Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

harcsiz Pasaport hakkinda

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Çrş Ağu 08, 2012 5:34 pm

merhaba
ben bugun harcsiz pasaport icin vergi dairesine basvuru yaptim ancak mudur bana senin bu kabul belgen sadece dil kursu icin ve sana harcsiz pasaport veremem dedi.belgede dil kursuna kabul edildigim ve kurstan sonra ekonomi bolumune basvurabilecegin yaziyor. Altinda da bir not var \'bu belge sadece dil kursu icin gecerlidir \' Bu sekilde harcsiz pasaport alan varmi ? Hangi vergi dairesinden aldi ? Ben bu isin sonuna kadar gidecegim . Ancak bu konuda hakli miyim onu ogrenmek istiyorum.
Cevaplariniz i bekliyorum .

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Ağu 08, 2012 6:06 pm

Daha once duymamistim biraz arastirdim.Bir kere ogrenci belgesi alman gerekiyor.Sartli kabulle gidiyorsan alabilmen icin de okula gitmen gerek diye biliyorum.Yani ogrenci belgen yok.Hadi oldu diyelim bunu noterde tasdik ettireceksin 70 80 lira tutacak diger masraflarla neredeyse 2 yillik harca yakin para tutuyor bence hic ugrasma.

yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Çrş Ağu 08, 2012 9:34 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Daha once duymamistim biraz arastirdim.Bir kere ogrenci belgesi alman gerekiyor.Sartli kabulle gidiyorsan alabilmen icin de okula gitmen gerek diye biliyorum.Yani ogrenci belgen yok.Hadi oldu diyelim bunu noterde tasdik ettireceksin 70 80 lira tutacak diger masraflarla neredeyse 2 yillik harca yakin para tutuyor bence hic ugrasma.[/quote]

yani vermemek icin elingen geleni yapiyorlar. parasi neyse verirriz artik:) ben 1 yillik alsam sorun cikarmi vizede? yani vize cikincaya kadar 10 ayi falan kalir muhtemelen. ????

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Ağu 08, 2012 11:29 pm

Buyukelciligin sayfasinda en az bir yil gecerli pass. olmasi gerektigi yaziyor.O kadar masraf yapiyorsun 100 200 gozune gozukmemesi lazim;)