Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Heidelberg Universitesi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
furukbaba

Heidelberg Universitesi

Mesaj gönderen furukbaba » Pzt Tem 30, 2012 5:26 pm

Ben su an Turkiye\'de bir vakif universitesinin Hukuk bolumu ogrenicsiyim, gecen sene Ingilizce hazirligi bitirdim, Hukuk-1. sinifa gectim. Ben buradaki universitemi birakip Heidelberg\'de Politik bolumu okumak istiyorum.Ayrica almancam yok. Sorum su ki:
Ben 2013-2014 winter semester\'e basvuru yapacagim(cunku politik icin bu kis semesterini kacirdim). Ancak bu tarihe kadar universitenin dil okulunda egitim Almanca almak istiyorum. Bunun icin sadece dil kursuna basvurmam yeterli mi, yoksa once kabul mu almaliyim? Kabul almam gerekiyorsa kabule basvurmak icin belli tarihler var mi,yoksa universiteye her zaman kabul icin basvurabiliyor muyum?

Cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Heidelberg Universitesi

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Tem 30, 2012 5:45 pm

sitemizdeki heidelberg universitesinin tanitinimi okursaniz izlemeniz gereken yol madde madde anlatiliyor:

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=41

furukbaba

Heidelberg Universitesi

Mesaj gönderen furukbaba » Pzt Tem 30, 2012 5:58 pm

Oncelikle ilginize tesekkurler.Orayi okudum ancak sorumun cevabini bulamadim. Yani once kabul alip sonra mi dil kursuna basvurmaliyim? Eger oyleyse, kabul basvurusu icin tarih kisitlamasi var mi? Yani bu 15ocak-15 temmuz kabul icin mi,yoksa universiteye kayit icin mi?

alp22

Heidelberg Universitesi

Mesaj gönderen alp22 » Pzt Tem 30, 2012 9:44 pm

dogrudan dil kursuna basvurabilirsin.soz konusu tarihler dil kursuna basvuru icin de gecerlidir.o baslik altinda dogrudan kursa basvuranlar da yazmis,