Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

cok onemli askerlik mevzusu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
aokay

Mesaj gönderen aokay » Çrş Haz 13, 2012 3:33 am

arkadaslar hepinize kolay gelsin.ben haziranda 20 yasina giricem.benim bir sorunum var.testdaf belgem var.lmu bwle bas vurdum sommesemester icin ama sadece wintersemestera ogrenci aliyor.neyse kisaca bende suan okulda gasthorer\'im yani misafir ogrenci.ay sonunda da turkiyeye donucem.bildigim kadariyla dil okulundakilere 18 ay askere gitmeme olanagi veriyor ama ben dil okulunda degilim.sizce ne yapmam gerekiyor.okuldan ne bellgesi almaliyim?

elrayn

Mesaj gönderen elrayn » Çrş Haz 13, 2012 1:58 pm

[quote]aokay tarafindan yazilan metin:

arkadaslar hepinize kolay gelsin.ben haziranda 20 yasina giricem.benim bir sorunum var.testdaf belgem var.lmu bwle bas vurdum sommesemester icin ama sadece wintersemestera ogrenci aliyor.neyse kisaca bende suan okulda gasthorer\'im yani misafir ogrenci.ay sonunda da turkiyeye donucem.bildigim kadariyla dil okulundakilere 18 ay askere gitmeme olanagi veriyor ama ben dil okulunda degilim.sizce ne yapmam gerekiyor.okuldan ne bellgesi almaliyim?[/quote]

bildigim kadariyla her hangi bi belge falan almana gerek yok her turk vatandasinin 2 yil askerlik erteleme hakki var diye biliyorum.turkiyeye gelince subeye git durumunu acikla ertele.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Haz 14, 2012 4:14 am

[quote]aokay tarafindan yazilan metin:

arkadaslar hepinize kolay gelsin.ben haziranda 20 yasina giricem.benim bir sorunum var.testdaf belgem var.lmu bwle bas vurdum sommesemester icin ama sadece wintersemestera ogrenci aliyor.neyse kisaca bende suan okulda gasthorer\'im yani misafir ogrenci.ay sonunda da turkiyeye donucem.bildigim kadariyla dil okulundakilere 18 ay askere gitmeme olanagi veriyor ama ben dil okulunda degilim.sizce ne yapmam gerekiyor.okuldan ne bellgesi almaliyim?[/quote]

Daha 20 yasina gireceksin ,daha once askerligini erteletmedin mi ?
Universite olsun ya da olmasin 2-3 sene askerligini erteletme hakkin var.
Buna ilaveten dil kursunda oldugun sure ve bekleme suresincede icersinde de askerligini uzatabilirsin.
Bunun icin Turk Konsoloslugu\'ndan Ozel Ogrenci Belgesi actirman lazim.Actirdiginda Almanya\'ya yeni geldigini ,TEST DAF sinavina girdigini ve varsa okuldan kabulunu goster , eger kabul aldiysan kaydini yaptir ve kis somestiri baslayacagini bildir.
O zaman uzatirlar tekrar askerligini.

Eger daha once Turkiye\'de uzatmadiysan askerlik o zaman ilk Turkiye\'de uzattir bu daha cabuk olur.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari