Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
antalya071905

Mesaj gönderen antalya071905 » Çrş Haz 20, 2012 4:20 pm

izmirden basvurdum konsoloslugu ariyorum evraklarin hannoverde bizlik bisi yok ordan cevap gelecek diyorlar .
hannoveride ariyorum bi bilgi veren yok bilmiyorum ne yapacagim hannover islem devam ediyor diyo o kadar

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Çrş Haz 20, 2012 5:06 pm

28 Subata iilk vize redimi almistim sonra 15 mayista tekrar basvuru yuaptim Izmir alman baskonsoluguna 40 gun oldu yaklasik simdide tekrar cagiryolar hafdtaya sali gunu pasaportla birlikte bakalim ne sorcaklar herseyin hayirlisi sizinde buna benzer cagirdilar mi ve ne sordular arkadaslar?
So geht nicht !

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Çrş Haz 20, 2012 5:39 pm

Hadi hayirlisi murat bir an once al vizeni gel, Seni bekliyoruz,
Ekibi tamamliyalim.. .d
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Haz 20, 2012 6:02 pm

Insallah iyi haberdir murat;)Benim bugun 58. gunum ,adas kaderim sana benzedi:)

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Çrş Haz 20, 2012 6:07 pm

Ben inaniyorum adas sende alicaksin umudunu kaybetme sabirli ol sonra son hazirliklarini yap.. Birde Valizini simdiden hazirla..:bye
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Haz 20, 2012 6:10 pm

Ich hoffe:help

tylnhsynsglm

Mesaj gönderen tylnhsynsglm » Çrş Haz 20, 2012 6:25 pm

[quote]Metin K tarafindan yazilan metin:

[quote]tylnhsynsglm tarafindan yazilan metin:

[quote]Metin K tarafindan yazilan metin:

[quote]tylnhsynsglm tarafindan yazilan metin:

arkadaslar haftaya gorusmeye cagirdilar beni.1 ay olmustur heralde itiraz dilekcemi vereli.Pasaportumla gelmemi solediler.umutlanmak istemiyorum ama sizce olumlu bir gelismemi?Bu arada haber bekleyenlere tavsiyem mutlaka konsolosluka bir yazi yazmaniz durumunuzla ilgili (almanca olmasini tavsiye ederim.)[/quote]

Hocam benide pasaportla cagirdilar ve extra evrak istediler. Orda bana 1bucuk saat boyunca sorular sordular ve coguda yine ilk mulakata sorulan sorulardi ve 1 ay icinde vizem gelmisdi. Gozunu korkutmak istemem umarim hemen vizeyi basarlar ustune ama yinede sen ilk mulakattinda verdigin cevaplarin aynisini ver eger oyle sorular sorarlarsa. :) Eger sorun cikmazsa buyuk ihtimal vizeni alirsin :)[/quote]Eren izmir konsolosluku 24 subatti basvurdugum ilk gun :) sanki dun gibi :) ... Metin tavsiyelerin icin tesekkur ederim acikcasi bu sefer daha rahatim . Git gel tecrubelendikte.Belki 4 aydir ugrastiriyoruz bu cocugu diyip insafa gelirler :) Erenin de dedigi gibi basarlar vizeyi:)[/quote]

Bende Izmirde basvuru yapmisdim 20 subatta. Gercegi soylemek gerekirse insan daha rahat oluyor. Bana sen almanyada okuyup ne yapcan, sen burda da okuyabilirsn gibi seyler soyledi. Tabi altinda kalmiyacaksin ezmiceksin kendini ama ukalada olmicaksin.Hersey dozunda olacak :) Sana bol sanslar dilerim kardesim umarim alirsn vizeni. =)[/quote]evet biraz daha rahat ve tecrubeliyim.artik hakkimizda hayirlisi deyip yardiracazzz :)

banu

Mesaj gönderen banu » Prş Haz 21, 2012 1:44 am

Evet 7 haziran itibariyle Izmir konsoloslugunda vize gorusmemi gerceklestirdim.Tum evraklarim eksiksizdi.Adam bakti goz gezdirdi iyi niyet mektubuma bakti zaten orda dogmussun falan dedi burda 2 yillik okumussun falan dedi.Sesli dusunuyomus gibiydi.Sonra okul kabul belgeme ve dil kursu kayit belgeme bakti bunlar sadece info dedi ben bunlari kabul edemem dedi bende kabul olarak bunlar geldi okuldan bana dedim.Sonra iceriye gitti bi alman kadinla beraber geri geldi kadin direkt almanca bana sorular sormaya basladi.Ben once tekrar etmesini rica ettim sonra baktim kadin anlayamayacagim sorular soruyo anliyorum fakat derken kadin tamam dedi.Adam artik bize kopru oldu neden gidiyosun burada ocak ayinda bitirmissin kursu o zamandan beri calistin mi hic sonra garantorun bekar mi? evet dedim ee ileride evlenmeyimi dusunuyosunuz dedi.Durumu izah ettim aile dostumuzun oglu oldugunu soledim.Peki Psikoloji okuycaksin hangi alanda ilerlemek istiyosun dedi soledim anlamadilar:)sonra biyopsikolojinin meailni yaptim ilgilerini cekti :) Orada akraban varmi ve nerede kalicaksin dediler universite yurdunda kalicam dedim.Ne zaman basliycaksin universiteye kac kur alicaksin diye sordular.Bu arada universite Ruhr universitesi.Yaklasik 55 dakika sonra adam bana okul kabul belgen ile dil kursu belgeni tekrar iste daha ayrintili olsun dedi.Ayin 15 inde tekrar gittim yine ayni belgelerle ki universite bana ayni belgeyi yolladi onlarin kabul belgesi konsolosluga verilmek uzere bi davetiye seklinde oluyomus.Adam yine kabul edemem dedi alman kadinla gorustu bana neden ayni belgeyi getirdigimi sordular anlattim en sonunda konsolosluk cok kalabalikti ve adam zaten kalabalik vakit az dedi kabul etti belgelerimi.Ve iste boyle beklemeye basladim artik:)

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Prş Haz 21, 2012 2:22 am

Izmir konsoloslugu zaten sorun cikarmada 1 numara...
Umarim hayirli haberler alirsn pek yakinda :))

banu

Mesaj gönderen banu » Prş Haz 21, 2012 2:34 am

Vallahi billahi arkadas tum gorusme boyunca yuzumden tebessum icimden kotu soz eksik olmadi :) Amin insallah yakinda gelir hayirli bi haber

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Haz 21, 2012 9:30 am

Gecmis olsun ama asil zor gunler yeni basliyor:)Umarim olumlu ve cabuk bir cevap alirsin.Ben 59 oldum bugun:)

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Cum Haz 22, 2012 3:10 pm

Gecmis olsun banu:)Adam aslinda sesli dusunmuyor yan tarafinda baska bir adam var oda dinliyor ve galiba bir yerlerden bir seyleri kontrol ediyor.Arada biliyorsun mikrofonu kapatip yanindaki adamla konusuyor bende kapatmayi unuttu bir kere yandaki adam benimle ilgili bir soru sordu gorustugum kisiye o sirada anladim 1 kisinin daha bizi dinledigini gorustugum kiside hemenm mikrofonu kapatti:P

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Cum Haz 22, 2012 4:59 pm

borumu sen nezaman hangi ucaga bineceksin? belki ayni ucaga bineriz =)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Haz 22, 2012 7:15 pm

[quote]banu tarafindan yazilan metin:

Evet 7 haziran itibariyle Izmir konsoloslugunda vize gorusmemi gerceklestirdim.Tum evraklarim eksiksizdi.Adam bakti goz gezdirdi iyi niyet mektubuma bakti zaten orda dogmussun falan dedi burda 2 yillik okumussun falan dedi.Sesli dusunuyomus gibiydi.Sonra okul kabul belgeme ve dil kursu kayit belgeme bakti bunlar sadece info dedi ben bunlari kabul edemem dedi bende kabul olarak bunlar geldi okuldan bana dedim.Sonra iceriye gitti bi alman kadinla beraber geri geldi kadin direkt almanca bana sorular sormaya basladi.Ben once tekrar etmesini rica ettim sonra baktim kadin anlayamayacagim sorular soruyo anliyorum fakat derken kadin tamam dedi.Adam artik bize kopru oldu neden gidiyosun burada ocak ayinda bitirmissin kursu o zamandan beri calistin mi hic sonra garantorun bekar mi? evet dedim ee ileride evlenmeyimi dusunuyosunuz dedi.Durumu izah ettim aile dostumuzun oglu oldugunu soledim.Peki Psikoloji okuycaksin hangi alanda ilerlemek istiyosun dedi soledim anlamadilar:)sonra biyopsikolojinin meailni yaptim ilgilerini cekti :) Orada akraban varmi ve nerede kalicaksin dediler universite yurdunda kalicam dedim.Ne zaman basliycaksin universiteye kac kur alicaksin diye sordular.Bu arada universite Ruhr universitesi.Yaklasik 55 dakika sonra adam bana okul kabul belgen ile dil kursu belgeni tekrar iste daha ayrintili olsun dedi.Ayin 15 inde tekrar gittim yine ayni belgelerle ki universite bana ayni belgeyi yolladi onlarin kabul belgesi konsolosluga verilmek uzere bi davetiye seklinde oluyomus.Adam yine kabul edemem dedi alman kadinla gorustu bana neden ayni belgeyi getirdigimi sordular anlattim en sonunda konsolosluk cok kalabalikti ve adam zaten kalabalik vakit az dedi kabul etti belgelerimi.Ve iste boyle beklemeye basladim artik:)[/quote]

Bol sanslar...Yazdiklarini okurdan bir yandan cok uzuldum bir yandan da sinirlendim.Bu tarz asagilanmalara bizi magruz birakanlara lanet olsun.
Birde vizeler kalmasin diyen arkadaslar oluyor.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

banu

Mesaj gönderen banu » Cmt Haz 23, 2012 12:12 pm

yapicak bir sey yok iste o kadar kucumsemeye tebessum ve sukunetle karsilik vermek durumunda kaliyoruz amaclarimiza ulasabilmek icin.Insallah olumlu bi cevap gelir artik bakalim..

banu

Mesaj gönderen banu » Cmt Haz 23, 2012 12:14 pm

Borumu sen nerde girmistin gorusmeye?Valla orda baska bi adam daha varsa cok iyi gizleniyo ne diyim artik:)

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Cmt Haz 23, 2012 1:52 pm

Bende izmirden girdim red almadan subat 14 den beri bekliyordum yeni cikti vize temmuz ortasi sonu gibi gidicem.Aynen mikrofonu acik birakmasa orda biri oldugu anlasilmaz.Ancak kafan rahat olsun gecte olsa vizeni alirsin merak etme

banu

Mesaj gönderen banu » Cmt Haz 23, 2012 4:27 pm

O zaman sana hayirli yolculuklar simdiden bana da hayirli sonuc beklemeler diyelim...

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Haz 23, 2012 7:35 pm

[quote]eren35 tarafindan yazilan metin:

Hadi hayirlisi murat bir an once al vizeni gel, Seni bekliyoruz,
Ekibi tamamliyalim.. .d[/quote]

Erenim bakalim herseyin hayirlisi sali gunu bakalim ne dicekler...sonucu hayirli olsun vize cikarsa hazirliklara basla ama cikmasa bizi orada en guzel sekilde temsil et :D
So geht nicht !

erol62

Mesaj gönderen erol62 » Sal Haz 26, 2012 1:23 pm

Merhaba arkadaslar ya bisey sorucam bugun essen universitesinde ekim ayi icin dil kursuna kaydim yapilicakti,ben 2011 de Ankara da vize ye girdim ve red aldim ama simdi ikametgahim Izmir ve izmir de konsolosluga girmem gerekiyor diye dusunuyurdum cunki ikametgahim 7 ay oldu Izmir,ama okul bana dil kursu icin davetye gondericek ve ankarada giricegimi soylemisler bu dogrumudur sizce?
bir gun birden bire yalniz kalmaktir yasamak...

Kilitli