Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Cum Haz 15, 2012 5:06 pm

Hocam acikcasi red beklemiyordumda bu kadar bekletmelerine biraz sinirim bozuldu insanda heves kalmiyor.Heralde red almadan en uzun sure vize bekleyen benimdir 4 ayi gecti.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Haz 15, 2012 5:09 pm

Cok iyi anliyorum 2 ayi buldum bende motivasyon dusuyor gun gectikce.

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Cum Haz 15, 2012 7:49 pm

[quote]Borumu tarafindan yazilan metin:

Vizem sonunda cikti galiba "yeni tarihli lisan egitimi kurs kayit belgesi" vize numaramin yaninda bu yazi cikiyor bunu goturdumu ins. ayni gun verirler[/quote]

Hayirli olsun Tebrik ederim, Ustam.
Zaten vize alacagin belliydi.
Benim gibi cok bekledin hatta daha fazla bekledin Izmirde girenler genellikle boyle uzun bekliyor.
Tekrardan tebrikederim. :)

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cmt Haz 16, 2012 5:04 pm

Siz iki ay beklediniz ben 6 ay belkedim :D sorun etmeyin gec olsun red olmasin :)
-Zaman en buyuk hazine Sabir ise en gerekli bir nimettir.-

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Haz 16, 2012 5:48 pm

Etmiyorum zaten artik , ettikce de bir fark olmuyor cunku:)

antalya071905

Mesaj gönderen antalya071905 » Pzr Haz 17, 2012 6:10 pm

merhaba arkadaslar 17 subatta vize basvurusu yapmistim hicbir eksigim olmadigi halde daha olumlu olumsuz bi cevap alamadim konsoloslugu aradim bizde bi bilgi yok hannoverle irtibata gec diyorlar hannoveri aradim islem devem ediyor herhangi bi blgi vermediler baya bi zaman gecti ne yapmaliyim acaba?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Haz 17, 2012 6:22 pm

Yapilacak sey tekrar aramak ve sert konusmak.Hannover yabancilar dairesi veya konsoloslukla terkar ve tekrar konusmandan baska bir yol yok gibi.

Kac ay olmus ,yazik gunah ya.Lanet olsun bunlara!
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

antalya071905

Mesaj gönderen antalya071905 » Pzr Haz 17, 2012 6:24 pm

tesekkur ederim tekrar tekrar deneyecegim ama iyice bunaldim bari red versinler oturalim yerimize ne olumlu ne olumsuz hic bisi soylemiyolar neyse sagol

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Haz 18, 2012 12:13 am

Bir terslik vardir bence evraklarin kaybolmus ya da unutulmus olmali, yoksa hic bir haber olmadan (ek evrak vs.) bu kadar bekletmeleri cok zor.

Ne durumda oldugunu tahmin edebiliyorum ben de 23 nisanda basvurmustum:(

antalya071905

Mesaj gönderen antalya071905 » Pzt Haz 18, 2012 4:33 am

bende anlamadim konsoloslugu ariyorum biz evraklarini hannovere gonderdik onlara soracaksin bizde bi bilgi yok hannoveri ariyorum evraklar islemde bi sonuc olustugu zaman siz bildirilecek diyorlar bakalim bu gun yine arayacagim

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Pzt Haz 18, 2012 11:24 am

Arkadaslar hepinize tesekkur ederim.

Antalya071905

Hocam ozel mesajda da soyledigim gibi konsolosluk yakinsa gidip konusman en guzeli telefondakiler net cevap vermiyor.Konsolosluk kapisindaki bilgi edinme yerine gidin orda bilgi veriyorlar 4 ay olmus hala ses yoksa sorun olabilir belgeler tamsa ortalama 2 ayda vize cikiyor.Eksik olunca 2-3 ay icinde size ulasiyorlar 4 ay uzun bir sure

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Sal Haz 19, 2012 12:48 am

Borumu vizen hayirli ugurlu olsun izmirden vize cikmalar cogaldi 2.vize basvurmda 1 ay oldu bakalim hayirlisi
So geht nicht !

antalya071905

Mesaj gönderen antalya071905 » Sal Haz 19, 2012 12:59 am

borumu

ben antalyadayim izmirde basvurustum bugun tekrar aradim konsoloslugu evraklarin hannover polisinde islem goriyor daha fazla bilgi veremiyoruz hannover de aynisini soyluyor .bilemedim telefonla bi sonuc alamiyorum dilekceyi konsolosluga mi yazayim?

tylnhsynsglm

Mesaj gönderen tylnhsynsglm » Sal Haz 19, 2012 11:23 pm

arkadaslar haftaya gorusmeye cagirdilar beni.1 ay olmustur heralde itiraz dilekcemi vereli.Pasaportumla gelmemi solediler.umutlanmak istemiyorum ama sizce olumlu bir gelismemi?Bu arada haber bekleyenlere tavsiyem mutlaka konsolosluka bir yazi yazmaniz durumunuzla ilgili (almanca olmasini tavsiye ederim.)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Haz 20, 2012 12:40 am

Pasaporta direk vizeyi basarlar umarim:)Baska ne icin istesinler ki ? Bu arada hangi konsolosluktu ?

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Çrş Haz 20, 2012 1:51 am

[quote]tylnhsynsglm tarafindan yazilan metin:

arkadaslar haftaya gorusmeye cagirdilar beni.1 ay olmustur heralde itiraz dilekcemi vereli.Pasaportumla gelmemi solediler.umutlanmak istemiyorum ama sizce olumlu bir gelismemi?Bu arada haber bekleyenlere tavsiyem mutlaka konsolosluka bir yazi yazmaniz durumunuzla ilgili (almanca olmasini tavsiye ederim.)[/quote]

Hocam benide pasaportla cagirdilar ve extra evrak istediler. Orda bana 1bucuk saat boyunca sorular sordular ve coguda yine ilk mulakata sorulan sorulardi ve 1 ay icinde vizem gelmisdi. Gozunu korkutmak istemem umarim hemen vizeyi basarlar ustune ama yinede sen ilk mulakattinda verdigin cevaplarin aynisini ver eger oyle sorular sorarlarsa. :) Eger sorun cikmazsa buyuk ihtimal vizeni alirsin :)

tylnhsynsglm

Mesaj gönderen tylnhsynsglm » Çrş Haz 20, 2012 1:22 pm

[quote]Metin K tarafindan yazilan metin:

arkadaslar haftaya gorusmeye cagirdilar beni.1 ay olmustur heralde itiraz dilekcemi vereli.Pasaportumla gelmemi solediler.umutlanmak istemiyorum ama sizce olumlu bir gelismemi?Bu arada haber bekleyenlere tavsiyem mutlaka konsolosluka bir yazi yazmaniz durumunuzla ilgili (almanca olmasini tavsiye ederim.)[/quote]

Hocam benide pasaportla cagirdilar ve extra evrak istediler. Orda bana 1bucuk saat boyunca sorular sordular ve coguda yine ilk mulakata sorulan sorulardi ve 1 ay icinde vizem gelmisdi. Gozunu korkutmak istemem umarim hemen vizeyi basarlar ustune ama yinede sen ilk mulakattinda verdigin cevaplarin aynisini ver eger oyle sorular sorarlarsa. :) Eger sorun cikmazsa buyuk ihtimal vizeni alirsin :)[/quote]Eren izmir konsolosluku 24 subatti basvurdugum ilk gun :) sanki dun gibi :) ... Metin tavsiyelerin icin tesekkur ederim acikcasi bu sefer daha rahatim . Git gel tecrubelendikte.Belki 4 aydir ugrastiriyoruz bu cocugu diyip insafa gelirler :) Erenin de dedigi gibi basarlar vizeyi:)

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Çrş Haz 20, 2012 1:46 pm

[quote]Metin K tarafindan yazilan metin:

Hocam benide pasaportla cagirdilar ve extra evrak istediler. Orda bana 1bucuk saat boyunca sorular sordular ve coguda yine ilk mulakata sorulan sorulardi ve 1 ay icinde vizem gelmisdi. Gozunu korkutmak istemem umarim hemen vizeyi basarlar ustune ama yinede sen ilk mulakattinda verdigin cevaplarin aynisini ver eger oyle sorular sorarlarsa. :) Eger sorun cikmazsa buyuk ihtimal vizeni alirsin :)[/quote]Eren izmir konsolosluku 24 subatti basvurdugum ilk gun :) sanki dun gibi :) ... Metin tavsiyelerin icin tesekkur ederim acikcasi bu sefer daha rahatim . Git gel tecrubelendikte.Belki 4 aydir ugrastiriyoruz bu cocugu diyip insafa gelirler :) Erenin de dedigi gibi basarlar vizeyi:)[/quote]

Bende Izmirde basvuru yapmisdim 20 subatta. Gercegi soylemek gerekirse insan daha rahat oluyor. Bana sen almanyada okuyup ne yapcan, sen burda da okuyabilirsn gibi seyler soyledi. Tabi altinda kalmiyacaksin ezmiceksin kendini ama ukalada olmicaksin.Hersey dozunda olacak :) Sana bol sanslar dilerim kardesim umarim alirsn vizeni. =)

antalya071905

Mesaj gönderen antalya071905 » Çrş Haz 20, 2012 1:48 pm

subat ayinda basvuran var mi ben 17 subatta basvurdum hala bekliyorum ne zamana kadar beklicez................:(

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Çrş Haz 20, 2012 3:29 pm

[quote][quote]antalya071905 tarafindan yazilan metin:

subat ayinda basvuran var mi ben 17 subatta basvurdum hala bekliyorum ne zamana kadar beklicez................:([/quote][/quote]

Cok uzun zaman olmus iyiye isaret degil :S Hangi konsolosluktan basvurdun? Iletisime gecmeyi denemedin mi hic bu kadar zamandir?

Kilitli