Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Makedonya\'dan Almanya\'ya mastera gelmek

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
_clarke_

Mesaj gönderen _clarke_ » Pzr Tem 01, 2012 10:10 pm

merhaba ben makedonya da makine muhendisligi okumaktayim burada 3+1 sistemi mevcut 3 ten lisans diplomasi alabiliyorum ve yuksek lisansimi almanyada yapmak istiyorum fakat almanyadaki universiteler 3 yillik lisans diplomasini kabul ediyorlarmi hicbir bilgim yok eger kabul ediyorlarsa yuksek lisans icin aranan kriterler nelerdir ve yuksek lisans yaparken normal isci statusunde calisma izni veriyorlarmi yardimci olabilirseniz sevinirim.

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Pzr Tem 01, 2012 11:16 pm

kabul kismi uniye gore degisir,ama benm tanidigim turkiyeden mezun bi kac arkadasin bi suru dersi tekrardan gormeleri istendi.4 yillik fakultelerden mezun olmalarina ragmen..dsh2 isterler,onun disinda gerekli evraklar sitede var.transkript,mezuniyet belgen gibi..normal isci statusu dedigin tam zamanli isci mi tam olarak ne demek istedigini anlamadim ama,universite ogrencilerinin belli bi sure calisma izinleri var

_clarke_

Mesaj gönderen _clarke_ » Pzt Tem 02, 2012 4:53 pm

anladim isci konusunda evet tam zamanli olarak kastedmistim cevabiniz icin tesekkurler

nonearthling2

Mesaj gönderen nonearthling2 » Cum Tem 13, 2012 3:19 pm

Clarke makedonya da alinan diploma turkiye de ve avrupa da gecerli mi?Egitim dili nedir ayrica aylik ne kadar bir butce gerekir orada ogrenim gorebilmek icin? :)

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cum Tem 13, 2012 6:17 pm

[quote]yakku tarafindan yazilan metin:

Clarke makedonya da alinan diploma turkiye de ve avrupa da gecerli mi?Egitim dili nedir ayrica aylik ne kadar bir butce gerekir orada ogrenim gorebilmek icin? :)[/quote]

Ab ulkesi olmadigi icin ab icinde gecerli olacagini sanmiyorum.

_clarke_

Mesaj gönderen _clarke_ » Prş Tem 26, 2012 3:58 pm

arkadasim makedonyada gidicegin universiteye gore denklik ve ucretler degisiyor benim fikrimi sorucak olursan ben yandim sen yanma derim kotu bir yer almanya arastir bence hem part time calisir harcliginida kazanirsin