Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanyaya dil kursu icin gidip evlilik yapma

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
the_crime time

Mesaj gönderen the_crime time » Prş Haz 21, 2012 10:18 pm

mrb arkadaslar;
Almanya da arkadasimla evlilik yapmayi planliyorum bizde hem zaman acisindan hemde vize acisindan dil kursuna kayit yaptirip konsolosluga basvurmayi dusunduk garantor belge ve okul kaydim olcak okul kaydim alamnyadan yapilacak belgeler bana gonderilecek... meslegim turizim almancam az da olsa var hikayem turizm okudugumdan almanca diline ihtiyacim oldugunu ve en iyi almanya da ogrenecegim olacak sizce nasil bi yol izlemeliyim ayrica aof ogrencisiyim ve calisiyorum..
Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Haz 21, 2012 11:56 pm

basliga bakip soruyu anlamadim, tam olarak ne sormak istiyorsunuz?

itueew

Mesaj gönderen itueew » Cum Haz 22, 2012 12:25 am

Benim anladigim su; Turkiye\'de tanistigi Alman arkadasiyla Almanya\'ya dil kursuna giderek evlenmeye calisiyor.

Bu inanilmaz mantik disi olur. Zira dil kursuyla kimse kimseye evlilik hakki verilmez.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Haz 22, 2012 12:38 am

Aile birlesimi vizesi olmadan ,Almanya\'ya evlenerek gidemezsiniz.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Cum Haz 22, 2012 1:10 am

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Aile birlesimi vizesi olmadan ,Almanya\'ya evlenerek gidemezsiniz.[/quote]

+++111

the_crime time

Mesaj gönderen the_crime time » Cum Haz 22, 2012 1:20 am

demek istedigim su vizeden bagimsiz olarak evlilik basvurusu yapacaz orada bu sekilde evlenen cok kiz arkadasim alman vatandai degil suresiz oturumu var ve kendi de kacak gidip daha sonra ilticaya basvurup oturum almis...
HAKKIMDA BILGIN YOKSA FIKRINDE OLMASIN!

the_crime time

Mesaj gönderen the_crime time » Cum Haz 22, 2012 1:23 am

evlendigim zaman zaten oturum verilecek bunu kiz arkadasim soyluyor.. bende tam olarak cozemedim :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Haz 22, 2012 1:33 am

Evlendigin zaman evet oturum verilecek ancak Turistik veya dil kursu vizesiyle hangi kurum sizi Almanya\'da evlendirecek o sorun.
Imam nikahi dersen sorun yok ancak Alman kurumlarinca bu tarz vizeyle evlenemezsin Almanya\'da.

Bunun icin Alman esinin Turkiye\'ye gelmesi Turkiye\'de evlenmeniz ve senin bu sekilde aile birlesimi vizesine basvurman gerekli ki , Alman makamlari Almanya\'ya geldiginde ilk 1-2 yada 3 yillik vize verip sonra duruma gore suresiz oturum versin.
Ayrica unutma , yeni kanuna gore A1 belgesi alman lazim Goethe\'den.

Internette hic arastirmadin mi ?
http://www.hukuki.net/archive/index.php?t-24106.html

1-Almanyaya Gelmek icin Avrupa vatandasi Biri ile evli olmak lagzim
2-Evleneceginiz kisi en az Turkiyeye bir kackez gidip gelmesi lagzim ki sizin ile tanismisliginiz oldugunu Almam konsolosluklarina ispat edebilmeniz icin.
3-Turkiyede evleneceksiniz.Almanyada evlenemessiniz yada turist olarak gelip de burda evlenirim diyenler yanilir aynen geri donersiniz ,cunki yetkili mercii TR deki konsolosluktur.
4-Evleneceginiz kisi geciminizi ve kalabileceginiz yerinin oldugunu ispatlamasi lagzim.
5- bunlar Tam olduktan sonra Evlilik gerceklesip buraya gelebilirsiniz.
6 Yeni yasaya gore evlilik suresi 2 Sene
7-Bu surede hic bir sekilde devletten bir yardim talep edemessiniz.(ettiginiz taktirde donus yolu gozukur)
8-Evliliginiz surece (2 Sene) evlendiginiz yabanci kisi size ihanet etmemeli yani ben vazgectim yada istemiyorum dememeli,cunki 2 sene den sonra size suresiz oturum verecekler ,ozamana kadar bosanmamalisiniz.
9-2 Sene sonra size suresiz oturum hakkiniz doguyor bu sure icinde is bulmaniz ve Almancayi ogrenmeniz lagzim cunki Almanca konusma testine tutulacaksiniz basarili olursaniz Suresiz hakkiniz olacak ve alacaksiniz.
Bunun icinde 2 sene icinde Entegrasyon kursuna gidebilirsiniz Bu kurs Almanyaya yeni gelmis yabancilar icin yabanci dil kursudur en Az 100 saat en Fazla 600 saat ve saat ucreti 1.-EUR dur.

Evet eger bunlari basardi iseniz Hosgeldiniz derim.
Ama unutmayin Almanya yada Avrupa herne ise Fazla Guzellikler beklemeyin sonra moraliniz bozulur.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

yildiz20

Mesaj gönderen yildiz20 » Cum Haz 22, 2012 7:29 am

evlene bilir bir suru yolu var fakat mahkeme acmasi gerekmekte. almanyada evlenemez kagit kurek isi sikintili fakat avrupada evlenip almanyada kalabilir ertsmal dil kurusuna baslar a1 sertifikasi sorununu cozer . daha sonra surecte danimarka herhangi bir belge sormuyor gider. orda evlenir belgelerlede mahkeme acip almanyada kalan cok kisi var

fakat forumda olay evlenme durumu degil egitimle ilgili ve ogrenci vizesi almakta alile birlesimi vizesi almak kadar surer ve zahmet ister. bence evlenme dusunenler baska yerlerden arastira bilir

ahmetdanis

Mesaj gönderen ahmetdanis » Cum Haz 22, 2012 10:15 am

Almanya\'ya yatirim yapip, oturma izni alma ile ilgili bir bilgisi olan var mi? Ben almanya\'ya okumaya gidersem anneminde gelmesini istiyorum. Onun annesi babasi kardesleride orada zaten.

the_crime time

Mesaj gönderen the_crime time » Cum Haz 22, 2012 2:38 pm

yha siz beni anlamadiniz sanirim arkadaslarbenim tek derdm almanyaya gidebilmek cunku gittikten sonra yapilabilecek bi suru olay var ben vizeyi nasil rahat alirim demeye calistim.. bu yuzden dil kursu aracigiyla gidiyorum ve size sordugum nasil kolay alabilirim bu durumda en mantiklisi neydiye yinede tesekkurler

calibro

Mesaj gönderen calibro » Sal Ağu 21, 2012 10:31 pm

arkadasim sen gidebildin mi iki ay olmus,ayni sekilde bende sadece gitmenin derdindeyim ...