Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantor ve vize hakkinda

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Ağu 07, 2012 5:04 pm

Ankara bilkentdeki OSYM burosundan alabilirsin ankaradaysan.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Sal Ağu 07, 2012 6:07 pm

[quote]marijek tarafindan yazilan metin:

valla hesap acik deil.bir onceki iletide de belirttigim gibi \'\'eger acik olsaydi almanyadan biri yatirsa olur mu \'\' seklinde olmaliydi.
ama strese girdim biraz.cunku yaklasik bir aydir kabul almak icin ugrasiyordum.[/quote]

Trden yazismalar falan filan oldugu icin ortalama 15-20 gun suruyor hesap acma islemleri , sonrasinda daha para yatiracaksin ve yatirildigina dair bankadan mail gelecek o cok bekletmisti beni , hesapla artik kac gunun gidebilecegini...Bazi arkadaslar yatirildi dekontunu goturuyor , ama soyleyeyim benimki kabul edilmedi,yatirildigina dair hesabi goturmustum bankanin maili degildi , yalniz kadin islemi yapti tabii , en gec 15 gun sonra getirirsin ben belgelerini yabancilar polisine gonderiyorum dedi.. Cunku paranin yattigini gordu orada..

Bu arada hesabini 1 gunde actirmak istiyorsan , tek caren bizzat kendin almanyada bulunup yapacaksin bu islemi :) hemen aciyorlar , ertesi gune de yatirabilirsin. 2 gun :)

makay

Mesaj gönderen makay » Çrş Ağu 08, 2012 5:04 am

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Merhaba, vize konusunda kimse garanti veremez ama bloke hesap ve b2 seviyesin de almancan varken cok zorlanacagini sanmiyorum.

Ama cok hizli davranmalisin 20 eylule yetismen zor gozukuyor.[/quote]

Eren 20 eylule zor yetisirsin derken neyi kastettin.? vizeyi mi ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Ağu 08, 2012 9:37 am

evet;)

marijek

Mesaj gönderen marijek » Çrş Ağu 08, 2012 10:00 am

arkadaslar merhaba.cuma gunu ankara alman konsoloslugunda randevum var.ISbank GMBH dan mail ile aldigim formlari doldurup imzalamam lazim bloke hesap acmak icin.yardimci olabilirmisiniz.almanca anlamadigim yerler var.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Ağu 08, 2012 11:32 am

arkadaslar merhaba.cuma gunu ankara alman konsoloslugunda randevum var.ISbank GMBH dan mail ile aldigim formlari doldurup imzalamam lazim bloke hesap acmak icin.yardimci olabilirmisiniz.almanca anlamadigim yerler var.[/quote]

hic oyle bi form doldurmadim ama nereleri anlamadiysan almanca olarak yazarsan turkcesini soyleyip yardimci olmaya calisirim

marijek

Mesaj gönderen marijek » Çrş Ağu 08, 2012 1:59 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

arkadaslar merhaba.cuma gunu ankara alman konsoloslugunda randevum var.ISbank GMBH dan mail ile aldigim formlari doldurup imzalamam lazim bloke hesap acmak icin.yardimci olabilirmisiniz.almanca anlamadigim yerler var.[/quote]

hic oyle bi form doldurmadim ama nereleri anlamadiysan almanca olarak yazarsan turkcesini soyleyip yardimci olmaya calisirim[/quote]

hallettim.tesekkur ediyorum.

marijek

Mesaj gönderen marijek » Çrş Ağu 08, 2012 2:50 pm

arkadaslar vize basvurusu yaparken hangi bolgedeki alman konsolosluguna basvuracagimizi nasil anliyoruz.
daha acik soyleyeyim.ikametgahim izmirde,pasaportumu Ankaradan aldim ve Van\'da calisiyorum.izmirdeki alman konsolosluguna mi basvurmam lazim yoksa ankaradakine mi?

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Çrş Ağu 08, 2012 3:34 pm

Izmir\'dekine.
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

marijek

Mesaj gönderen marijek » Pzr Ağu 12, 2012 11:20 pm

[quote]FarukDemir tarafindan yazilan metin:

Izmir\'dekine.[/quote]
tesukkurler saol

dmrt

Mesaj gönderen dmrt » Cmt Ağu 18, 2012 3:56 pm

Arkadaslar bi sorum daha olacak.
Master icin kabul alinca da mi OSS belgesi isteniyor vize basvurusunda?[/quote]

Ben master icin kabul aldim ancak OSS belgesi falan istenmedi benden.

eses26

Mesaj gönderen eses26 » Pzr Ağu 19, 2012 3:19 am

babamin emekli ikramiyesini beklemek durumunda kaldik.. 1 ekimde dil kursunun basladigini ogrendim.. sanirim en gec 1 hafta oncesinden de kayit son tarihi olur..

sizce ne yapmaliyim?

10 eylul gibi ikramiye alinsa 3 gunde bloke hesap olusturduk diyelim cuma gunune de vize randevusu aldim diyelim.. :(

sizce 1 hafta da vizeyi aciklarlar mi?(ben pek sanmiyorum yazilan yorumlara gore)

almanya\'dan garantor bulamadik.. acaba evi, arabayi, gelirleri mi gostersek de turkiyedeki ailemin garantor olacagini bildirsek?(vizeninde kabul olmayacagini dusunuyorum)

yoksa okula mail mi atmaliyim.. gec gelecegim ne yapmaliyim diye..

birde kabul aldigim universite a1\'den baslatiyor dil kursunu.. almanca bilgim yok, sanirim bu da sorun cikaracak vize de.. sizce ne yapmaliyim?

aklim cok karisik yardimci olabilirseniz sevinirim..

makay

Mesaj gönderen makay » Pzr Ağu 19, 2012 4:38 am

a1 den kabul aliyorsa gidecegin okul, oncelikle turkiyede a1 belgesini almali vizeye o sekilde basvurmalisin.

garantorluk konusunda trden ailemi gostersem demissin, olur ama vizeden red yeme olasiligin cok yuksek.

vizenin 1 haftada cikacagini zannetmiyorum genelde 20+ uzeri gun surmekte ama daha erken alanlarda var tabi biraz sans vize isleri.

benden bu kadar yine de daha tecrubeli arkadaslarin yazmasini bekle.

eses26

Mesaj gönderen eses26 » Pzt Ağu 20, 2012 3:23 pm

tesekkurler @makay..

bilmedigim icin almancayi a1den baslatiyorlar :)
a1 belgesini nasil alacagim simdi?

teyfik

Mesaj gönderen teyfik » Pzt Ağu 20, 2012 11:33 pm

merhabalar garantor almanyadan olsa sorun olur mu durumlari iyi maddi olarak :)

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Sal Ağu 21, 2012 2:28 am

[quote][quote]teyfik tarafindan yazilan metin:

merhabalar garantor almanyadan olsa sorun olur mu durumlari iyi maddi olarak :)[/quote][/quote]

Lutfen bu soru sorulmus olmasin :) Yine de cevap vereyim,garantorun Almanya\'dan olmasi gerekiyor zaten.Bazilari ailesini gosteriyor ama riskli bir durum.Son olarak tavsiyem Allah rizasi icin forumu biraz incelemen :)

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Sal Ağu 21, 2012 8:25 pm

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

[quote][quote]teyfik tarafindan yazilan metin:

merhabalar garantor almanyadan olsa sorun olur mu durumlari iyi maddi olarak :)[/quote][/quote]

Lutfen bu soru sorulmus olmasin :) Yine de cevap vereyim,garantorun Almanya\'dan olmasi gerekiyor zaten.Bazilari ailesini gosteriyor ama riskli bir durum.Son olarak tavsiyem Allah rizasi icin forumu biraz incelemen :)[/quote]

Allah rizasi icin :ap:help;):lan
So geht nicht !

eses26

Mesaj gönderen eses26 » Sal Ağu 21, 2012 10:29 pm

a1den dil kursum baslayacak, vize de almanca bilmiyorum desem ne olur.. baska konu basliginda vize alanlarin oldugu soylendi..

GK

Mesaj gönderen GK » Çrş Ağu 22, 2012 3:15 am

buraya cogu kisi 0 almancayla geliyor bi sorun olcagini zannetmiyorum sekil a ben.

osman

Mesaj gönderen osman » Çrş Ağu 22, 2012 12:22 pm

arkadaslar biri bana vizeye Garantor ile bloke hesabiyla birlikte bas vurdugunda sadece birini kabul ediyorlar digerini almiyorlar. ben her ikisinle vizeye bas vuracagim. bu iyi mi yoksa digeri gereksiz mi olur?