Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
welly275

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen welly275 » Cum Mar 11, 2016 7:31 pm

o sadece kargo icin. islemler bitip pasaport sana gonderildiginde kargonun nerde oldugunu gorursun. baska da bi isine yaramaz.

mmtali

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen mmtali » Çrş Mar 16, 2016 3:24 pm

Arkadaslar benim 3 haftayi gecti bugun aradim konsoloslugu bakti sistemden evraklar bremende dedi. Sizce oraya ulasmaya calissam mi yoksa biraz daha bekleyeyim mi?

kudif

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen kudif » Prş Mar 17, 2016 6:45 pm

Arkadaslar ben lanetliyim vizeye giremiyorum. 3 kere vize randevusu aldim. Hadi ikisini anladik: okullardan gelen haberler neticesiyle belgeleri bekliyoduk ve bir turlu gelememisti. Peki ya 3.su? Bu gun idata aradi ve yarin saat 9.30 da olan vize randevunuz iptal olmustur alman konsoloslugu yarin icin kapalidir size baska bir tarih vericez dediler.. O kadar heycan vardi yine zamanimdan harcandi..bakalim nolucak.. Gelismelerden haberdar ederim. Bu arada istanbul konsoloslugu

Crni

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Crni » Prş Mar 17, 2016 7:11 pm

Aynen patlama nedeniyle kapaliymis
BAR MITZVAH

aytugbas

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen aytugbas » Cum Mar 18, 2016 3:12 pm

Herkese merhaba arkadaslar
29 Subat tarihinde Izmir konsolosluguna dil kursu ve master ogrenimi icin ulusal vize basvurusu yaptim. Pasaportum bugun elime ulasti. 17 gunde vizem onaylanmis oldu. Kisaca gorusmeden bahsetmek isterim. Basvurumda hic eksik evrak yoktu. TU Claustal den sartli kabulum vardi. Goethe A1 serifikasi (not 88), ozel bir kurstan A2 belgesi, B1 den itibaren Dil kursu kayit belgesi, garantor belgesi, uni hocasindan referans mektubu, tubitak projesi, staj belgeleri ve diploma vs diger belgeler vardi. Gorusmeye gelirsek gorevli bayan bir kac soru sordu, nerede kalacaksiniz, garantorun kim ve Ingilizce bilgin nasil dedi. Diploma notuma (3,56) ve cv ye bakti baya ovdu beni. Motivasyon yazisini cok begendi. Sonra arkadaki bayani cagirdi ona gosterdi oda guzel falan dedi. Sonra isleme aldim 28 gun sure var dedi, eger onlar onaylamazsa o surede biz onaylar gondeririz dedi. Basarilar diledi. Yaklasik 15-20 dk surdu. Almanca soru sormadi, bende hazirdim aslinda almanca konusur diye. Bu arada daha once yurt disina cikis yapmadim. Bu kadar kisa surecegini beklemiyordum aslinda. En onemli sebebi Diploma notum, goethe zertifikasi ve motivasyon yazisi oldugunu dusunuyorum. Kisacasi adamlar egitimini basari ile tamamlayip tamamlayacagina, egitim gecmisine ve azmine bakiyorlar. Soyleyeceklerim bunlar. Her sey gonlunuzce olsun, bol sanslar diliyorum. Alles Gute. :)

melk

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen melk » Cum Mar 18, 2016 5:41 pm

Merhaba Arkadaslar
Ben Ankara\'dan basvurdum vizeye ve aramalarima ragmen hicbir cevap alamadim. Bende Hessen yabancilar subesine mail attim bana belgelerim ulasmadigini soylediler. Acaba herkesin vizesi kalacagi yerin yabancilar subesine mi gidiyor? Ve iki haftada gitmemesi normal mi?

kudif

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen kudif » Cum Mar 18, 2016 10:49 pm

Aytugbas motivasyon yazini paylassan biz de yararlansak ? 😊

aytugbas

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen aytugbas » Cmt Mar 19, 2016 3:30 pm

[quote]melk tarafindan yazilan metin:

Merhaba Arkadaslar
Ben Ankara\'dan basvurdum vizeye ve aramalarima ragmen hicbir cevap alamadim. Bende Hessen yabancilar subesine mail attim bana belgelerim ulasmadigini soylediler. Acaba herkesin vizesi kalacagi yerin yabancilar subesine mi gidiyor? Ve iki haftada gitmemesi normal mi?[/quote]

Belgeler kalacagin sehrin yabancilar subesine gidiyor. Bir akrabam gidip bilgi almisti subeden, belgeler ulasmadi demislerdi, iki gun sonra vize geldi, bende anlamadim. Ama Kursum 21 inde basliyordu o yuzden olabilir. Akraban varsa eger sordura bilirsin yada konsolosluga fax yada mail at islemlerin hizlanmasi icin. Kurs baslangicina daha zaman varsa isi yavastan alabilirler.

aytugbas

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen aytugbas » Cmt Mar 19, 2016 3:42 pm

[quote]kudif tarafindan yazilan metin:

Aytugbas motivasyon yazini paylassan biz de yararlansak ? 😊[/quote]

Iyi niyet mektubu basligi altinda paylastim, inceleyebilirsiniz.

kudif

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen kudif » Cmt Mar 19, 2016 4:04 pm

Evet simdi gordum cok Tesekkur ederiz :)PPPP

melk

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen melk » Pzr Mar 20, 2016 3:31 pm

[quote]aytugbas tarafindan yazilan metin:

Merhaba Arkadaslar
Ben Ankara\'dan basvurdum vizeye ve aramalarima ragmen hicbir cevap alamadim. Bende Hessen yabancilar subesine mail attim bana belgelerim ulasmadigini soylediler. Acaba herkesin vizesi kalacagi yerin yabancilar subesine mi gidiyor? Ve iki haftada gitmemesi normal mi?[/quote]

Belgeler kalacagin sehrin yabancilar subesine gidiyor. Bir akrabam gidip bilgi almisti subeden, belgeler ulasmadi demislerdi, iki gun sonra vize geldi, bende anlamadim. Ama Kursum 21 inde basliyordu o yuzden olabilir. Akraban varsa eger sordura bilirsin yada konsolosluga fax yada mail at islemlerin hizlanmasi icin. Kurs baslangicina daha zaman varsa isi yavastan alabilirler.[/quote]

30 martta basliyor . Basvurdugumda gorustugum kadin vizeni 30 mart diye yaziyorum demisti. Maillerime cevap verilmedi. Telefondada lafi agzima tiktuilar resmen. Konsolosluga gidip sorsam bir faydasi olur mu acaba?

aytugbas

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen aytugbas » Pzr Mar 20, 2016 4:04 pm

[quote]aytugbas tarafindan yazilan metin:

Merhaba Arkadaslar

Belgeler kalacagin sehrin yabancilar subesine gidiyor. Bir akrabam gidip bilgi almisti subeden, belgeler ulasmadi demislerdi, iki gun sonra vize geldi, bende anlamadim. Ama Kursum 21 inde basliyordu o yuzden olabilir. Akraban varsa eger sordura bilirsin yada konsolosluga fax yada mail at islemlerin hizlanmasi icin. Kurs baslangicina daha zaman varsa isi yavastan alabilirler.[/quote]

30 martta basliyor . Basvurdugumda gorustugum kadin vizeni 30 mart diye yaziyorum demisti. Maillerime cevap verilmedi. Telefondada lafi agzima tiktuilar resmen. Konsolosluga gidip sorsam bir faydasi olur mu acaba?[/quote]

Zaten konsolosluktan bilgi almak zor. Kurs baslangicina daha zaman varmis, biraz daha sabretmelisin. Basvurun eksiksiz ve tam ise bence vizen kurs baslangicindan bir iki gun once gelebilir.

mmtali

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen mmtali » Pzt Mar 21, 2016 5:46 pm

Arkadaslar yarin bir ay oluyor ve benim en gec yarina kadar dil kursuna ne zaman gelecegim konusunda mail atmam lazim yoksa 200 Euro fazladan odemem gerekecek

Sizce 4 nisanda baslayacak olan kursumu ertlesem mi? Yoksa cikabilir mi? Konsoloslugu aradim islemde dediler:(

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Mar 22, 2016 12:51 am

Eger erteleyebiliyorsan ertele. Bosa paran gitmesin, oldu erken cikti yine gidersin, yer varsa alirlar.

EKYlmaz

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen EKYlmaz » Sal Mar 22, 2016 11:57 am

Merhaba Arkadaslar,

TU Braunschweig\'da Nisan 2015 sonundan itibaren dil kursuna gitmekteyim ve vizemi Eylul ayinda Almanya Izmir konsoloslugundan aldim. Oncelikle telefon ile vize icin randevu almaniz gerekiyor. Bu randevu icin kredi karti numaranizi vererek 14 TL oduyorsunuz.

Size randevu veren sirketten bir mail gelecek tavsiyem bu mailin ciktisini almaniz cunku ben konsolosluga gittigimde benim adim randevu listesinde yoktu bu yuzden benden mailin ciktisini istediler ilk olarak. Ciktiyi almadigim icin sabah sabah Internet kafe aradim. Yaninizda gerekli olan belgeler Okula basvururken yolladiginiz her seyi (okuldan kabul belgesi, saglik sigortasi, sahsiniza ve ailenize ait kimlik belgesi dokumanlari vb.) ek olarak varsa eski pasaportunuzu (giris cikis yaptiginiz ulkeleri gostermek icin) ve uzerinize ait tasinmaz mal var ise tapular veya banka hesabi var ise banka hesap cuzdaninizi getire bilirsiniz. Ayriyeten yaninizda Almanca dil sertifikasi varsa, A1 de olabilir getirmenizi tavsiye ederim(cunku bazi arakadaslar dil bilmedikleri icin reddediliyor). Bana bu belgeler sorulmadi ama ben genede getirmistim. Sabah 8 de orada bulunmaniz sizin faydaniza.

Eger arabaniz var ise park yeri bulmak problem degil, toplu tasima araci ile gelecekseniz Fahrettin Altay metro istasyonundan Balcova son duraga giden otobuslere bine bilirsiniz yada Balcova kipada inip 400 metre yuruyerek gayet kolay Konsolosluga ulasabilirsiniz.

Her sey yolunda ise kapidaki guvenlik gorevlileri tarafindan sira ile konsolosluga aliniyorsunuz. Konsolosluga girdikten sonra sag tarafta bulunan masada gorevlilere evraklarinizi teslim edin. Onlar sizin icin belgelerinizi duzenleyip size geri verecekler ve size Pasaportunuzu kargo ile teslim etmelerini mi yoksa kendinizin mi gelip alacagini soracaklar. Eger kargo ile teslim edilmesini isterseniz size bir Yurtici kargo zarfi verecekler. Ondan sonra size bir sira numarasi verip bekleme salonunda beklemenizi soyleyecekler.

Sira numaraniz geldiginde yaninizda 70 Euro(vize ucreti icin) bulundurun normal ucreti 60 Euro idi yanlis hatirlamiyorsam ama biraz fazla meblag bulundurmak sizin icin iyi olacaktir.
Siraniz geldiginde memur ile mulakata girmek icin gosterilen giseye dogru gidin. Burada isterseniz Almanca isterseniz Turkce konusa bilirsiniz. Bana sadece nereye gidecegimi ve nerede yasayacagimi sordu. Ve tesekkur edip mulakati sonlandirdi. 5 dakikayi gecmemistir. Sanirim bunda A.B.D\'de yasamamin ve bir cok A.B. ulkesine gitmemin bir etkisi vardir.

Tam 4 hafta sonra 3 aylik vizemi kargo ile yolladilar. Egitim icin verilen vize 3 ay sanirim ondan sonra bulundugunuz Almanya\'da sehirdeki Rathaus\'a gidip oturum izni almaniz gerekecek. Almanya\'da ki Pasaport kontrol memurlari bana bu soruyu sormustu aklinizda bulunsun.

Umarim basvurunuz olumlu sonuclanir.

mmtali

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen mmtali » Sal Mar 22, 2016 1:46 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Eger erteleyebiliyorsan ertele. Bosa paran gitmesin, oldu erken cikti yine gidersin, yer varsa alirlar.[/quote]

Hala bremenden haber bekliyormus konsoloslk yani ordan bir mail gelmesi gerekiyor oyle dediler.
bremen yabancilar subesine ulassam olur mu dedim( ki nasil ulasacaksam) ? siz bilirsinz dedi "isterseniz bir arayin cok fazla bilgi vermezler ama belki ulasip ulasmadigini ogrenirsin dediler.

ne yapicam ben :((

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Mar 22, 2016 7:07 pm

Biraz daha bekle sabret, haftaya mail atarsin Yabancilar polisine.

floss

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen floss » Prş Mar 24, 2016 10:01 am

Merhaba, ben 02.02.2016da ogrenci adayi vize basvurusunda bulundum. Koln dishekimliginden kabul aldim. Kayit tarihine kadar (25subat) vizeden bir sonuc alamadim tabiki ve uni kaydini vekalet ile yaptirdim. Sonra kayit belgesiyle bordo pasaportu yesile cevirmek icin konsolosluktan geri cektim, gittim yesille almanyada yurt ayarladim. Konsolosluga yeni pasaportu teslim ettikten 1 hafta sonra aldigim email cok korkutucu. vize basvurunuzu geri cekmistiniz niye pasaport yolladiniz? ben sadece pasaportu geri cekmistim. eger butun islemler bastan baslayacaksa (7nisanda kolnde olmam lazim) vize icin basvurup islemler devam ederken almanya\'da yesil pasaport ile bulunabilir miyim?

Kullanıcı avatarı
welly275

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen welly275 » Prş Mar 24, 2016 7:00 pm

neden yesili alip bordo verdin ki? zaten yesil pasaportunu geri alma hakkin vardi. islemler suresince pasaport konsoloslukta bekliyo sadece ve konsoloslugun pasaporta el koyma yetkisi yok. yani islemler devam ederken diledigin zaman pasaportunu geri alabilirdin ve bunu yapan vardi.

eger basvuruyu geri cektiysen tekrar bastan baslarsin buyuk ihtimal. maille iletisim halindeysen oradan daha hizli ilerlersin. konsoloslukta yanlis anlasilma oldugunu belirt ve sadece pasaportu aldigini basvurunun devam ettigini soyle, belki kaldigi yerden tekrar devam ederler ya da ayni belgelerle tekrar basvuru olarak yeniden daha hizli baslarsin.

floss

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen floss » Cum Mar 25, 2016 12:49 am

Bordoyu alip yesil verdim. Arada Almanya\'ya girip cikarak kalacak yer bulabilmek icin. Zaten basvuruyu geri cekmek istememistim yanlis anlasilma olmus olabilir. Konsoloslugu bin kere aradim mail de attim cevap vermek niyetinde olmadilar. Sansima bir de paskalya, saliya kadar tatil. Koln yabancilar polisini aradim daha once Almanya\'da oturumum olmasi ve sehir degisikligi yuzunden vize uzun surer dediler herhangi bir islem iptalinden bahsetmediler. Vize beklemek en az kabul beklemek kadar zor..
Benim vize 7 nisana kadar mumkun degil cikmaz. Asil merak ettigim yesil ile Almanya\'ya girip orada vize cikmasini bekleyebilir miyim? Vize cikinca da Istanbul\'a gelir tekrar donerim.

Kilitli