Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Koln\'de Yasam ,Universite ,Yurt ve Is Olanaklari ?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
silva

Mesaj gönderen silva » Cmt Haz 30, 2012 7:26 pm

arkadaslar merhaba,koln sehri hakkinda dusunceleriniz nedir,nasil bi sehirdir,ben kaydimi uni icin dortmund veya duisburg a yapmayi dusunuyorum fakat dil kursu icin koln sehrini dusunuyorum,oranin dil kurslari nasildir,dsh sinavi zormudur,pattime is bulma sansim nedir,turk nufusu fazla diye biliyorum oylemi,ev kiralari veya ozel yurt gibi yerlerde kalma sansim nedir bana ne kadara mal olur yardimlarinizi bekliyorum.birde siz olsaniz hangisini secersiniz duisburg,koln,dortmund

yardimlarinizi,cevaplarinizi,yorumlarinizi bekliyorum arkadaslar :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Haz 30, 2012 7:28 pm

nrw nin en guzel ve en buyuk sehri.

fiyat olarak yuksek nrw ortalamasinin cok ustunde.

50 ye yakin dil kursu var fakat iclerinden 3 veya 4 tanesi universiteye yonelik dil kurslari.

part time is bulabilirsin.

turk nufusu evet genel olarka butun nrw de oldugu gibi kolnde de yuksek. ev kiralari da yuksek, bir oda icin ornegin yerine gore 350 euro vermek zorunda kalirsin.

ben maddiyat ve ulasim acisindan merkezi bir yer oldugu icin duisburg u secmistim=)

silva

Mesaj gönderen silva » Cmt Haz 30, 2012 7:32 pm

universtelerin yurtlarindan faydalanabilirmiyim,baska bir uni ogrencisi olarak gitsem ,birde part time is benim icin cok iyi olur cunku genelde 4 gun oluyor dil kurslari ve ben en az bir gun calisirim dye dusunuyorum hem maddi acidan hemde dil ve cansikintisini gidermek icin,saat ucreti 6 7 euro alabilirmiyim cunku dil seviyem b1

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Haz 30, 2012 7:33 pm

o kadar detayli da kaderini cizemem kusura bakma.:)

silva

Mesaj gönderen silva » Cmt Haz 30, 2012 7:35 pm

anladim zaten bende sagol physiker sadece heyecan falan var biraz onun icin bu kadar soru soruyorum soracak ogrenecek baska yerimde yok anlarsin artik halimi :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Haz 30, 2012 8:19 pm

tabiki cok iyi anliyorum ama bazi seyleri de oluruna birak daha iyi oluyor. Panikle yasayan arkadaslarimiz var burda sonlari pek iyi olmadi.

silva

Mesaj gönderen silva » Pzr Tem 01, 2012 2:27 pm

[quote]silva tarafindan yazilan metin:

arkadaslar merhaba,koln sehri hakkinda dusunceleriniz nedir,nasil bi sehirdir,ben kaydimi uni icin dortmund veya duisburg a yapmayi dusunuyorum fakat dil kursu icin koln sehrini dusunuyorum,oranin dil kurslari nasildir,dsh sinavi zormudur,pattime is bulma sansim nedir,turk nufusu fazla diye biliyorum oylemi,ev kiralari veya ozel yurt gibi yerlerde kalma sansim nedir bana ne kadara mal olur yardimlarinizi bekliyorum.birde siz olsaniz hangisini secersiniz duisburg,koln,dortmund

yardimlarinizi,cevaplarinizi,yorumlarinizi bekliyorum arkadaslar :)

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Pzr Tem 01, 2012 2:47 pm

sorularina cevap verilmis,tekrar sormani anlamadim.dshyi calisirsan yaparsin.lokantalarda felan is bulursun ,ki o da sana bagli.ne kadar amele gibi calistigina bagli,o kadar yabanci arap,cinli,dogu avrupa ulkesinden,afrikadan ogrenci var ki.ev kiralarini arkadas solemis,ozel yurtlarda kalma sansini da kimse bilemez.internetten bulup msj atabilirsin,almanca seviyen yeterlimis zaten