Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

LYS ve Kis Somestiri Sorunu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
canp93

Mesaj gönderen canp93 » Sal Haz 19, 2012 3:49 pm

Merhabalar ben cift vatandasim ve bu sene lysye girecegim.Cift vatandaslar icin henuz net bir bilgi alamadim ama su anda almanca kursuna devam etmekteyim b1 seviyesindeyim.Lys yuzunden bu somestr kayit yaptira,ayacagim sanirim.Neler yapabilecegim konusunda beni bilgilendirirseniz cok memnun olurum.simdiden tesekkurler

elrayn

Mesaj gönderen elrayn » Sal Haz 19, 2012 4:20 pm

[quote]canp93 tarafindan yazilan metin:

Merhabalar ben cift vatandasim ve bu sene lysye girecegim.Cift vatandaslar icin henuz net bir bilgi alamadim ama su anda almanca kursuna devam etmekteyim b1 seviyesindeyim.Lys yuzunden bu somestr kayit yaptira,ayacagim sanirim.Neler yapabilecegim konusunda beni bilgilendirirseniz cok memnun olurum.simdiden tesekkurler[/quote]
hangi ulkenin vatandasisin ?

canp93

Mesaj gönderen canp93 » Sal Haz 19, 2012 7:17 pm

Almanya ve Turkiye vatandasiyim.Babam Alman

Moumo36

Mesaj gönderen Moumo36 » Sal Haz 19, 2012 7:40 pm

bende ayni durumdayim. OSYM sonuclari agustos ortasinda aciklaniyor ama basvuru tarihleri agustostan once bitiyor. Bazi universiteler oss yerlesim belgesini sonradan gondersende olur diyorlarmis ama bende pek fazla bilgi sahibi degilim. Sonuclar aciklandiktan sonra basvuru yapacagim. En kotu yarim semester kaybetmis olurum diye dusunuyorum.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Haz 19, 2012 11:46 pm

Diplomani ve OSYM yerlesti belgeni vermeden olmaz.Sartli kabul alacagin icin basvuru surelerini dikkate alma.
Sonra Almanya\'da DSH yazacaksin vs..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

cemezgn

Mesaj gönderen cemezgn » Çrş Haz 20, 2012 4:01 pm

Ben universitenin dil kursuna gidecegim ve son basvuru tarihi guz donemi kursu icin 15 temmuz.yaz donemi cok gec basliyor o kadar vakit kaybetmek istemiyorum.Sinav sonucunu universiteyle gorusup sonra gonderemiyormuyuzki?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Haz 20, 2012 4:12 pm

DSH belgeniz yoksa son basvuru tarihinin bir onemi yok...
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

cemezgn

Mesaj gönderen cemezgn » Çrş Haz 20, 2012 4:19 pm

http://w3cs.uni-paderborn.de/~aaa/incom ... ourse.html
Course schedules 2012 / 2013* tablosunda guz donemi kursu icin son basvuru 15 temmuz yaziyor bi onemi yokmu bunun? Dil okulu icin ayri bi basvuru formuda yok.Uni basvuru formunda 11. soruyu evet olarak isaretleyin diyor.Birlikte oluyor sanirim kafam cok karisti :/

omer34

Mesaj gönderen omer34 » Çrş Haz 20, 2012 7:08 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

DSH belgeniz yoksa son basvuru tarihinin bir onemi yok...[/quote]

yani sadece en basta dil icin gittigimzde bu dsh tarihlerine yetismemize gerek yokmu ?

pia

Mesaj gönderen pia » Cum Ara 27, 2013 1:13 pm

Yani biz ilk sene dil kursuna gidecegimiz icin basvuruyu agustos ayinda yapsakta oluyor? Dogru mudur ben mi yanlis anladim?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Ara 28, 2013 1:59 am

universitelere 2 farkli basvuru var.

1) kesin kabul: bolume kayit icin tum sartlarin saglandigi
2) sartli kabul: bolume kayit icin dil sarti haricinde(sadece diplomasi yabanci ulkeden olanlar icin) tum sartlarin saglandigi

sartli kabulu vize sorunu alanlar genelde alirlar. cunku ogrenim amacli vize verirken universiteden belge olmadiginda genelde zorluk cikmaktadir.

alman vatandasi olanlarda vize sorunu olmadigindan gidip direk sartli kabul almadan dil kursuna baslayabilirler. dil sartini sagladiktan sonra da okula basvuru tarihlerinde basvurup kabul edildiklerinde de egitimlerine baslarlar.

alman vatandasi olmak sadece vize acisindan avantaj saglamaktadir. eger lise diplomasi almanya disinda alindiysa(turkiyede de abitur sinavina girme sansi varmis sanirim onlar haric) yani abitur yoksa yabanci ogrenci kontejaninda degerlendiriliyosunuz. yani hem lise diplomasini hem de YGS yerlesme belgesini sunmak durumundasiniz. bunun yaninda alman okullarindan karneniz yoksa istenen dil sertifikasini da sunmaniz gerekiyo. eger dil sertifikasini almadiysaniz zaten basvuruyu dusunmeyin. turk vatandasiysaniz sartli kabul yapmaniz vize surecinde isinize yarar.

sanirim aciklayici olmustur :)