Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum surem dolmak uzere , dsh ve testdaf sorunu!

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
bindokuzyuzuc

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Cum Tem 06, 2012 4:21 pm

Selam arkadaslar, benim cok acil yardiminiza ihtiyacim var! 1,5 senedir Almanya\'dayim butun dil kurlarini bitirdim ve bir kez TestDaF\'a girdim hepsinden 3 aldim iki kere Dsh\'ya girdim hic bisey alamadim. Simdi 18inde tekrar sinavim var bu arada Esslingen, Stuttgart, Heilbronn ve Karlsruhe\'de ki hochschulelere basvuru yaptim. Daha once Esslingen ve Heilbronn kabul etmislerdi ama benden tabii ki TDN4 ve DSH2 istediler. Benim sikintim su, sinavlari kazanamiyorum bilmiyorum ne kadar ugrassam olmuyo zaten DSH feci zor geldi bana, neyse benim vizem eylul ayina kadar ondan sonra uzatma sansim yok gibi gorunuyor, tek skntim su sinav. Kazanamazsam bana onerebilcek herhangi bir tavsiyeniz var mi? Mesela praktikum icin basvuru yaptim o sekilde bir kac ay daha uzatabilirim sanirim. Birde sartli kabul diye birsey duydum, Konstanz\'da sinava girerken bi kizla tanistim Karlsruhe\'de ki okul ondan DSh2 istemis ayni benim gibi, ama kiz 1 almis ona ragmen okula kabul etmisler ancak DSH2 alana kadar, kiz alamamis tekrar uzatmislar yani bu gibi imkanlari taniyan baska okul biliyormusunuz? Ben Stuttgart\'ta kaliyorum dedem ve ananemle, bu yuzden pek uzaklara gitme sansim yok. 15 temmuz\'da basvurular son, lutfen cok acil yardim edin bana nolluuuuuurrrrrr :o

yildiz20

Mesaj gönderen yildiz20 » Cmt Tem 07, 2012 12:06 am

1,5 sene tanidik akraba kimse yokmu sinav korkusuna iyice kapildiysan ver birine senin yerine yazsin essende baskasinin yerine yazan cok kurslarda efsane bile olmus.:) rus bi bebe var yerine girmedigi adam kalmamis mundlich bile giriyor. fakat dsh 1 alamadiysan ya sinavlar cok zor yada sen cok kotusun dsh gecmezsen. en fazla 6 ay daha uzatirsin dil kursu kaydiyla.

bindokuzyuzuc

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Cmt Tem 07, 2012 12:46 am

Nasil bi baskasi gircek benim yerime? Pasaport kontrolu yapiyorlar, adam donup bide benim yuzume bakiyor ben miyim diye :D o is yas guzelim. Aslinda o kadarda kotu degilim ama ben dsh\'da cok zorlandim, bide soyle bisey var hep testdaf\'a gore calistim onun hazirlik kursuna falan gittim dsh sinavina evde hazirlandim, zaten leseverstehen haric hemen hemen icerik ayni, belkide LV\'de kaybetmistirim herneyse oyle ya da boyle alamadim o sinavi :(

yildiz20

Mesaj gönderen yildiz20 » Cmt Tem 07, 2012 1:38 am

en basiti baskasinin yazmasi 2 kisi dsh kayit yaptirir iyi olan senin adini yazar sinav kagidina sadece maliyet artar. riskte 0 sikayet olmadigi surece

siz turksunuz genis dusunun

daha bir suru yol var.

bindokuzyuzuc

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Cmt Tem 07, 2012 1:41 am

Biz turkuz, sen nesin peki?

yildiz20

Mesaj gönderen yildiz20 » Cmt Tem 07, 2012 1:58 am

ben azeriyim

bindokuzyuzuc

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Cmt Tem 07, 2012 2:04 am

Anladim, yardimin icin yine de tesekkur ederim. Sonuc olarak uni\'de de kendime surekli birini tutamam sinavlarima girmesi icin. Bana net bilgiler lazim, bu gibi islerle ugrasmiyorum. Sana kolay gelsin. :*

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cmt Tem 07, 2012 2:23 am

[quote][quote]yildiz20 tarafindan yazilan metin:

ben azeriyim[/quote][/quote]

Azeri asil olarak Azer kelimesinden turer,sovyetlerin Turk irkini asimile etmek amaciyla kullandigi bir terimdir.Azer yada azeri, bir irk,bir millet ismi degildir.Yani sen de Turksun :)
Eminim yerine baskasini sok onerisinden daha iyi bir onerin vardir.Essen\'daki olaylari ne kadar tartissak da sonucta risk ve ne olacagi belli olmaz.Benim tavsiyem acilen bir dsh hazirlik kursuna yazilman.

yildiz20

Mesaj gönderen yildiz20 » Cmt Tem 07, 2012 3:01 am

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

[quote][quote]yildiz20 tarafindan yazilan metin:

ben azeriyim[/quote][/quote]

Azeri asil olarak Azer kelimesinden turer,sovyetlerin Turk irkini asimile etmek amaciyla kullandigi bir terimdir.Azer yada azeri, bir irk,bir millet ismi degildir.Yani sen de Turksun :)
Eminim yerine baskasini sok onerisinden daha iyi bir onerin vardir.Essen\'daki olaylari ne kadar tartissak da sonucta risk ve ne olacagi belli olmaz.Benim tavsiyem acilen bir dsh hazirlik kursuna yazilman.[/quote]

1) hangi millettensin diye sorarlarsa milletini soylersin turkluk onlarin hepsini kapsar ben soruyu o sekilde yanitladim. ki kasit aramadim
2)essende turkce ve rusca bildgim icin bu iisi yapan arkadaslarin konusmalarina sahit oldum buyuk dusun olayi ordan geliyor. turk arkadaslardan biri dedi
3)arkadasin durumu kritik ben tabiki yap diye tavsiye etmiyorum beyin cimnastigi hic bir zaman caresiz omadigini nekadar calisarak gecemesede baska yollarinda varligini gosteriyorum bu ornekti essen sagolsun daha cok cesitlilerini duydum orda

tabiki kultur soku nekadar redeilsede herkes hemen uyum sagladigini duusunsede en buyuk etken ve daha bircok sebeb olabilir. ilk once nerde yanlis yaptigini bulmasi gerekmete bence 1,5 senedir almanyada olan ve bu surecte kurs yapmis kisinin kursa ihtiyaci yoktur. kendinde yanlis olan seyi bulmasi gerekmektedir
oda calisma eksigi neden az calisiyorum? soru basit fakat cevaplandirmak icin saatlerce bahane yazilabilir neyse yeter bukadar

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Tem 07, 2012 3:07 am

Sevilayy acil DSH lazimsa BONN\'da ki kilisede yazmani tavsiye ederim , ancak buraya kayit yaptirmadan once basvurdugun okullda bu yerin DSH belgesi kabul ediliyor mu onu okullara bir sor , zira bazi yerler kabul etmiyor BONN\'da ki kilisenin sinavini.
Okulun suresi gecse dahi DSH belgenle bir sekilde oturumunu uzatirlar.

http://www.afgk.de/afgk09/navi_l2.htm

Ikincisi eger TEST DAF veya DSH tum denemelerine ragmen hala cok kotuyse , yani Almancada problemlerin varsa bunun ilerisinide dusun , yani okula basladigin zamani dusun.
Orasi DSH ve TEST DAF\'dan cok cok cok cok daha zor olacak.
Turkiye\'de egitimine devam etme fikrini her zaman aklinda bulundur ve zaman kaybetmemeye calis.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Cmt Tem 07, 2012 7:01 am

bindokuzyuzuc

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Cmt Tem 07, 2012 12:57 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Sevilayy acil DSH lazimsa BONN\'da ki kilisede yazmani tavsiye ederim , ancak buraya kayit yaptirmadan once basvurdugun okullda bu yerin DSH belgesi kabul ediliyor mu onu okullara bir sor , zira bazi yerler kabul etmiyor BONN\'da ki kilisenin sinavini.
Okulun suresi gecse dahi DSH belgenle bir sekilde oturumunu uzatirlar.

http://www.afgk.de/afgk09/navi_l2.htm

Ikincisi eger TEST DAF veya DSH tum denemelerine ragmen hala cok kotuyse , yani Almancada problemlerin varsa bunun ilerisinide dusun , yani okula basladigin zamani dusun.
Orasi DSH ve TEST DAF\'dan cok cok cok cok daha zor olacak.
Turkiye\'de egitimine devam etme fikrini her zaman aklinda bulundur ve zaman kaybetmemeye calis.[/quote]

Cevabin icin tesekkur ederim, simdi BONN\'da ki uninin dsh sinavina baktim cok daha kolay geldi bana. Ben iki kere Konstanz\'da girdim bu sinava. Sanirim her okulun zorluk derecesi farkli, Turkiye\'ye donmek konusunu hic acmayalim yoksa surda kalp krizi geciririm. Ne olursa olsun alcam bu sinavi oyle ya da boyle bana sadece zaman lazim, bide praktikum dusunuyorum biraz kendimi ilerletmem icin belki onunda faydasi olur cunku evde yapabilecegim baska hic birsey kalmadi benim. Muster prufunglarini nerdeyse iki kere cozdum belki bu TestDaF sinavim daha kolay gecer iki haftam kaldi, kalmadi bile :(

bindokuzyuzuc

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Cmt Tem 07, 2012 1:11 pm

[quote]memo21 tarafindan yazilan metin:

Buraya bak. Belki isine yarar.
http://www.uni-osnabrueck.de/D4Ordnunge ... 005-08.pdf[/quote]

Baktim simdi tesekkur ederim ama benim bolumum yine TDN4 ve DSH2, zaten her yerde de oyledir degismez sanirim ama ben Konstanz\'da bir kizla tanistim soylemistim yukarda da kizdan da bende ki gibi dsh2 istiyorlar ama o 1 aliyor ve buna ragmen okul onu kabul ediyor ancak bir sonraki sinavindan 2 almak sartiyla, kiz alamamis tekrar sans vermisler bu arada da 2 semester bitirmis ve 2014\'e kadar vize vermisler :/ bende o okula basvuru yaptim sonuclarini bekliyorum. Ogrenmek istedigim sizinde bildiginiz boyle baska bi okul var mi? Benim tek skntim vize onu uzatmam gerekiyor, sinavi eninde sonunda kazanicam. :((

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Tem 07, 2012 4:17 pm

Bonn\'da ki sinava A2 ile giren ve kazanan var haberin olsun \'\')

bindokuzyuzuc

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Cmt Tem 07, 2012 4:30 pm

Bonn\'da ki sinava A2 ile giren ve kazanan var haberin olsun \'\')[/quote]

Saka yapmiyorsun degil mi? Orayada basvuru yapiyorum hemen. Bilgin icin cok cok tesekkur ederim. :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Tem 07, 2012 9:14 pm

Saka degil , ama saka gibi evet A2 ile alan oldu.

bindokuzyuzuc

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Cmt Tem 07, 2012 10:13 pm

Saka degil , ama saka gibi evet A2 ile alan oldu.[/quote]

Peki orasi DSH sinavi icin B2 karnesini istemiyor mu? Ben B2\'ye kadar hic sinava giremedim o karne olmadan basvuru falan yapamiyorsun dediler :/

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Tem 07, 2012 11:16 pm

Staatsmann in dedigi yerde bir sonraki kurslar dolmus maalesef. Yapilacak tek bir tavsiye var artik, eylulde bir sinava kaydolup o sinava kadar hic kafayi kaldirmadan calismak. Bunun disinda cikar yol icin kafani dagitma bence, kolay yol bulmak icin. Zaten simdiye kadar buyuk ihtimalle kolay yola kactigin icin dsh olayi gecikmistir.

bindokuzyuzuc

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Cmt Tem 07, 2012 11:29 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Staatsmann in dedigi yerde bir sonraki kurslar dolmus maalesef. Yapilacak tek bir tavsiye var artik, eylulde bir sinava kaydolup o sinava kadar hic kafayi kaldirmadan calismak. Bunun disinda cikar yol icin kafani dagitma bence, kolay yol bulmak icin. Zaten simdiye kadar buyuk ihtimalle kolay yola kactigin icin dsh olayi gecikmistir.[/quote]

Kolay yolu yokki bunun Physiker, surekli bu sinavlara calisiyorum ben. Buraya sifir almancayla geldim ingilizcemde yok. Benim amacim kolay yol bulmak degil yanlis anladiniz sanirim, sadece vize korkum var oturumumu uzatmazlarsa bu sinavlara nasil nerde hazirlanirim, oturumumu uzatabilmem icin bir yol ariyorum o arada zaten sinavi kazanirim, kazanmak zorundayim. Eylul ayinda ki testdaf ve dsh sinavlarina basvuru yaptim bile, bide testdaf kursuna yazildim tekrardan. Sanirim bunlara bakarak bir kac ay daha izin verirler. O zamana kadarda ins kazanirim su sinavi of.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Tem 08, 2012 3:09 pm

bolum neydi peki?