Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Basvuru suresi ve dil kursu hakkinda sorularim..

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Nurky

Mesaj gönderen Nurky » Cum Tem 13, 2012 3:01 pm

Oncelikle Merhabalar,

Uzun suredir forumu ve makalaleri takip etmekteyim. Neredeyse artik herseyi ezbere bildigmii soyleyebilirim ama, 2-3 tane anlamadigim konu var.

Gectigimiz hafta MYO\'dan mezun oldum. Bilgisayar programciligi bolumunden.
Yaptigim arastirmalar sonucu basvuracagim okullar icin de arastirma yaptim. Stuttgart-Duisburg-Essen ve Berlin\'e yakin okullara basvuru yapacagim.

Hali hazirda kabul almak icin tum belgelerim hazir.
Ayrica Goethe A1-A2 sertifikamda bulunmakta. Keza yine universite ve Goethe den aldigim referans mektuplarimda bulunmakta.

15 Temmuz\'a kadar okullara basvuru yapma olayi tarzinda bir durum var bildigim kadariyla, bu universiteden universiteye ve okuldan okula gore degismektemidir ?
Mesela az once gordum yine forumda sartli kabul icin herhangi bir tarih yok demislerdi Duisburg-Essen icin.
Ben Agustos sonunda gecici mezuniyet belgemi alip hemen basvuru yapabilir miyim?
Cunku,
Gectigimiz hafta Berlitz\'e gitmistim. Orda da ekim ayinda basvuru yapabilirsiniz, ondan once basvuru yapamayiz tarzinda seyler soylemislerdi.

Son olarak,
Ornegin, Stuttgart dan kabul alip, dil kursumu Berlin\'de ucretli ya da ucretsiz bir sekilde gerceklestirme imkanim var mi? Ya da dil kursu kaydi yapmadan sartli kabul alsam da yine vize ye basvuru yapabilir miyim?
Her hangi bir sikinti yasayabilir miyim?

Kafami kurcalayan ufak tefek sorular bunlar, yardimlarinizi beklemekteyim.

Sevgiler,
Selamlar...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Tem 13, 2012 3:10 pm

Merhaba Nurky..

1-
Sartli kabul icin bir sure yok istedigin zaman basvuruda bulunabilirsin.Bu tum universiteler icin boyle.
15 Temmuz / 10 Ocak sadece okuldan kabul alip akabindeki somestir okula baslayacak olanlar icin gecerli ve bunun icin DSH veya TEST-DAF belgen gerekiyor bildigin uzere.

2-
Berlin\'de \'\'ucretli ya da ucretsiz bir sekilde\'\' derken ?
Sadece okuldan sartli kabul almakla vize basvurun kabul edilmez ayni zamanda dil okulunuda en az 1-2 kur kayit yaptirman lazim.
Stuttgart \'dan kabul alip Almanya\'nin herhangi bir yerinde dil kursuna gidebilirsin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Nurky

Mesaj gönderen Nurky » Cum Tem 13, 2012 3:27 pm

Cevabiniz icin tesekkurler oncelikle.
Yani basvuru yapip, sartli kabul alabilirim sikinti cikmaz. Bu benim icin cok iyi oldu.
Cunku testdaf\'a gelecek sene eylul de girmeyi dusunmekteyim.

Bildigim kadariyla berlin de ucretsiz belediyelerin vs. verdigi kurslar da varmis sanirim, tabi bu ogrenciler icin ya da sartli kabul alanlar icin gecerli mi bilmiyorum onu arastirmam lazim sanirim. :) boyle bir olanak var mi diye merak etmistim acikcasi sadece..

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Tem 13, 2012 3:30 pm

Hayir konsolosluk kabul etmiyor bu kurslari.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Tem 13, 2012 3:32 pm

Haftada en az 20 saat Almanca dersi olmali gidecegin kursda yoksa vize alirken kabul edilmez.
Buraya geldikten , oturum aldiktan sonra bir sonraki oturumuna kadar istedigini yapabilirsin , istersen haftada 2 saatlik kursa gidersin ama oturum uzatirkan en az 20 veya 25 saatlik kurslari kabul ediyorlar.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Nurky

Mesaj gönderen Nurky » Cum Tem 13, 2012 3:53 pm

DeutschAkademie Berlin ile gorusuyorum su an da -
Intensive Course + visa (20 lessons per week) / 205 Euro.
4 haftaligi 205 euro\'ya geliyor.
Gun de 3 saat, haftada 21 saat.

Sizce daha uygunu bulabilir miyim? ya da onerdiginiz yerler var mi?

Bu arada bu kurs TestDaf icin..

pardon

Mesaj gönderen pardon » Cum Tem 13, 2012 4:47 pm

Deutsch Akademie´ye gittim ben de bir sure, yalniz orasi haftalik 20 saat deil 12 saat. Yani gunde 4*45 dakikadan, pazartesiden persembeye kadar. Hartnackschule veya VHSlere de bak derim kurslar icin.

Nurky

Mesaj gönderen Nurky » Cum Tem 13, 2012 5:17 pm

Bana gelen mail asagi,
Testdaf icin istedigim...
The Intensive course + visa is for all students who need a visa. The course is a combination between Intensive course and Pluscourse. So you have classes from Monday to Friday, 3 hours daily. So the total hours are 20 lessons per week!

Sanirim senin dedigin bu oluyor. :)
Our Intensive courses take place for 4 weeks, 4 days a week (Monday to Thursday), 3 hours daily (9-12, 12-3, 3-6 or 6-9). There is a maximum of 10 students per class. We offer 12 different levels from A1 to C2. The teaching language is German.

pardon

Mesaj gönderen pardon » Cum Tem 13, 2012 5:52 pm

Aynen benim dedigim oydu sana ayrica bir de pluskurs onermisler.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cum Tem 13, 2012 6:14 pm

[quote]Nurky tarafindan yazilan metin:

Bildigim kadariyla berlin de ucretsiz belediyelerin vs. verdigi kurslar da varmis sanirim, tabi bu ogrenciler icin ya da sartli kabul alanlar icin gecerli mi bilmiyorum onu arastirmam lazim sanirim. :) boyle bir olanak var mi diye merak etmistim acikcasi sadece..[/quote]

Gidebilecegin kurslarin neler oldugunu , international officeden ogrenebilirsin , okulun websitesini de arastir, ayrica kurs ucretine bakarsan yanilabilirsin. 300-400 euro cebimde kalacak derken , hem dsh hemde paralar yanabilir. Belediye kursu zaten kabul edilmez , kilise kurslari da genelde ucuz olur ama ucuz etin yahnisi kara olur derler. Iyi dusun oyle karar ver.

Kolay gelsin.

cemxbilgin

Mesaj gönderen cemxbilgin » Sal Tem 17, 2012 1:40 pm

Almanyada simdi Lisans Egitimi almak icin Goethe\'den hangi Sertifika lazim ? A1 mi C1 mi?

Ayrica Goethedeki en zor sinav A1 mi B1 mi C1 mi :)