Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da okumak icin ilk yapmam gerekenler ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
TOLGA817

Mesaj gönderen TOLGA817 » Pzr Tem 22, 2012 12:48 pm

MERHABALAR ARKADASLAR

BEN BURSADA YASIYORUM AILEM ALMANYADA , ALMANYADAN UNIVERSITE EÐITIM GOREVLILERIYLE GORUSUYORDUM ONLAR BANA LYS SINAVINA GIRIP 4 SENELIÐI TUTTURMAM GEREKTIRDIÐINI VE TURKIYEDEKI UNIVERSITEYE KAYIT OLMADAN OSYM ONAYLI YERLESTI BELGESINI ALIP ALMANYADAKI UNIVERSITELERE BASVURACAÐIMI SOYLEDI. PEKI BEN TURKIYEDE VAKIF UNIVERSITESINE YERLESSEM ALMANYADAKI UNIVERSITELERE BASVURABILIRMIYIM.VAKIF UNIVERSITESINE KAYIT OLMADAN YERLESTI GOZUKUP DIREK ALMANYA UNIVERSITESINE GECIS YAPABILIRMIYIM.

TESEKKURLER

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzr Tem 22, 2012 12:55 pm

[quote]TOLGA817 tarafindan yazilan metin:

MERHABALAR ARKADASLAR

BEN BURSADA YASIYORUM AILEM ALMANYADA , ALMANYADAN UNIVERSITE EÐITIM GOREVLILERIYLE GORUSUYORDUM ONLAR BANA LYS SINAVINA GIRIP 4 SENELIÐI TUTTURMAM GEREKTIRDIÐINI VE TURKIYEDEKI UNIVERSITEYE KAYIT OLMADAN OSYM ONAYLI YERLESTI BELGESINI ALIP ALMANYADAKI UNIVERSITELERE BASVURACAÐIMI SOYLEDI. PEKI BEN TURKIYEDE VAKIF UNIVERSITESINE YERLESSEM ALMANYADAKI UNIVERSITELERE BASVURABILIRMIYIM.VAKIF UNIVERSITESINE KAYIT OLMADAN YERLESTI GOZUKUP DIREK ALMANYA UNIVERSITESINE GECIS YAPABILIRMIYIM.

TESEKKURLER[/quote]

Evet , Devlet veya Vakif universitesinin herhangi bir farki yok , 4 yillik olmasi lazim, sadece kazandi belgesi yeterli , kayit yapmana gerek yok.

TOLGA817

Mesaj gönderen TOLGA817 » Pzr Tem 22, 2012 1:17 pm

almanyada herhangi bir sorun cikarmi peki vakif universitesine yerlesti belgesini aldgimizda almanyaki universiteler sorun cikarirmi ?

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzr Tem 22, 2012 1:24 pm

[quote]TOLGA817 tarafindan yazilan metin:

almanyada herhangi bir sorun cikarmi peki vakif universitesine yerlesti belgesini aldgimizda almanyaki universiteler sorun cikarirmi ?[/quote]

universite sinav sonucu okul kabulu alirken en buyuk etken,bunun yaninda eger lise transkriptinde onemli(basvuru yapacagin bolum ile olan ilgili derslerinin iyi olmasi isini kolaylastirir) , bu birazda senin basvuracagin bolume gelen taleple alakali bi durum , cok ragbet goren bolumler icin en iyileri secmeleri normal bi durum zaten,illa okuyacagin bolum olmasina da gerek yok , DSH yi verdikten sonra degistirme sansin var cunku, vakif universitelerinden kabul alan bircok arkadasimiz var. Muhtemelen sende de herhangi bir sorun cikmayacaktir , genelde basari konusunda konsolosluk sorun cikariyor. Egitim gecmisin kotu degilse ve yasin cok fazla degilse konsolosluguda rahatca gecersin.

Kolay Gelsin!....

a4tech

Mesaj gönderen a4tech » Pzr Tem 22, 2012 5:09 pm

arkadaslar bu sene tr de unive basliyorum..univ. 2.sinifinda erasmusla almanyaya gelip ordan ersmusla geldigim unive gecis yapmak mantiklimi sizce? tr de ilk sene genel muh. dersleri okutuluyor.. bu derleri tekrar alm.da okuturlar mi? erasmus dolayisiyla alm.ya gelisler vize acisindan felan daha rahat oluyormu acaba??

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Tem 22, 2012 11:47 pm

[quote]a4tech tarafindan yazilan metin:

arkadaslar bu sene tr de unive basliyorum..univ. 2.sinifinda erasmusla almanyaya gelip ordan ersmusla geldigim unive gecis yapmak mantiklimi sizce? tr de ilk sene genel muh. dersleri okutuluyor.. bu derleri tekrar alm.da okuturlar mi? erasmus dolayisiyla alm.ya gelisler vize acisindan felan daha rahat oluyormu acaba??[/quote]

a4tech ayri bir baslikta sorar misin sorunu ? O zaman cevaplayabiliriz.Anlayisin icin tesekkurler.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

TOLGA817

Mesaj gönderen TOLGA817 » Pzt Tem 23, 2012 10:46 am

kibris unilerinide kazandigimizda almanya gecis yapabiliyormuyuz ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Tem 23, 2012 10:58 am

Evet.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

essab

Mesaj gönderen essab » Pzt Tem 23, 2012 5:20 pm

Merhabalar Arkadaslar

Ben bu sene LYS ye girdim. Muhendislik okuyacagim. Almanyada okumak istiyorum.
Forumdan bazi bilgileri edindim. Fakat benim sormak istedigim bir konu BLOK HESAP diye bir sey;

BLOK Hesap nedir. Ne zaman yatirilir. Bu hesaba ne kadar para yatirilmali
BU hesap egitim suresince mi olmali ve egitim suresince buna para yatirmak gerekiyor mu?

Hepinize selam ve sevgiler sunarim.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Tem 23, 2012 6:45 pm

a4tech

Mesaj gönderen a4tech » Pzt Tem 23, 2012 7:05 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

[quote]a4tech tarafindan yazilan metin:

arkadaslar bu sene tr de unive basliyorum..univ. 2.sinifinda erasmusla almanyaya gelip ordan ersmusla geldigim unive gecis yapmak mantiklimi sizce? tr de ilk sene genel muh. dersleri okutuluyor.. bu derleri tekrar alm.da okuturlar mi? erasmus dolayisiyla alm.ya gelisler vize acisindan felan daha rahat oluyormu acaba??[/quote]

a4tech ayri bir baslikta sorar misin sorunu ? O zaman cevaplayabiliriz.Anlayisin icin tesekkurler.[/quote] pardon:)

TOLGA817

Mesaj gönderen TOLGA817 » Pzt Tem 23, 2012 9:01 pm

arkadaslar ben almanyaya gittigmde oradaki egitim gorevlisi ile gorusmustum ama sizin bilgilerinizide almak isterim simdi bn universite tercihi yapicam vakif universitesini kazandigimda kayit yaptiripdami gidicem yoksa kayit yaptirmadan osym yerlesti belgesini aliptami gidicem..

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Pzt Tem 23, 2012 9:02 pm

Kayit yaptirmaniza gerek yok, yerlesmeniz yeterli.
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

Ezgii-

Mesaj gönderen Ezgii- » Sal Tem 24, 2012 1:13 pm

Bildigim kadariyla vakif universitesi yazarsan %100 burslu olmasi gerekiyo diger turlu okulun yari donem parasini oduyosun

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Sal Tem 24, 2012 1:56 pm

Burslu olmakla alakasi yok.Parayi okula kayit yaptirirken alirlar ama sen okula kayit yaptirmayacaksin sonucta ,sadece kazanman yeterli.

Ezgii-

Mesaj gönderen Ezgii- » Sal Tem 24, 2012 5:11 pm

Peki sitede cok aradim ama bunun cevabini bulamadim diyelim sartli kabul aldik ama vize vermediler burda kazandigimiz okulun yanmamasi icin ne yapmaliyiz ?

omer34

Mesaj gönderen omer34 » Sal Tem 24, 2012 5:17 pm

\'bjk_oguz\' bu vakif universtelerine tercih yapip sonradam para alip almamalarinda benimde suphelerim var :/ sonucta ozel bi yer tercih ediyoruz .. Bu sekilde tercih yapan arkadaslar varmi ?

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Sal Tem 24, 2012 5:23 pm

[quote]omer34 tarafindan yazilan metin:

\'bjk_oguz\' bu vakif universtelerine tercih yapip sonradam para alip almamalarinda benimde suphelerim var :/ sonucta ozel bi yer tercih ediyoruz .. Bu sekilde tercih yapan arkadaslar varmi ?[/quote]

sen okula kayit yaptirmazsan , kimse senden hicbir ucret talep edemez.

Okula kayit yaptirmana da gerek yok arkadaslarin soylemis oldugu gibi..

OSYM nin websitesinden tercih sonuclarina baktiginda ozel universiteye yerlestigini gosteren belgenin ciktisini alman yeterlidir.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Sal Tem 24, 2012 5:24 pm

[quote]Ezgii- tarafindan yazilan metin:

Bildigim kadariyla vakif universitesi yazarsan %100 burslu olmasi gerekiyo diger turlu okulun yari donem parasini oduyosun[/quote]

yanlis biliyorsun , %100 luk yerlerin hepsi , devlet unilerinin en kotulerinden daha yuksektir zaten :) , eger senin dedigin gibi olsaydi kimse vakif tercihi yapmazdi. Dedigimiz gibi kayit yapmadiktan sonra herhangi bi ucret odemeyeceksiniz , eger hala iddia ediyorsaniz , okulun hesabi bellidir , bi kac bin lira yatiriverin ;)

Ezgii-

Mesaj gönderen Ezgii- » Sal Tem 24, 2012 5:30 pm

Benim ole bi iddiam yok zaten duydugumu soyluyorum benim diger sorumuda cevaplarsaniz sevinirim