Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

nwr eyaletinde universite

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
shimendifer

Mesaj gönderen shimendifer » Cmt Mar 19, 2016 1:36 pm

merhaba
suan lise son sinifta okuyorum seneye %80 ihtimalle almanyada devam edicem universite egitimime lise diploma notum:95 lys puanimda okul notuyla buyuk ihtimalle 455 civeri gelicek acikcasi benim tercihim bazilari gibi turkiyede istedigi yeri tutturamayip almanyada gitmeyi planlayanlar gibi degilim ve RTWH aachen universitesi makina muhendisligi bolumunu istiyorum ve bir kac sorum olucak
1-nwr eyaletinde hem almanca duzeyi istemeyen hem semester ticket veren on basvuru alabilecegim bir universite var mi
baslangic olarak sorularim bunlar ayrica zaten danismanlik sirketi olarak sitenin sirketini kullanicam ama lysye kadar danismanlik baslatmama ailem tarafindan izin yok simdilik sorum yukardaki belirttigim gibi sonraki sorulari yine aklima geldikce devaminda yazicam simdiden tesekkurler :) :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Mar 19, 2016 11:06 pm

Hic almanca bilmeden on kabul veren NRW de Paderborn ve Siegen var. A1 ile RU Bochum ve TU Dortmund ve A2 ile RWTH Aachen var.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

shimendifer

Mesaj gönderen shimendifer » Pzr Mar 20, 2016 2:02 pm

gurkan abi siegenden sadece on kayit alsak ticket alabiliyor muyuz illa kursuna kayit mi olmamiz gerekiyor kursuna kayit olmamiz gerekiyorsa tavsiye eder misin ??

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Mar 21, 2016 4:27 am

Kurs kaydi gerekiyor. B1 den sonra Duisburg-Essen de veriyor. 1 donem semesterticket olmadan idare edip Essen civari bir kursu tavsiye ederim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com