Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Numerus Clasus-Mimarlik

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Cansuxx

Numerus Clasus-Mimarlik

Mesaj gönderen Cansuxx » Pzr Haz 10, 2012 5:12 pm

Arkadaslar, sevgili admin bana diploma notunun sorun olup olmadigini sordugum baslikta cok yardimci oldu.
Fakat
basvuracagim universitelerden NC istemeyen mimarlik bolumlerini ya da first class ortalama aramayan mimarliklari bilen arkadaslar yardim edebilirler mi?
Benim ortalamam diploma notu 61 yani 3.05 gibi bir sayiya denk geliyor 5lik sistemde. Ve duz lise cikisliyim.

pardon

Numerus Clasus-Mimarlik

Mesaj gönderen pardon » Pzr Haz 10, 2012 5:23 pm

Cansuxx

Numerus Clasus-Mimarlik

Mesaj gönderen Cansuxx » Pzr Haz 10, 2012 5:34 pm

\'Pardon\' cok cok tesekkur ederim (:
Ve aDH ne oluyor?
Ve anladigim kadariyla: Bielefeld, FH Frankfurt, TH Mittelhessen, Kassel\'de sansim var.
Ve: TU Braunschweig, HS Bremen, Hannover(!), Karlsruhe(!)Stuttgart, HS RheinMain ve FH Zwickau NC\'ye hic bakmiyor?

pardon

Numerus Clasus-Mimarlik

Mesaj gönderen pardon » Pzr Haz 10, 2012 5:53 pm

AdH=Auswahlkriterien der Hochschule demekmis. Yani okullar sadece NC´ye degil kendi baska kriterlerine gore de secebiliyormus. Tik isareti olanlar da NCye bakmiyor dedigin gibi. Bence notun kotu olsa bile, iyi universitede okumak istiyorsan en iyilere de basvur.

Cansuxx

Numerus Clasus-Mimarlik

Mesaj gönderen Cansuxx » Pzr Haz 10, 2012 6:06 pm

Kesinlikle oyle pardon,
ama oyle bir danismanliga gidiyorum ki anlatsam inanmazsin. Hic bir sekilde ilgilenmedikleri gibi kac universiteye basvurabilecegimi sordugumda "Valla 3-4 tane yazariz. Dahasi kafa karistirir ne sen yipran ne biz zaman kaybedelim" gibi bir cevap aldim.
Yani gittigim danismanligin benimle ugrasmaya pek gonlu yok, iplerim de biraz onlarin elinde. Ve sanirim isteyebileceklerimi pek takmayacaklar. (:

pardon

Numerus Clasus-Mimarlik

Mesaj gönderen pardon » Pzr Haz 10, 2012 6:12 pm

Parayi vermediysen baska danismanlik deneyebilirsin yada yabanci dilin varsa kendin yapmayi deneyebilirsin. Kendin yapmak zor gorunuyor olabilir ama o kadar zor birsey degil.

Cansuxx

Numerus Clasus-Mimarlik

Mesaj gönderen Cansuxx » Pzr Haz 10, 2012 6:15 pm

Parayi vermedim.
Yabanci dilim var, okullarin sitesinden mi yapacagim basvurulari yoksa kendi dosyalarimi(not dokumleri, kurs sertifikalari, sinav sonuclari..) posta yoluyla mi gonderecegim?
Bu arada basvurmak icin bir sinir var mi mesela \'su kadar universiteden fazlasina basvuru yapilamaz\' gibi?

pardon

Numerus Clasus-Mimarlik

Mesaj gönderen pardon » Pzr Haz 10, 2012 6:28 pm

Basvuru icin bir sinir yok. Her universiteye farkli basvuru yapicaksin o da universiteden universiteye fark ediyor. Bazilarina internetten basvuru yapip gerekli belgeleri postayla yollucaksin, bazilarini da uni assist uzerinden yapicaksin. Basvurmak istedigin uninin sayfasinda nasil basvuru yapman gerektigi yazar. Ama egitime baslamak icin DSH yada Testdaf belgeleriyle almancani kanitlamalisin, aksi takdirde kabul vermezler. Sadece bazi univeriteler sartli kabul veriyor. Nasil basvuru yapacagini, hangi belgelerin gerektigini ve o belgelerin nasil onaylanmasi gerektigi forumda var. Forumu 2-3 gun bastan sona olmasa da iyice okursan ne yapman gerektigini ogrenirsin, danismanliga da gerek duymazsin.

Cansuxx

Numerus Clasus-Mimarlik

Mesaj gönderen Cansuxx » Cum Haz 22, 2012 7:15 pm

Peki arkadaslar bu NC listesinde adi olmayan okullar NC istemyor anlamina mi geliyor? cok iyi okullar var cunku listede gormeyince sasirdim.

ahmetdanis

Numerus Clasus-Mimarlik

Mesaj gönderen ahmetdanis » Cum Haz 22, 2012 7:41 pm

bu NC listesinde hangi bolume bakip degerlendiriyoruz normal gidecekler icin? Abitur\'a mi bakicaz?