Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap ve Vize oncesi ikamet sorunu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Legend

Mesaj gönderen Legend » Pzr May 27, 2012 10:59 pm

Merhaba Arkadaslar,

Ben onumuzdeki gunlerde bloke hesap icin basvuracagim ve ilerleyen zamanlarda da vize icin basvuru da bulunacagim. Benim henuz Almanya\'da kalacagim yer belli degil.

Bu basvurularimi yapmadan once kesinlikle belli olmasi gerekiyor mu yoksa basvurular sonrasinda konaklamayi ayarlamam mumkun mu?

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzr May 27, 2012 11:19 pm

Bloke hesap icin zaten banka\'ya adres gosterilir normal sartlarda , baska cikar yolu var mi bilmiyorum ama , bence yoktur. Cunku sen o bankaya 8000 euro yatiracaksin ve adresin olmayacak :) Kulaga komik geliyor.

Vize icin Konsolosluga gittigim de bana en cok ev adresim uzerinden soru gelmisti , bazi sorulari ; o adreste kalanlar neyin oluyor , nerden taniyorsun, kac kisiler ? vs. vs.

Diyecegim o ki adresi bulman senin icin olmazsa olmaz , eger ev falan yoksa ,en kotu ihtimalle Studentwerk(Yurt) \' e basvurursun ve bi adresin olur. Ben yurtta kalmiyorum o bakimdan tam ayrintilarini bilmiyorum, burada o konuda bilgisi olan arkadaslar var.

Kolay gelsin !

Legend

Mesaj gönderen Legend » Pzr May 27, 2012 11:41 pm

Verdigin bilgiler icin cok tesekkur ederim.

Bu konuda bilgisi olan ve tecrubeli olan arkadaslar yardim ederseniz sevinirim.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzt May 28, 2012 12:02 am

Adres olarak gercekten kalacaksan eger okul yurtlarini gosterebilirsin.Basvuru yaptigina dair belge isteyebilirler belki,ama sikinti cikmaz. Ben kursun yurdunda kalacagimi soylemistim konsolosluga ve baska birsey sormamislardi bu konu hakkinda.

Legend

Mesaj gönderen Legend » Pzt May 28, 2012 12:18 am

Bende oncelikle ozel bir dil kursuna gidecegim ve dil kursunun yurdunda kalacagim gibi ama vizeye kadar yurt isini halletmis olamam.

Sonuc olarak yazili olarak bir belge yerine sozel olarak ifade etsem sorun olmaz o zaman oyle mi?

salvador_

Mesaj gönderen salvador_ » Pzt May 28, 2012 1:36 am

Bende yazili belge gerekmemisti. Akraba yanimda kalacagimi soylemistim, tabi adresi de. Gidecegin yer belirli olmali bunu kesinlikle soracaklar. Eger bir yakininin yanina gidiyorsan evde kac kisi kaldigi da onemli. Burada metre kareye gore kisi sayisi hesaplaniyor. Almanya\' ya gidince de zaten belediye de ikamet kaydini yaptirman gerekecek.

friedeyes

Mesaj gönderen friedeyes » Çrş Ağu 15, 2012 7:52 pm

ben kalacak yer ayarlamadigimi yuksek lisans ogrencisi icin mumkunse yurt basvurusu yapacagimi yoksa oda kiralayacagimi soyledigimde pek tepki vermediler, ustune cok gitmediler