Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Greencard \'li olarak almanya icin vize almak nasil olacak?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
orpheous

Mesaj gönderen orpheous » Sal Tem 17, 2012 5:13 am

Arkadaslar amerikali bir arkadasimin israrlari uzerine 4 senedir greencard\'a basvuruyordum ve gecen sene bana cikti.Simdi almanyaya univ. okumaya gitmek istiyorum.Fakat benim vize almama gerek varmi? cunku artik abd vatandasi sayilacagim.Cokca sahit oldugum vize almak cok zor gibi yazilar ve yorumlar biraz urkuttu beni acikcasi..Bilen arkaqdaslar aciklama yaparsa sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Tem 17, 2012 5:19 am

Selamlar , ABD vatandasi olacagina emin misin hemen ? Benim bildigim 5 yil sonra vatandaslik basvurusu icin hak kazaniyorsun.

Amerikalilar 3 ay vizesiz Almanya\'da bulunabilirler ama daha sonrasi icin vize gerekli.

Eksiksiz bir basvuru yaparsan ve ozgecmisinde egitim acisindan parlaksa cokda korkulacak bir durum yok vizede.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

orpheous

Mesaj gönderen orpheous » Sal Tem 17, 2012 5:25 am

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Selamlar , ABD vatandasi olacagina emin misin hemen ? Benim bildigim 5 yil sonra vatandaslik basvurusu icin hak kazaniyorsun.

Amerikalilar 3 ay vizesiz Almanya\'da bulunabilirler ama daha sonrasi icin vize gerekli.[/quote]

Staatsmann konuya pek hakim degilim..dedim ya israr uzerine.Fakat kurayi kazanmistim.Simdi bir arkadasim geliyor yakinda o turk..abd vatandasi ayni zamanda..onunla bir oturup konusacagiz.Fakat almanyaya ilk giderken sanirim benim vize almama ILK basta gerek kalmiyor?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Tem 17, 2012 6:19 am

Anladim , benim bildigim 5 yillik bir sure lazim ABD vatandasligina gecmek icin ve cekilisden sonra birde cekilisi kazanmak otomatikman Green Card almak anlamina gelmiyor , vize basvuru vs yapiyordun sanirim ABD konsoloslugundan ,ondan sonra yesil kart veriliyordu sanirim.

Yani eger direk ABD vatandasi vs olacaksan o zaman evet 3 ay boyunca vizesiz Almanya\'da bulunabilirsin.Ama okul icin oturum alman lazim yani vize gerekli gene.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

technonur

Mesaj gönderen technonur » Sal Tem 17, 2012 12:36 pm

green cardi almak hemen abd vatandasi olmak anlamin gelmiyor sadece orada suresiz oturum hakkina sahip oluyorsun istedigin iste calisiyorsun sirket kurabiliyorsun vs o ise yariyor yoksa sana direk abd pasaportu vermiyorlar onun icin staatsmann in dedigi gibi belli sartlari yerine getirmek gerek

Serhan_

Mesaj gönderen Serhan_ » Sal Tem 17, 2012 1:55 pm

green card hemen vatandaslik hakki vermiyor. sadece abd ye vizesiz giris cikis sinirsiz oturum ve calisma izni. ayriyetten normal bi abd vatandasi gibi egitim saglik vb. hizmetlerden ucretsiz yararlanmasini saglayan bi karttir. 5 yil abd de oturum sagladiginizda secim yaparsiniz. ya turkiye ya abd. abd yi sectiginizde normal bi abd vatandasi olursunuz. turk vatandasligini secerseniz sadece oturum izniniz elinizde kalir.