Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanca ders calisma metodlari ?

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
mcann

Mesaj gönderen mcann » Cmt Tem 21, 2012 1:30 pm

Merhaba arkadaslar Almanyaya geleli 3 ay oldu. Geldigim zaman A1 kurundan baslamisdim simdi B1 kurundayim. Son kur bana cok zor gelmeye basladi bir suru kelime eksigim var. A1 den beri ayni sinifta oldugum bir kac arkadasim benden daha iyi durumdalar, konusma ve anlama bakimindan cok geride kaldim. Sizden Almanca calismak konusunda yardim istiyorum Lise zamaninda ders calismadigim icin duzenli ders calisma becerim yok :) Siz Almanca ogrenirken nasil calistiniz ? Hem ogrenip hemde sikmicak sekilde nasil calisabilirim ? Calisma konusunda fikir verirseniz sevinirim. Simdiden tesekkurler

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cmt Tem 21, 2012 1:32 pm

[quote]mcann tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar Almanyaya geleli 3 ay oldu. Geldigim zaman A1 kurundan baslamisdim simdi B1 kurundayim. Son kur bana cok zor gelmeye basladi bir suru kelime eksigim var. A1 den beri ayni sinifta oldugum bir kac arkadasim benden daha iyi durumdalar, konusma ve anlama bakimindan cok geride kaldim. Sizden Almanca calismak konusunda yardim istiyorum Lise zamaninda ders calismadigim icin duzenli ders calisma becerim yok :) Siz Almanca ogrenirken nasil calistiniz ? Hem ogrenip hemde sikmicak sekilde nasil calisabilirim ? Calisma konusunda fikir verirseniz sevinirim. Simdiden tesekkurler[/quote]

herseyden once a1den baslayip , 3.ayda nasil b1desin onu anlamis degilim. :) 3 ayda 3.kura gecersen , anlaman anormal olur zaten.

Calisma konusunda daha tecrubeli arkadaslarin cevaplamasinda yarar var :) cunku bende a2deyim su an.

mcann

Mesaj gönderen mcann » Cmt Tem 21, 2012 1:41 pm

[quote]MiTRaLYoZ tarafindan yazilan metin:

[quote]mcann tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar Almanyaya geleli 3 ay oldu. Geldigim zaman A1 kurundan baslamisdim simdi B1 kurundayim. Son kur bana cok zor gelmeye basladi bir suru kelime eksigim var. A1 den beri ayni sinifta oldugum bir kac arkadasim benden daha iyi durumdalar, konusma ve anlama bakimindan cok geride kaldim. Sizden Almanca calismak konusunda yardim istiyorum Lise zamaninda ders calismadigim icin duzenli ders calisma becerim yok :) Siz Almanca ogrenirken nasil calistiniz ? Hem ogrenip hemde sikmicak sekilde nasil calisabilirim ? Calisma konusunda fikir verirseniz sevinirim. Simdiden tesekkurler[/quote]

herseyden once a1den baslayip , 3.ayda nasil b1desin onu anlamis degilim. :) 3 ayda 3.kura gecersen , anlaman anormal olur zaten.

Calisma konusunda daha tecrubeli arkadaslarin cevaplamasinda yarar var :) cunku bende a2deyim su an.[/quote]

Merhaba, Ben vizeyi biraz gec aldigim icin a1 kursuna 3 hafta gec basladim. Turkiyede biraz a1 bilgim vardi. Normalde her kur 7 hafta ben a1\'e 4 hafta gittim. Mayista a2 basladi. 22 haziranda bitti 26 sinda\'da b1 basladi.Halen devam ediyor. Tam 3 ay degil 3 ay 15 gun oldu iste :) Evet calisma konusunda tecrubeli arkadaslardan yardim bekliyorum :)

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cmt Tem 21, 2012 1:44 pm

senin kurs hangisi ve hangi sehirde ?

mcann

Mesaj gönderen mcann » Cmt Tem 21, 2012 1:48 pm

senin kurs hangisi ve hangi sehirde ?[/quote]

Justus-Liebig universitesinin kursu Giessen\'da

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cmt Tem 21, 2012 2:02 pm

anlasilan , baya yogun bi kursmus . Boyle kurslarda hergun calismazsan sonra geri donuste zor olur.

konusma ve anlama konusunda kursta bulunan turkler disindakilerle surekli muhabbet et , belirli bi konu uzerinden konus , eminim faydasini goreceksin.

Grammer konusunda biraz disini sikacaksin artik , cunku cok hizlisin :) hergun calisman bile tam randiman vermeyebilir.

Bu dsh dedigimz olay kolay bisey degil diyor girenler. :help

mcann

Mesaj gönderen mcann » Cmt Tem 21, 2012 2:23 pm

hmm , baya yogun bi kursmus . Boyle kurslarda hergun calismazsan sonra geri donuste zor olur.

konusma ve anlama konusunda kursta bulunan turkler disindakilerle surekli muhabbet et , belirli bi konu uzerinden konus , eminim faydasini goreceksin.

Grammer konusunda biraz disini sikacaksin artik , cunku cok hizlisin :) hergun calisman bile tam randiman vermeyebilir.

Bu dsh dedigimz olay kolay bisey degil diyor girenler. :help[/quote]

Her gun calisiyorumda yarim yamalak calisip sikiliyorum bir duzen yapmam lazim. Sinifta benle birlikte 1 turk var yabancilarla konustugumuz icin onlada almanca konusuyoruz cok turkce konusmamaya calisiyoruz :) Grammer\'im iyi ama her gun yabancilarla konusmama ragmen hala duzgun konusamiyorum yarim yamalak birde kelime eksigim var bunlari biliyorum ama derse oturunca cabuk sikilip kalkiyorum bu yuzden calisma konusunda yardim istiyorum :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Tem 22, 2012 2:36 am

Dil ogrenmek kisiye farklidir.Kimisi cok kolay ogrenirken kimisi coook zor ogrenebilir ve \'\' dilim donmuyor \'\' sorunu olabilir.

Baskalariyla kendinizi kiyaslamayin.Herkesin kendine gore ogrenme metodu gelistirmesi lazim.
Senin burada bu metodu bize sorman yanlis.

Ama farkinda oldugun bir sey var ,oda siniftaki bazi kisilerin senden biraz ileride oldugu ve lisede duzenli calismadigin icin bunun acisini cekmen.
Bunlari biliyorsan ve farkina vardiysan bir adim atmis demeksindir ve kendi metodunu kendin gelistirebilirsin.

Tavsiyelere gelince ;
Sitede Almanya\'da Almanca bolumunde faydali linkler var.Onlar isini gorebilir.
Gunde en az ama en az 1 saat calisman gerekli.
Televizyon , odanda televizyon olmali ve surekli acik kalmali , kulagin bir cok kelimeye bir muddet sonra ( aylar sonrada olabilir ) alisacaktir.
Ve yaninda laptop ,ipad vs olsun ,Almanca online sozluklerden tv izlerken anlamadigin kelimelerin anlamini ogren ve not et.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Huseyin Mitanni

Mesaj gönderen Huseyin Mitanni » Pzr Tem 22, 2012 3:41 am

Selam Arkadaslar.Master icin vizeye basvurdum ama daha almanca ogrenemedim..Bana tavsiye edebileceginiz almanca egitim seti var mi?

mcann

Mesaj gönderen mcann » Pzr Tem 22, 2012 8:09 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Dil ogrenmek kisiye farklidir.Kimisi cok kolay ogrenirken kimisi coook zor ogrenebilir ve \'\' dilim donmuyor \'\' sorunu olabilir.

Baskalariyla kendinizi kiyaslamayin.Herkesin kendine gore ogrenme metodu gelistirmesi lazim.
Senin burada bu metodu bize sorman yanlis.

Ama farkinda oldugun bir sey var ,oda siniftaki bazi kisilerin senden biraz ileride oldugu ve lisede duzenli calismadigin icin bunun acisini cekmen.
Bunlari biliyorsan ve farkina vardiysan bir adim atmis demeksindir ve kendi metodunu kendin gelistirebilirsin.

Tavsiyelere gelince ;
Sitede Almanya\'da Almanca bolumunde faydali linkler var.Onlar isini gorebilir.
Gunde en az ama en az 1 saat calisman gerekli.
Televizyon , odanda televizyon olmali ve surekli acik kalmali , kulagin bir cok kelimeye bir muddet sonra ( aylar sonrada olabilir ) alisacaktir.
Ve yaninda laptop ,ipad vs olsun ,Almanca online sozluklerden tv izlerken anlamadigin kelimelerin anlamini ogren ve not et.[/quote]

Cevap icin tesekkurler. Almanca calisirken buradaki ve internetteki bir cok kaynaktan yararlaniyorum. Televizyon ilk aylarda cok izliyordum ama artik izlemiyorum onun yerine bilgisayardan dizi, film izliyorum radyo dinliyorum. Gunde en az 1 saat calisiyorum ama cok verimli olmuyor. Bir tekrar yapiyorum sikiliyorum kelime ezberlemeye calisiyorum sonra yeni konuya bakiyorum. Bunlar calisirken cok karsiyor. Bu yuzden bir turlu oturup duzenli calisamiyorum ama artik deneye yanila bir calisma yolu bulacagim. :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Tem 22, 2012 11:56 pm

Seni , sen benden daha iyi taniyorsun o yuzden , calismak istiyorsan azimle devam et , kendiliginden oturur hersey , azim cok onemli. Yoksa benim gibi 1.5 senede verirsin DSH\'yi ;)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzt Tem 23, 2012 3:46 am

Almanca sabir isteyen bir dil bikmadan yilmadan devam :) Kelime konusunda ise cesitli kelime kartlari vs var birde bunlarla dene sansini,ezber icin iyi diyorlar.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Sal Ağu 28, 2012 7:05 pm

Konu forumda ki uyeler icin onemli oldugu icin biraz forumda canli kalsin diye birkac birsey soylemek istiyorum...

Almanca zor bi dil mi diye soruldugunda ben gercekten zor demiyorum cunku Turkce ile benzerlik gosterdigi icin o yuzden orta hali bir zorlugu var ama imkansiz degil

Ben kendim geleli 40 gun felan oldu bu almancayi kursta nasil cumle kuruldugunu zamanlari ve kurallari ogrencegini ogrendim ...

Ama katiyen kurs sana Almancayi tumuyle ogretemez...Kendin ogrencegin kursta ki kelimelerle cikip sokakta resmi islemlerinde okulda orada burada almancayi konusmasan malesef en iyi kursa da gitsen almancayi ogrenmen imkansizliga dogru gider...

40 gunluk almanca birikimim ile bunu diyebilirim ki kursun faydasi ila ki var ama hersey sizde bitiyor...

HER SEY SENINLE BASLAR, SENDE BITER!
Caresizlik ogrenilmistir
Basarili olmak da ogrenilebilir
Sende sandigindan fazlasi var!
Gelebilecegin en iyi yerde degilsin
Yeni bir hayat icin gereken, yeni bir akildir
Dogru seyi yapmak icin yanlis zaman yoktur
Ruzgari suclamayi birak, yelkenleri kullanmayi ogren!
Seyirci koltugundan sikildiysan, sahneye cik
Zirvede her zaman bir kisiye daha yer var
Her sey seninle baslar!
Baskalari yapabildiyse, sen de yaparsin
Hayatta ya tozu dumana katarsin,
Ya da tozu dumani yutarsin
Secim senin
So geht nicht !