Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

dsh siz universite girmek

Bayern eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
onra

Mesaj gönderen onra » Sal Haz 12, 2012 7:24 pm

selam arkadaslar bayernde bildiginiz dsh siz kabul veren fh veya uni varmi? (b2 seviyesinde olanlar icin)

technonur

Mesaj gönderen technonur » Sal Haz 12, 2012 7:28 pm

bayernde dsh 1 ile kabul eden fh rosenheim ve fh augsburg var

onra

Mesaj gönderen onra » Sal Haz 12, 2012 8:03 pm

hic dsh sinavina girmeden alan var mi? yada sinavi 6 ay sonra yapabilecegimiz su an sinava girmek icin yeterli bilgi yok girsekte kazanamicaz bir sonraki semesteri beklemekte zaman kaybi olucak 2-3 ay icersinde ne kadar hizli almanca ogrenilir oda basli basina bir sorun

muhammet

Mesaj gönderen muhammet » Sal Haz 12, 2012 8:37 pm

Kardes bir sonra ki semester i falan beklemeyi zaman kaybi olarak degerlendirme...Sana Dsh siz kabul verseler dahi...Dersleri nasil basaricaksin ? Otur adam gibi almancayi ogren sonra basla okuluna bir parca almancayla ne ilk semesterdeki derslerini gecebilirsin nede Dsh calismaya zamanin kalir...Ayni sekilde kotu bir almancayla okula baslaman cok buyuk motivasyon kaybina neden olur...Buda derslerini sosyal hayatini etkiler...Benim almanca kursu yapanlara hep tavsiyem...Dil kursu zamanlarini sonuna kadar, verimli kullansinlar ve Sinavi oyle verip okula baslasinlar...Okul hayati oyle hesap ettigin gibi 1 donem once kayit olursam 1 donem erken bitiririm mantigi ile islemiyor malesef...Aksine ne kadar iyi baslarsan o kadar iyi, erken bitirirsin...Umarim bir fikir vermistir...

onra

Mesaj gönderen onra » Sal Ağu 14, 2012 12:39 am

kardes alamicam diye korkuyordum Allaha cok sukur dsh2 yi aldim uniden de kabulum geldi darisi diger arkdaslarin basina