Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Slm dostlar..tanisalim :)

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
gozde

Mesaj gönderen gozde » Prş Ağu 09, 2012 8:28 pm

Ben gozde herkese mrb.Turkiyedeki bu sinav cabalarimin bosa cikmasiyla bu sene almanya yazmak istedim yurtdisinda okumak bnm cocukluk hayalimdi vede hep ole kalacak heralde :( Bugun bir danismanliga ziyarete gittik.Adamlar deli para istiyorlar danismanlik icin binbesyuz tl kadar..Bide berlinde bir hazirlik kursu ucretleri verdiler bunu duyan babam odeyemem ben bunu deyip kestirdi atti hayallerim suya dustu burda almanyada okuyan arkadaslar gibi sansli olamayacagim kiymetinizi bilin okulunuzun he :) Hep mimar olmak istedim ama turkiyede kazanamadim zekam yok napim..2010 senesinde fizik(ing) bolumune yerlestim ben bu almanyada bir avantajmis yerlestirmenin iki yil gecerliligi varmis bir sevindim mimar olabilecegim icin ama bugun o danismanlikla yapilan gorusme sonucu mahvoldum universite bnm icin yalan oldu anlayacaginiz bende son care hicbir fikrim olmadigi halde basvurumu kendim yapayim danismana para odemeyelim bari dedim ama nerde onuda basaramadim ne form var elimde nede almancam napcagimi bilmiyorum cok kotu durumdayim.Bu senede kktcde piskoloji kazandim.Avusturya istiyordum ama basvurulari kacirdim oda olmadi bu sene kapilar bir bir yuzume kapandi.Iste kisaca beni tanidiniz.Ricam eger bana basvuru konusunda yardim edebilecek birileri varsa allah rizasi icin yardim etsin lutfen..

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Prş Ağu 09, 2012 8:37 pm

Merhaba Gozde, aramiza hosgeldin. Umarim hayallerine kavusursun. Iyi forumlar :)
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Prş Ağu 09, 2012 8:40 pm

Oncellikle hosgeldin forumumuza forumu bol bol arastirirsan emin ol hersey bulabilrisin

Daninlik konusunda sirketlerden uzar dur verecegin parana yazik ila ki istiyorsan siteyi onerebilirim her konuda yardimci olunur sana burada...

Sorullarinida lutfen iyice arastirdiktan sonra sor :D cevablayan cok kisi olur merak etme ( once de ben )
So geht nicht !

gozde

Mesaj gönderen gozde » Prş Ağu 09, 2012 8:56 pm

Ben dogru yer neresi bilmiyorum.Basvuru yapmam gerek zaman geciyor ama napacagimi bilmiyorum sorunda burda.Danismanliktan istesemde yararlanamiorum babam vermem o kadar para diyor..

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Prş Ağu 09, 2012 9:26 pm

siteyi iyice arastirman lazim hersey yaziyor.. :D :D :D
So geht nicht !

senseilord

Mesaj gönderen senseilord » Cmt Ağu 11, 2012 10:19 am

Bende bir danismanlik sirketine gittigimde banada baya yuksek bir miktar cikardilar(7900 euro sirf almanca kursu icin) Almanca kursu icin baska bir danismanlik sirketine gittim ordada aylik 150 euro dediler yani tek bir sirket ile kalma baya bir arastir.

mehmet kaynak

Mesaj gönderen mehmet kaynak » Cmt Ara 22, 2012 10:13 am

Arkadaslar butun sorulariniz icin yardimci olabilirim. :))

TOLGA817

Mesaj gönderen TOLGA817 » Cmt Ara 22, 2012 5:57 pm

Aramiza hosgeldin mehmet..

h0oney

Mesaj gönderen h0oney » Cmt Şub 09, 2013 4:40 pm

Gozdecim eger hala istiyorsan durum vahim degil. Danismanlik ucretini dert etme basvuru isi kolay. Onemli olan orada nasil gecineceksin kurs parasi kalacak yer vs. Egitimin icin bazi seylerden feda etmen gerekiyorsa edeceksin artik :) bu arada bazi universitelerin basvuru suresi yok istedigin tarihte basvurunu yollayabilirsin.

tunahan

Mesaj gönderen tunahan » Cum Mar 01, 2013 1:32 pm

Merhabalar ben Tunahan

Onlisans mezunuyum Van YYU Ercis Meslek Yuksek Okulu elektrik bolumunu bitirdi. sinavlara girdim lakin Dgs\'den elektrik muhendisligi puani cok yuksek kazanamadim. Turkiyede ozel okumayi dusundum oda dudak ucurtacak cinsten fais fiyatlar onume serdiler. Suan bu site sayesinde Almanyada yeniden muhendislik okumaya karar verdim. Gerekli belge ve dokumanlari danismanlik hizmetine yolladim 3,4 hafta oldu ve dun yoneticiden bir mesaj aldim Universite Teyit\'in geldi diye. . . Sevindim ama ; bundan sonra ne yapmaliyim vize islemleri icin onay mektubunun olmasi gerekmezmi ? universite kabul belgesi olmadan vizeye baslarlarmi? Aslinda yoneticiye bildirdim diye mektubu email oluyla yollayin diye suan bir ses yok bu konu hakkinda detayli bilgisi olan varsa cevap yazarsa sevinirim .... Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Mar 01, 2013 2:17 pm

hosgeldin.

universiteden kabul alma ve vize sureci iki farkli surectir. vize icin finansman olarak almanyada akraban veya tanidigin yoksa 8000 euro gibi bi ucreti bastan yatirman lazim. bu para senin, bi yere vermiyosun. konaklama, yeme icme..vs icin harcicaksin almanyaya gelince ama bastan almanyada bankada gostermen lazim. almanyada akraban veya tanidigin varsa bu miktari gostermek zorunda degilsin.

ucretlerden konu acilinca dile getireyim dedim.

forumu iyi arastirman lazim. almancasi olmadan bu forum sayesinde vize alan cok kisi vardir. forumu iyi arastir, anlamadigin yerleri sorarsan cevaplariz. kolay gelsin.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Mar 01, 2013 2:21 pm

[quote]tunahan tarafindan yazilan metin:

Merhabalar ben Tunahan

Onlisans mezunuyum Van YYU Ercis Meslek Yuksek Okulu elektrik bolumunu bitirdi. sinavlara girdim lakin Dgs\'den elektrik muhendisligi puani cok yuksek kazanamadim. Turkiyede ozel okumayi dusundum oda dudak ucurtacak cinsten fais fiyatlar onume serdiler. Suan bu site sayesinde Almanyada yeniden muhendislik okumaya karar verdim. Gerekli belge ve dokumanlari danismanlik hizmetine yolladim 3,4 hafta oldu ve dun yoneticiden bir mesaj aldim Universite Teyit\'in geldi diye. . . Sevindim ama ; bundan sonra ne yapmaliyim vize islemleri icin onay mektubunun olmasi gerekmezmi ? universite kabul belgesi olmadan vizeye baslarlarmi? Aslinda yoneticiye bildirdim diye mektubu email oluyla yollayin diye suan bir ses yok bu konu hakkinda detayli bilgisi olan varsa cevap yazarsa sevinirim .... Tesekkurler[/quote]

yasal olarak kabul belgen olmadan da vize alabilirsin. bu sekilde birkac kisi de var vize alan ama cok dusuk bi ihtimal. belki 50 kisiden 3-5 ine bu sekilde vize veriyolardir. kabul belgesi isleri daha cok kolaylastiriyo.

mkaynak

Mesaj gönderen mkaynak » Pzt Mar 04, 2013 1:19 pm

Arkadaslar Almanya da Konservatuar okuyan kimse varmi acaba?

Yenetek sinavlari nasil acaba merak ediyorum :)

tskler simdi den :))