Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Jeoloji Muhendisligi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Cansuxx

Mesaj gönderen Cansuxx » Sal Haz 19, 2012 11:44 pm

Arkadaslar Almanya\'da jeoloji muhendisligi okumak ve jeoloji muhendisi olarak calismak hakkinda bilgisi, fikirleri olan var mi? Okul seciminden ziyade calisma alanlariyla ve meslegin artilari eksileri uzerine..

elrayn

Mesaj gönderen elrayn » Çrş Haz 20, 2012 1:55 am

bence riskli bi is gibi geldi gelecek acisindan ulkemizde devlete atamalari cok az oda bakanin eltisinin gorumcesin yegeni falan olman lazim :)anca ozel sektor ama ulkemizde jeoloji ne kadar onem veriliyo tartisilir.

Cansuxx

Mesaj gönderen Cansuxx » Çrş Haz 20, 2012 4:11 pm

Haklisiniz arkadaslar, ben OSYM tercihlerinde jeoloji ve mimarliklari yazacaktim. Jeolojiyi istiyorum ama yorumlara bakilirsa jeolog dunyanin her yerinde ayni jeolog :(

Is bulma oranlarina bakip inanamamistim cunku genel issizlik oraninin 2 kati issiz var gorunuyor bu alanda.

Sanirim sadece mimarliklari yazmak iyi olacak.
Cok tesekkurler cevaplar icin (:

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Haz 20, 2012 4:14 pm

Bencede iki bolum arasinda tercih yapacaksan mimarligi sec derim ve politecnico di milano \'yu arastirmayi unutma ;)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Cansuxx

Mesaj gönderen Cansuxx » Çrş Haz 20, 2012 4:34 pm

Aaa iyi ki tekrar soyledin Staatsman, ben onu arastirdim konsolosluk Italyanca istiyor. Almanya\'daki Numerus Clasus gibi bir sistemleri var mi, sartli kabul gibi bir madde var mi toplu halde bilgi bulamadim. Oradan buradan toplamaya calisiyorum ;)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Haz 20, 2012 5:07 pm

Italyanca istenmesi dogal ama sanirim DSH gibi bir Italyanca yeterlilik sinavina girmene gerek yok.Sanirim B2 Italyancasi ile kabul ediyor.
Hem Almanca\'dan daha kolay bir dil Italyanca ve prestijli bir universite istiyordun mimarlik alaninda.

Ama uyarmama gereken nokta yasam masraflarin.Italya daha pahalidir , bol sans.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari