Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Wirtschaftsingenieurwesen universite onerileriniz

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
batu6ok

Mesaj gönderen batu6ok » Prş Haz 07, 2012 8:12 pm

Selam arkadaslar,baslikta belirttigim gibi wing. bolumunde iyi oldugnu dusundugunuz universiteleri yazarsaniz sevinirim. 7-8 universiteye basvurmayi dusunuyorum garanti olmasi acisindan.
basvurmayi dusundugum uni.ler:

TU Darmstadt
TU Berlin
RWTH Aachen

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Haz 07, 2012 8:49 pm

Wirtschaftsingenieurwesen de verilen egitim universiteden universiteye degisiyor. Ornegin bazi universitelerde ekonomi bilimleri uzerinde daha yogun egitim verilirken bazi universitelerde isin muhendislik kismi daha agir basiyor. Oncelikle ozellikle hangi alanlarda calismak istedigini belirlemeli ve bu iki kisimdan hangisina dahil olmak istedigini bilip ona gore universite secmelisin. Ayrica kesinlikle internetteki ranking listelerine bakip en usttekini seceyim diye de bir yanilgiya dusme.

batu6ok

Mesaj gönderen batu6ok » Cum Haz 08, 2012 12:18 am

Yok rankinglere pek guvenmiyorum.Yabanci forumlarda da arastirdim biraz,karlsruhe icin cok iyi seyler soyluyorlar ancak ekonomi agirlikliymis sanirim oyuzden pek dusunmedim.Isin teknik kismi daha cok ilgimi cekiyor yani.3-4 univeriste daha belirlemek istiyorum konu hakkinda bilgi sahibi olan kisilerin tavsiyelerine gore.

Sakura

Mesaj gönderen Sakura » Cmt Haz 09, 2012 11:23 am

O unilere ek olarak TU Kaiserslautern diyebilirim. Oh hold on.. TUM nasil eklenmemis o listeye :)

Bir ek olarak Bachelor okuncak ise NC olayin dikkat derim o dediginiz 3 unide NC mevcut.

Darmstadt yada Aache gibi ogrenci sehirleri 1-2 sene insani kesecegini sonra sikici olcagini belirteyim. Berlin acik ara bu konuda onde. Aachen bu bolum altinda branslama opsiyonu Wirt.-Ing lerin digelerinden az eger yanlis bilmiyorsam Berlinde 4 ayri fokus Darmstadtta 3 ayri fokus Aachende 1 yada 2 mevcut diye biliyorum. KIT dediginiz gibi daha az teknik kisim mevcut bu bolum altindan opsiyon olarak.

Not: Isin teknik olayi daha fazla ilgini cekiyorsan neden Maschinenbau yada E-Technik okuma istedinde degilsiniz. Wirtschaftsing. bilmem su odakli bu odakli okusanizda teknik derslerin sayisi yinede azdir sonradan keske onu degilde bunu okusaydim demeyiniz.

Saygilarimla
Doktor

batu6ok

Mesaj gönderen batu6ok » Pzr Haz 10, 2012 3:28 pm

Kaiserslautern\'i duymustum ancak uber sikici oldugu konusuluyor sehrin cikardim oyuzden listeden :)TUM\'a da basvurucam sanirim ama Munih\'teki ekonomik zorluklar endiselendiriyor beni.
Teknik agirlikli dedigimden kastim soyle %70 muh. %30 ekonomi egitimi veren bir universite istiyorum.Makine muh. de dusunuyorum ama endustri agir basiyor suanda.
Nc degerimi bir arkadas 2.1 olarak hesapladi.Darmstadt\'tan kabul alma ihtimalim var.Berlin biraz zor gibi.NC\'siz kabul veren iyi bir universite biliyormusunuz? En kotu ihtimal ona giderim aksilik olursa.

Sakura

Mesaj gönderen Sakura » Pzr Haz 10, 2012 8:04 pm

TU Braunschweig yada Uni Hannover da goz ardi etmemekte fayda verim. Bunlarda da gene NC var diyebiliyorum..
Emin olmak icin tekrar basvurcaginiz unilerin sayfasinda tekrarda kontrol da yarar var.

NC siz olarak bildigim TU Clausthal var. Cok kucuk bir yer ama ogrenci sayisinin az olmasi derslere katilan ogrenci sayisini azligindan dolayi Audimax yer bulma sikintisi olma sansi dusuk olur tahminince ver Prof la direk kontakt sansiniz daha fazla olur.

Bir kac sehir haric bir cogu sikicidir. En neticede Almanya dir. Heleki Istanbul Ankara Izmir gibi buyuk sehirden geldikten sonra bir sok olucagindan her yer sizi bayar buyuk ihtimal.

Onun disinda FH Opsiyonunuda goz onunde bulundurmakta yarar var diye dusunuyorum. Ayritten uni isimlerine takilmamak gerek. Egitimleri, Olanaklari acisinda cok buyuk farklar yok Turkiyedeki gibi.

pia

Mesaj gönderen pia » Prş Oca 02, 2014 6:47 pm

Peki ekonomi bilimleri uzerinde daha yogun egitim veren onerebileceginiz endustri muh. programi var midir? (Lisans)

abdullah cansu

Mesaj gönderen abdullah cansu » Cum Oca 03, 2014 12:10 am

KIT(karlsruhe) ve Reutlingen

pia

Mesaj gönderen pia » Cum Oca 03, 2014 12:22 am

Aa Reutlingen i hic duymamistim, arastirdim cok hosuma gitti, tesekkur ederim

abdullah cansu

Mesaj gönderen abdullah cansu » Cum Oca 03, 2014 2:02 am

rica ederim