse. zaten gidis tarihimi okul baslangic tarihinden 2hafta sonra yazmisim yanlislikla.fax cektim, mail attim konsolosluga bu yanlisi bildirmek icin ama bana geri donen olmadi. kosturmaktan da beklemekten de perisan oldum artik. berlini arasam ingilizce konusurlar mi? LABO Berlin 030/90269 - 0 030/90269 - 4099 Landesamt fur Burger- und Ordnungsangelegenheiten ?? simdiden onerileriniz icin cok tesekkur ederim

GK

Mesaj gönderen GK » Cum Ağu 24, 2012 3:00 pm

okula mail at durumu anlat zaman verebilirler,
mesela banada staj belgesi lazimdi daha turkiyeden gelmedigi icin 1 hafta uzattilar kayit tarihini.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Ağu 24, 2012 3:27 pm

[quote]oguzhan04 tarafindan yazilan metin:

oguzhan04 vize gorusmen gayet guzel gecmis ama kisa surmus benimde kisa surmustu ilk gorsemem malesef red gelmisti ama gorsme esnasinda birkac not yazip sikitirmalari soru isareti var ama temkinli olmanda fayda var...Amcanin yaninda degilde yurt deseydin dha guzel olurdu ders calisma ortami felan orada deseydin...Ama yinede guzel herseyin hayirlisi olsun umarim vizen cikar[/quote]

oncelikle yorumlariniz icin tsk.
sana kac gun sonra red gelmisti daha sonra tekrar basvurdunmu ? kac gunden sonra red gelme olasiligi azalir ?[/quote]

Bana 1 hafta icinde red geldi...tekrar basvurdum ve vizei aldim...Kisisel memurun verdigi sonuc oldugundan hayir aldim..ayni kagitlarla tekrar basvurdum...red gelme suresi bazen 1 gun bazen 1 ay bazende 3 ay sonrada gelir...
So geht nicht !

osman

Mesaj gönderen osman » Cum Ağu 24, 2012 3:44 pm

arkadaslar konsolosluk vize kararini verirken master yapacak bolum (tip, makine muh. ,hukuk gibi) etkili oluyor mu?

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Ağu 24, 2012 3:51 pm

Ilaki onemli oluyor boyle bir anlayis var ege zor bolumu kazanmisan birde iyi bir universiteyse vize vermede zorluk cikarmazlar...Bolumun iyi olmasi lazim ve bolum hakkind da bilgiye ihtiyacin var cunku soru soruyolar
So geht nicht !

Hayalperest

Mesaj gönderen Hayalperest » Cmt Ağu 25, 2012 3:37 pm

Arkadaslar istanbul konsoloslugundan 02.08.2012 tarihindeki basvurum ve bugun 25.08.2012 vizem geldi.darisi bekleyenlerin basina

osman

Mesaj gönderen osman » Cmt Ağu 25, 2012 4:13 pm

(sancarline) seninki lisans mi master mi? bir de garendor mu bloke hesabi mi?

Hayalperest

Mesaj gönderen Hayalperest » Cmt Ağu 25, 2012 5:16 pm

lisans und blocke konto

Kilitli